Aplikace Mapy Google pro Android byla nedávno významně přepracována a spolu s novým designem přichází snadný způsob ukládání aplikací pro offline použití a také jednoduchý způsob, jak zahájit navigaci. Čtěte dále a zjistěte, jak funkce fungují.

Uložte Mapy Google pro použití offline

Tato funkce, která je nyní k dispozici pouze pro verzi pro Android, byla přidána do další aktualizace poté, co si uživatelé stěžovali, že nová aplikace Mapy z tohoto hlediska komplikuje věci. Google poslouchal a nyní usnadňuje ukládání mapy.

Přejděte do oblasti, kterou chcete uložit na mapu. Poté, když se na obrazovce tabletu nebo smartphonu zobrazuje, klikněte na vyhledávací lištu. Odstraňte adresu nebo hledaný výraz.

Dále přejděte dolů a klepněte na „Zpřístupnit tuto oblast mapy offline“.

Mapa bude uložena do mezipaměti na vašem zařízení Android - po dokončení procesu se zobrazí potvrzení.

A je to! Nyní je tato část mapy uložena v zařízení.

Rychlá navigace

Nová edice Map Google také obsahuje jednoduchý způsob zahájení navigace. Když se díváte na mapu oblasti, do které se chcete dostat, jednoduše stiskněte cíl. Na mapě se objeví špendlík, jak můžete vidět na obrázku níže, a nyní stačí kliknout na začátek v nabídce na levé straně.

Jakmile to uděláte, spustí se navigace v Mapách Google a provede vás k požadovanému cíli. Musím přiznat, že je to velmi snadné.

Jedná se pouze o několik skvělých funkcí aplikace Mapy Google pro Android a určitě najdete i další zajímavé funkce hraním s ním. Dejte nám vědět v komentářích.