V předchozím článku jsem vám ukázal, jak nainstalovat Windows 8 Consumer Preview stažením ISO a pomocí médií jako DVD nebo USB. Společnost Microsoft poskytla snadnější způsob, jak ji nainstalovat pomocí instalace Windows 8 Consumer Preview Setup.

Pro tento článek instaluji Windows 8 na Dell Vostro 220 s 64bitovým procesorem Intel Dual-Core a 4 GB RAM. Aktuálně běží 32bitový Windows 7 Home Premium.

Tato metoda je ve skutečnosti upgradem z jakékoli verze systému Windows, kterou právě používáte. Můžete upgradovat instalaci z XP - Windows 8 Developer Preview. Tento graf ukazuje, co můžete mít při provádění upgradu z každého operačního systému.

graf aktualizace

Graf Kredit: Microsoft

V počítači, na který chcete nainstalovat systém Windows 8, otevřete prohlížeč a přejděte na stránku Nastavení náhledu pro spotřebitele systému Windows 8. Pokud chcete novinky ve Windows 8, zadejte svou e-mailovou adresu a zemi. To však není nutné, pouze pokud chcete informace. Klikněte na tlačítko Stáhnout Windows 8 Consumer Preview.

Stažení

Poté uložte Windows8-ConsumerPreview-setup.exe na pevný disk.

Uložení souboru

Ve výchozím nastavení bude ve složce Stažené, pokud jste nezměnili umístění stahování. Spustíte spustitelný soubor poklepáním.

sshot-2

Nastavení Consumer Preview Setup spustí a prohledá váš systém na aplikace a zařízení, které jsou kompatibilní s beta verzí Windows 8.

sshot-3

Po dokončení skenování se ukáže, co bylo nalezeno. Zde je vše dobré, kromě jedné položky. Chcete-li zjistit, co není kompatibilní, klikněte na Zobrazit zprávu o kompatibilitě.

sshot-5

Otevře se zpráva o kompatibilitě. Zde ukazuje, že Microsoft Security Essentials nebude fungovat na Windows 8. Což mi připadalo překvapivé. Potom níže ukazuje aplikace, které budou fungovat.

sshot-6

Zavřete přehled a klikněte na Další.

sshot-7

Poté se zobrazí zpráva Instalace je připravena ke stažení systému Windows 8. Zde také automaticky poskytuje kód Product Key. Nemusíte ji ukládat ani zapisovat. Během zbývající části instalace se automaticky vloží.

sshot-8

Instalační nástroj začne stahovat příslušnou verzi Windows 8 Consumer Preview pro váš systém. Protože se jedná o instalaci aktualizace, získáte verzi, kterou jste aktuálně nainstalovali. Protože se jedná o 32bitovou verzi systému Windows, nainstaluje 32bitovou verzi systému Windows 8.

Pokud máte při stahování ještě nějakou práci, pokračujte. V tomto okamžiku stahuje pouze Windows 8.

sshot-9

Po dokončení stahování se spustí proces instalace. Zobrazí se následující obrazovka - Příprava souborů.

sshot-10

Na další obrazovce jsou tři možnosti. Nainstalujte nyní, Nainstalujte na jiný oddíl nebo Nainstalujte později. V tomto případě nechci dělat další oddíl a duální boot mezi nimi. Vyberu instalaci. Klepněte na tlačítko Další.

sshot-11

Až bude systém Windows připraven k instalaci, zobrazí se následující zpráva.

sshot-12

Dále souhlasíte s licenčními podmínkami.

sshot-13

Nyní rozhodněte, co chcete zachovat z aktuální verze systému Windows, kterou používáte. Můžete si nechat nastavení, osobní soubory a aplikace (stejně kompatibilní aplikace). Nebo si ponechejte pouze své soubory nebo vůbec nic. Protože se jedná o testovací systém, uchovávám osobní soubory. Výběr je však na vás. Chcete-li být v bezpečí, nezapomeňte zálohovat všechna data, která nechcete ztratit. Klepněte na tlačítko Další.

sshot-14

Nyní kontroluje vše, co byste mohli potřebovat. Možná budete muset ukončit programy nebo deaktivovat určité služby.

kontrola

Windows 8 Customer Preview je nyní připraven k instalaci! Zobrazí se seznam zvolených nastavení. Pokud máte další myšlenky, klikněte na Změnit výběr a proveďte jakékoli změny. Klikněte na Instalovat.

sshot-16

Nyní se spustí proces instalace. Doba, kterou zabere, se mezi systémy liší. Váš počítač se několikrát restartuje.

Instalace

Po prvním restartu uvidíte novou beta verzi Windows 8. Zbytek instalace funguje, jako byste prováděli manuální instalaci.

První restart

Po každém restartu systému a několikrát se restartuje - uvidíte obrazovky ukazující, co to dělá.

třetí restart

Po nainstalování všeho projděte počáteční nastavení. Přizpůsobte barvu pozadí, zvolte Express nebo Custom Install… atd. Není třeba zadávat název počítače, protože se jedná o upgrade, používá aktuální název počítače.

přizpůsobit

Po instalaci náhledu Windows 8 Consumer Preview byly k dispozici všechny soubory, které jsem mu řekl, aby se uložily. Stále jsem měl své sdílené síťové zkratky k mému domovskému serveru Windows. Musel jsem také provést několik úprav, například Čas byl nastaven na PST a složky byly nastaveny tak, aby zobrazovaly zaškrtávací políčko.

Po provedení drobných úprav vše fungovalo hladce.

Plná plocha

Osobně ráda provedu čistou instalaci na čerstvý pevný disk. Také se mi líbí schopnost přenášet soubor ISO se mnou k instalaci na jiné počítače. Jak jsem již řekl, na hlavním výrobním počítači nespouštějte Windows 8 Consumer Preview. Pamatujte, že se jedná o produkt beta a věci se nevyhnutelně pokazí.

Pokud však máte náhradní stroj a hledáte snadnou aktualizaci, použijte možnost Nastavení náhledu pro zákazníky ve Windows 8.

Co o tobě? Nainstalovali jste Windows 8 Consumer Preview? Co si myslíte, že tak daleko ... zanechte komentář a řekněte nám o tom.