Apple konečně revidoval svou profesionální řadu notebooků, MacBook Pro. K poslední velké revizi došlo v roce 2012 zavedením sítnice MacBook Pro, která odstranila optickou jednotku a pájela bateriové a RAM moduly na základní desku. Od té doby se návrh téměř zastavil a každý rok byly aktualizovány pouze interní aktualizace. V loňském roce získal 15palcový MacBook Pro pouze nový haptický touchpad, ale nadále používal procesory Intel Haswell 4. generace; dokonce i 13palcový MacBook Pro dostal tehdy nový Broadwell procesor. Nové modely MacBook Pro v roce 2016 zahrnují dramatické změny na známých místech a vyhýbají se více portům ve prospěch standardizace portu Thunderbolt 3 / USB-C, který byl poprvé představen na sítnici MacBook. Apple také odchází do důchodu modely v řadě produktů, jako je MacBook Air. Přečtěte si další podrobnosti o letošní hlavní aktualizaci.

Společnost Apple dnes oznámila novou řadu profesionálů Macbook Pros. Velká inovace: dotykový panel OLED, který nahrazuje řadu funkčních kláves aplikací dynamickou sadou softkláves. Navíc jsou MacBook Pros tenčí, lehčí a výkonnější než kdykoli předtím, podle očekávání.

Ale samozřejmě, aby se vytvořilo nějaké napětí, událost věnovala prvních 15 minut zhruba jiným tématům.

Opětovné zpracování vydání iPhone 7, Apple Watch 2 a iOS 10

Než Apple CEO Tim Cook šel do hlavních podrobností dnešní události, začal svou prezentaci zaměřením na přístupnost. Společnost Apple spustila nový web pro uživatele, kteří potřebují přístupnost, a vysvětlila, jak mohou uživatelé lépe využívat zařízení Apple, zatímco žijí s postižením. Dále Tim zrekapituloval uvedení nejnovějšího mobilního zařízení společnosti iPhone 7. Poté uvedl několik čísel a aktualizací stavu toho, jak se telefon na trhu daří. Není divu, spokojenost zákazníků je vysoká. Společnost předvedla některé fotografie, které uživatelé zachycují pomocí nového duálního fotoaparátu na vlajkové lodi modelu iPhone 7 Plus.

screen-shot-2016-10-27-at-12-06-19-pm

Více než 60% zákazníků již používá systém iOS 10. Naopak, Android 7 společnosti Google právě poškrábal 1%. Pomocí nové funkce iOS 10 Memories bylo vytvořeno již 400 milionů vzpomínek. Nedávné spuštění iOS 10.1 přidává portrétní režim s hloubkovým efektem pro iPhone 7 Plus. Fotografie jsou mnohem ostřejší s rozmazaným efektem přidaným na pozadí, což dává vzhled 3D. Apple Pay je nyní k dispozici v Japonsku. iPhone 7 také zavádí bezkontaktní platby a podporu pro místní tranzitní podporu po celém regionu. Tim Cook také citoval některé průmyslové recenze nejnovějších Apple Watch Series 2, což mu velmi chválilo. Vydání společnosti Nike Watch bude k dispozici dnes.

screen-shot-2016-10-27-at-12-08-25-pm

Aktualizace Apple TV: NFL, Bloomberg, Buzzfeed a Twitter

Nyní je k dispozici přes 8 000 aplikací včetně více než 2000 her. Minecraft také přichází do Apple TV koncem tohoto roku. V Apple TV je nyní k dispozici 1600 tvůrců videoobsahu. Apple předvedl na zařízení jednu z nových vznikajících aplikací. Nová aplikace NFL umožňuje integraci s Twitterem; zahrnuje přehrávání videa a možnost zahájit konverzaci. Twitter také nabídne prémiový obsah od společností Bloomberg a Buzzfeed.

screen-shot-2016-10-27-at-12-15-02-pm

Nová televizní aplikace: Unified TV Experience

Nová aplikace, označovaná jako jedno místo pro přístup ke všem televizním pořadům a filmům, se jednoduše nazývá „TV“ a zaměřuje se na poskytování poutavého zážitku napříč Apple TV, iPhone a iPad. Apple ukázal uživatelům, jak mohou uchovávat sbírky televizních pořadů a filmů na všech zařízeních Apple. Funkce s názvem „Up Next“ vás informuje o nových sériích nebo souvisejícím obsahu, který by se vám mohl líbit. Poprvé můžete okamžitě přejít do řady a začít sledovat, pak ji nechat automaticky přidat do své sbírky. Uživatelé si také mohou snadno stáhnout aplikace od různých poskytovatelů obsahu, jako je Starz nebo HBO, na jednom zařízení a poté je nechat automaticky zobrazit na jiných zařízeních Apple.

screen-shot-2016-10-27-at-12-18-34-pm

Siri vám umožní vyvolat živý obsah, jako jsou zprávy a vyhledávání pořadů, sportovních akcí nebo jiné zábavy přímo z aplikace. Televize bude bezplatná aktualizace k dispozici v prosinci.

screen-shot-2016-10-27-at-12-18-42-pm

MacBook Pro nové generace - dotykový panel a dotykové ID

Předtím, než diskutoval o nových výhodách pro MacBook, Tim zrekapituloval nejnovější verzi MacOS, Sierra, s funkcemi, jako jsou iCloud Desktop a integrace Siri. Generální ředitel společnosti Apple účastníkům připomněl, že tento týden si připomněl 25. výročí prvního notebooku Apple. Zaznamenal počáteční a nedávné inovace společnosti Apple, jako jsou trackpad, bezdrátový design, design těla, design ultrabooků a zobrazení sítnice. Aby se vytvořilo další napětí, společnost Apple ukázala video procházející vývojem notebooků Apple v průběhu let.

screen-shot-2016-10-27-at-12-29-55-pm

Hlavní viceprezident marketingu Phil Schiller poté přišel na pódium a podrobně popsal nové inovace nabízené v MacBook Pro v roce 2016. První výraznou změnou je přidání nové černé barvy, která je v souladu s nedávno zavedenou společností iPhone 7.

screen-shot-2016-10-27-at-12-33-38-pm

13-palcový MacBook Pro v roce 2016 je o 17% tenčí a má o 23% menší objem než jeho předchůdce, přichází na 14,9 mm a váží jen 3 libry. 15palcový MacBook Pro 2016 váží 4 libry, má o 20% menší objem a je pouze 15,5 mm tlustý. Touchpad MacBook Pro je také dvakrát větší než předchozí generace.

screen-shot-2016-10-27-at-12-35-04-pm

Na hlavní obrazovce displeje Retina je také hlavní podpora: 67% jas, vyšší kontrastní poměr a 25% více barev. Mezi aktualizované komponenty patří čtyřjádrový procesor Intel Core i7 při 2,1 GHz - mimochodem to je Skylake. Procesory Kabylake s příslušnou tepelnou obálkou zatím nejsou připraveny.

screen-shot-2016-10-27-at-12-50-23-pm

Součástí je také AMD Radeon Pro s 14 nm GPU založenou na architektuře Polaris a až 4 GB video RAM. Apple říká, že nový GPU je až 2,3krát rychlejší. Apple jako vždy rád zahrnuje rychlejší čipy flash s významnými aktualizacemi - MacBook Pro 2016 není výjimkou. Zahrnuto je velmi rychlé SSD s rychlostí I / O 3,1 GB za sekundu, což Apple říká, že je o 50% rychlejší. Nyní je k dispozici možnost konfigurace 2 TB SSD, ale to samo o sobě vás vrátí zpět 1 300 $. Nová grafika Intel Iris obsahuje 64 MB eDRAM, což Apple říká, že je dvakrát rychlejší než předchozí generace.

screen-shot-2016-10-27-at-12-52-59-pm

Firemní měřítka ukazují, že MacBook Pro 13 palců 2016 porazil svého předchůdce významnými maržemi v oblasti hraní, úpravy videa a 3D grafiky.

screen-shot-2016-10-27-at-12-53-31-pm

Apple uvádí, že díky nové motýlové klávesnici druhé generace nabízí nová klávesnice na MacBook Pro větší zpětnou vazbu a delší cestování klávesnicí, ale doporučil bych uživatelům, aby si ji před zakoupením vyzkoušeli. Minulý rok jsem si v obchodě Apple otáčela sítnici MacBook a byla znepokojena tím, jak mělké byly klíče. Mohl jsem se dotýkat typu bez problémů, ale prostě to bylo divné; jako bych psal na kalkulačce nebo nalepených klíčích.

screen-shot-2016-10-27-at-12-36-07-pm

Celkový design nového MacBook Pro je hlavní součástí revize. 2016 MacBook Pros je o 13 procent tenčí a je dodáván v černé a stříbrné barvě. Uživatelé, kteří doufají ve zlato nebo růžovou, se budou muset spokojit s menšími sietnicemi Macina. Apple zklamal uživatele, kteří očekávali 17-palcový model, místo toho se drželi tradičních 13- a 15-palcových designů. MacBook Pro předchází mnoha starým portům ve prospěch čtyř portů Thunderbolt 3 / USB-C. To znamená, že budete pravděpodobně muset investovat do dongles do technologií, které stále používáte, jako jsou HDMI, čtečky karet SD a USB A. Je zajímavé, že audio jack přežil, ale uživatelé iPhone 7 budou potřebovat dongle pro synchronizaci nebo použití bezdrátové synchronizace v iTunes. Nové MacBook Pros jsou kompatibilní s USB C a mají rychlost přenosu až 10 GB za sekundu a kompatibilitu se standardem TB 3. K nabíjení zařízení lze použít kterýkoli z portů TB3.

screen-shot-2016-10-27-at-12-54-19-pm

Pro profesionální tvůrce obsahu budou nové MacBook Pro znamenat investice do nového hardwaru, konkrétně do monitorů displeje. Společnost spolupracovala s LG na návrhu nového 5K displeje právě pro nové MacBook Pros s podporou Thunderbolt 3. Uživatelé, kteří potřebují tuto rozšiřitelnost, se musí připravit, aby získali oprávnění 1300 $.

screen-shot-2016-10-27-at-12-55-03-pm

Klepněte na panel

Vrcholem nového MacBook Pro je dotykový panel. Panel nástrojů dynamicky citlivý na aplikaci, který umožňuje snadný přístup k často používaným příkazům v aplikacích. Společnost Apple předvedla výběr zákaznických a profesionálních aplikací s vestavěnou podporou. Phil Schiller ukázal přepínání mezi kartami v prohlížeči Safari, úpravy fotografií a úpravy dokumentu na stránkách.

screen-shot-2016-10-27-at-12-38-28-pm

Dotyková lišta neobsahuje jedno fyzické tlačítko na krajním konci pro Touch ID a napájení systému. Touch ID v novém MacBook Pro, poprvé představené v iPhone, vám umožňuje ověřovat a nakupovat v Safari. Pokud s někým sdílíte MacBook Pro, můžete jej snadno přepínat mezi účty; Myslel jsem, že to bylo super. Senzor Touch ID je vybaven safírovým krystalem druhé generace a novým čipem Apple T1, který ukládá bezpečnou enklávu pro váš otisk prstu.

screen-shot-2016-10-27-at-12-40-11-pm

Zástupce softwaru společnosti Apple, Craig Federighi, přinesl své obvyklé lámání ledové rutiny a demaskoval, jak Touch Bar funguje v aplikacích. Apple opět předvedl mnoho vestavěných aplikací, jako jsou Mail, Zprávy, Safari a Mapy s podporou dotykové lišty. Dotykový panel stále poskytuje přístup k příkazům, jako je ESC a funkční klávesy, které používají vývojáři v obslužných programech, jako je Terminal nebo VIM. Touch Bar také zahrnuje podporu pro vývojové nástroje pro MacOS, XCODE a vývojáři třetích stran budou moci integrovat podporu do svých aplikací. Díky dotykové liště mohou uživatelé snadno procházet knihovnou fotografií, reagovat na zprávu pomocí prediktivního textu, přidávat emoji nebo upravovat časovou osu v profesionální aplikaci, jako je Final Cut X. Apple přinesl vývojářům třetích stran na jevišti ukázku několika aplikací , jako je Photoshop CC.

screen-shot-2016-10-27-at-12-42-23-pm

Ceny

Cena za začátek MacBook Pro na 1499 USD, základní 13palcový stroj, který je dnes k dispozici na dodání, obsahuje procesor 2,0 GHz Core i5, 8 GB RAM 1866 MHz, 256 GB SSD, Intel Iris Graphics 540 a dva Thunderbolt 3 přístavy. Tento model postrádá nový dotykový panel a dotykové ID, s nimiž mohou být někteří uživatelé spokojeni.

Středně pokročilý 13palcový MacBook Pro je vybaven dotykovou lištou a dotykovým ID, 2,9 GHz procesorem Core i5, 8 GB RAM 2133 MHz, 256 GB SSD, Intel Iris Graphics 550, čtyři porty Thunderbolt 3 a ceny za 1 799 $. Vyšší model s 512 GB SSD je k dispozici za 1 999 $.

screen-shot-2016-10-27-at-1-19-50-pm

Pro 15palcovou sítnici MacBook Pro začíná model off police na 2 399 $. Obsahuje čtyřjádrový procesor 2,6 GHz, 16 GB RAM 2133 MHz, 256 GB SSD, Radeon Pro 450 s pamětí 2 GB, čtyři porty Thunderboltu 3 a dotykovou lištu a dotykové ID. Pokud peníze nejsou předmětem, můžete jít na procesor 2,7 GHz Core i7 s 512 GB SSD a Radeon Pro 455 s pamětí 2 GB. Můžete utratit až 4 000 $ na model na zakázku. Apple říká, že modely MacBook Pro s Touch Bar a Touch ID budou trvat dva až tři týdny.

Pokud stále chcete starší generace modelů, můžete je získat za stejnou cenu do vyprodání zásob.

screen-shot-2016-10-27-at-1-19-58-pm

Závěr

Jako obvykle byl Apple Event medializován jako hlavní vývoj. Nebudu soudit, dokud nedostanu šanci dostat ruce na jednoho z nových profesionálů MacBook. Ale ve srovnání s včerejším ohromujícím zobrazením inovací od Microsoftu to skutečně ukazuje, jak se liší, pokud jde o budoucnost PC. Apple zůstává věrný většině toho, co z notebooku dělá notebook dnes. Nějak mám pocit, že je to slepá ulička a Surface Book je opravdu místem, kam uživatelé chtějí jít. Studio Surface dále definuje a objasňuje budoucnost pro kreativy, které se více zajímají o jejich obsah. Apple to ilustroval na iPadu. IPad Pro tlačil Apple poprvé, aby zkopíroval konkurenta. Zdá se, že je nevyhnutelné, aby Apple začal kopírovat tyto stroje podle toho, co uživatelé skutečně chtějí, což je zařízení, které je dotykem umožněno inovativním a intuitivním způsobem.