Google Honey

Letos na jaře vytvořil Google 4 různé 1-příběhové včelí úly. Jsou barevně sladěny a více než 80 dobrovolníků Googlu bylo rozděleno do týmů, aby se starali o úly. Projekt včel byl nazván „Hiveplex“.

Google Honey Bees 4 úly na jaře

Přes léto, jak uvádí Google, každý úl rostl pětkrát, což znamená, že projekt byl celkově úspěšný.

Příběh úlu Google Bee 5

Nejlepší část přišla minulý týden, když Google šel na sklizeň medu. Mezi 4 různými včelstvími byla celková sklizeň 405 liber surového medu. To nepočítá ani med, který v zimních měsících nechal včely jíst v úlech.

Google Honey v kbelíku

Co přesně budou dělat se vším tím medem? Google říká:

Med je dobře využíván - každý, kdo se účastnil extrakce, dostal sklenici, aby odnesl domů, zatímco zbytek medu se použije v kavárnách a pro kurzy vaření organizované Marcem Rasicem, výkonným šéfkuchařem společnosti Google a jedním z lidé za včelařskou iniciativou.

Bohužel (nebo ne) se žádná z kolonií nestala obětí poruchy kolonie a Google pečlivě sleduje každý úl, zda neobsahuje nějaké změny. Jejich cílem je udržet včely šťastné a zdravé. Jak vidíte níže, zdá se, že se jim daří!

Včely Google prosperují

Musím přiznat, že čtení tohoto zpravodajství mě velmi zajímalo, že bych možná začal vlastní groovyHive. Pokud jste zapojeni do jakéhokoli druhu Urban Bee-Keeping, napište komentář níže a řekněte nám o tom a možná pár tipů nebo triků. Myslím, že bych mohl potřebovat začít tento víkend, nebo alespoň zjistit první kroky! Doufejme, že není pozdě v Seattlu začít!

Obrázky z aplikace Picasa z blogu Google