Webové stránky často používají různé typy měření k zobrazování reklam vhodných pro vaše chování při prohlížení, líbí se jim Facebook, fyzické umístění a další. Pokud vám webové stránky, které sledují vaši fyzickou polohu, nepohodlně, umožňuje aplikace Internet Explorer 10 pro Windows 8 a Windows 7 zabránit tomu, aby o to sties žádali.

Zakázat sledování fyzické polohy v aplikaci Internet Explorer 10

Ve Windows 8 spusťte verzi IE 10 v moderním / metro stylu a stiskem Windows Key + C vyvolejte panel Charms (nebo přejeďte prstem z pravého okraje obrazovky na dotykové obrazovce) a vyberte Nastavení.

Nastavení Charms Bar

Poté vyberte Možnosti Internetu.

možnosti internetu

V části Oprávnění přepněte možnost Požádat o polohu na Vypnuto a Vymazat weby, které jste již udělili oprávnění, a začněte znovu.

zeptejte se místa vypnuto

Ve verzi IE 10 pro stolní počítače v systému Windows 8 nebo Windows 7 klikněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) a poté na Možnosti Internetu.

Nastavení Win7 IE 10

Poté klikněte na kartu Ochrana osobních údajů a zaškrtněte políčko „Nikdy nepovolovat webům požadovat vaše fyzické umístění“ a zde můžete také vymazat požadavky na web.

Ochrana osobních údajů v systému Windows 7 IE 10IE 10 Win8 Ochrana osobních údajů pro stolní počítače

Pokud chcete dále chránit své soukromí online, přečtěte si článek Ron White o povolení nastavení Nesledovat ve velkých prohlížečích.