Dokud společnost Apple neprovede některé změny v systému iOS, nemůžete vzdáleně prohlížet ani ovládat standardní iPhone nebo iPad. Pokud poskytujete vzdálenou podporu pro iPhone nebo iPad, je to mnohem obtížnější. Nevidíš, co se děje. S určitými funkcemi v Yosemite a iOS můžete některá z těchto omezení obejít. A pokud máte PC, starší Mac nebo iOS zařízení, ukážeme vám, jak získat vzdálenou podporu na těchto zařízeních.

Vzdálená podpora iPhone - snadný způsob, jakým se upřednostňují systémové požadavky:

Aby tento trik fungoval, musí mít osoba se zařízením iOS počítač Mac se systémem Yosemite a iPhone nebo iPad, který používá konektor Lightning (nikoli konektor s 30 kolíky). Zařízení musí používat systém iOS 8 nebo vyšší. Říkáme tomu hostitel - to je zařízení, které podporujete.

Pokud jste na počítači Mac se systémem Yosemite, pak to je vše, co potřebujete. Oba musíte znát Apple ID přidružené k iMessage na svých zařízeních.

Foto: - Richard Unten

Krok 1: Spusťte přehrávač Quicktime Player a zapojte je do zařízení iPhone nebo iPad

Quicktime Player v Yosemite může zrcadlit (a zaznamenávat) obrazovku zařízení iOS 8 s konektorem Lightning. Jakmile osoba, které pomáháte, připojí zařízení iOS k počítači Mac, otevřete přehrávač QuickTime Player a v nabídce Soubor vyberte příkaz Nový filmový záznam.

Movie_Recording

Poté klikněte na šipku vedle červeného tlačítka záznamu a jako fotoaparát vyberte iPhone nebo iPad. Nejprve to nedává smysl. Nechcete fotoaparát iPhone; chcete obrazovku. Apple to možná lépe vysvětlí v novější verzi programu QuickTime Player, ale prozatím to funguje. Jakmile to osoba, které pomáháte, učiní, na iPhonu se zobrazí obrazovka iPhone. Nemusejí nahrávat obrazovku, ale nahrávání jim může v budoucnu pomoci.

rychlé nahrávání

Krok 2: Vzdálte se do Mac

Pokud používáte počítač Mac s aplikací Yosemite, přejděte do aplikace Zprávy a odešlete jim zprávu iMessage. Po navázání kontaktu klikněte na Podrobnosti a poté na ikonu sdílení obrazovky. Odtud zvolte obrazovku Zeptat se ke sdílení. Nyní můžete na tomto počítači Mac vzdáleně vidět jejich Mac a obrazovku iOS. Nemůžete ovládat iPhone, ale můžete vidět, co dělají, a vysvětlit jim jakékoli opravy nebo návrhy.

sdílení obrazovky ios

Trochu těžší: Starší Mac, Windows nebo starší zařízení iOS?

Krok 1: Zrcadlení obrazovky na Mac nebo PC

Tato konfigurace přidává několik kroků, ale koncept je stejný. Od iOS 7 podporuje Apple zrcadlení obrazovky na zařízení kompatibilní s Airplay. Pokud osoba, které pomáháte, nemá Mac, bude muset stáhnout Reflector 2 od AirSquirrels. Tento program umožňuje zrcadlit zařízení iOS na stolní počítač (Mac nebo PC). AirSquirrels má sedmidenní zkušební verzi, což je ideální pro jednorázovou podporu.

reflektor

Krok 2: Dálkové ovládání Mac nebo PC

Náš oblíbený program pro dálkové ovládání je Join.me. Je to zdarma a snadno použitelné. Další možností je Teamviewer. Vy i osoba, které pomáháte, musíte spustit stejný program. Jakmile to uděláte, koncept je stejný jako dříve. Budete vzdáleně prohlížet jejich počítač a zrcadlit se obrazovka iOS. S touto možností pravděpodobně nebudete mít možnost zaznamenat relaci, takže si je nechte pečlivě poznamenat.

iOS je pro většinu lidí docela jednoduchý, takže to nebudete muset dělat příliš často. Obvykle jsem udělal tento typ podpory, abych pomohl při záměně nastavení e-mailových účtů nebo Apple ID.