Vydání Microsoft Office 2016 je hned za rohem a mysleli jsme si, že by bylo skvělé zkontrolovat, co je nového a vylepšeného v tomto vydání. Společnost Microsoft potvrdila, že aplikace Office 2016 bude spuštěna 22. září.

Nové funkce sady Office 2016

S každou novou verzí sady Microsoft Office je obtížnější odůvodnit upgrade, protože starší verze již postačují. Není divu, že stále vidíte některá PC se systémem Office 2007, která byla vydána téměř před 10 lety. U lidí, kteří se přihlásili k odběru Office 365, budete-li udržovat aktivní předplatné, získáte bezplatný upgrade na verzi 2016 zdarma. Dříve jsme se zabývali několika novými změnami v sadě, jako jsou Outlook Cloud Attachments a Barevné téma, které přidává zářivé barevné schéma ke každé identitě značky programů. Téma však stěží může být ospravedlněním pro upgrade, takže co jiného je tam, co by vás mohlo odradit od této starší verze?

Řekni mi to

Když společnost Microsoft představila rozhraní Ribbon s vydáním sady Office 2007, bylo to radikální odchod, aby bylo používání sady snadnější. Pro uživatele bylo obtížné objevit a používat funkce, které byly v sadě skryté.

Pás karet ve srovnání se staršími verzemi objevování a zpřístupňování funkcí výrazně zlepšil. Přesto je těžké najít určitou funkci nebo najít vhodný nástroj v sadě pro danou práci. Společnost Microsoft v této souvislosti představuje produkt Tell Me, který se poprvé objevil v sadě Office Online. Funkce Tell Me využívá přirozený jazyk, takže můžete najít to, co hledáte, a je podporována ve všech aplikacích v sadě sans Publisher, OneNote a Skype.

Řekněte mi Excel 2016

Řekněme, že chcete soubor chránit, jednoduše jej zadejte a zobrazí vhodné návrhy. Můžete dokonce okamžitě přistupovat k funkcím v rámci Tell Me, není to jen funkce výsledků vyhledávání, ale opravdu vám to pomůže.

Řekni mi 2

Spolupráce dokumentů v reálném čase

Office 2016 vylepšuje skutečné funkce spolupráce v základních aplikacích sady. Word, Excel a PowerPoint usnadňují práci na souborech s více autory, ať už používají Office Web Apps nebo desktopového klienta. Úpravy můžete snadno pozvat, sdílet a omezit pomocí nového podokna Sdílení úloh. Dříve jsme se zabývali používáním této funkce v našem článku o tom, jak sledovat změny pomocí aplikace Word 2016.

Sdílet Office online3

Vylepšené zákulisí

Pohled do zákulisí byl představen v Office 2010 a od té doby se mnoho aktualizací neuskutečnilo. Ale Office 2016 Backstage přidává vylepšení, jako je lepší přístup k místům úložiště, můžete také snadno ukládat, otevírat a přistupovat k dokumentům.

Zákulisí

E-mailové přílohy aplikace Outlook

Nyní můžete ušetřit čas připojením dokumentů sady Office z pásu karet nebo lišty akcí, které jste naposledy použili k e-mailům, výběrem dokumentu z rozbalovací nabídky. U souborů již v OneDrive, OneDrive for Business nebo SharePoint máte možnost je sdílet jako odkaz „Upravit“ nebo „Zobrazit pouze“ namísto jako tradiční přílohu. To umožňuje spolupráci na jedné kopii dokumentu namísto několika.

Příloha e-mailu aplikace Outlook

Skupiny plochy aplikace Outlook

Pokud máte ve vaší organizaci nasazen Office 365, aplikace Outlook 2016 představuje skupiny, které staví na metodě distribuce seznamů komunikace a spolupráce s členy týmu. S aplikací Outlook v sadě Office 2016 a podnikových poštovních schránek můžete provádět následující akce:

  • Vytvářejte a spravujte skupiny v rámci aplikace Outlook, abyste si byli vědomi činnosti ve svých skupinách, aniž byste opustili InboxAccess historii konverzace skupiny, a to i před tím, než jste se připojili k souborům a poznámkám souvisejícím se skupinou ve skupině OneDrive, a dostaňte se tam ze schůzek OutlookSchedule ve skupině kalendář, který mohou aktualizovat všichni ve skupině, nebo je použít pouze jako distribuční seznam
Skupiny Outlook 4

Vylepšená podpora aplikace Outlook pro malé obrazovky

Pokud používáte Office na dotykovém zařízení s menší obrazovkou, uvidíte vylepšení, jak lépe řeší rozvržení. Stačí si vybrat zprávu, jako byste na zařízení Windows Phone, a až budete číst, klepněte na tlačítko Zpět.

Malé rozložení obrazovky

Power Query vestavěné do Excelu

Pokud pracujete s velkými datovými sadami, Excel je perfektním nástrojem business intelligence (BI), který chcete použít. S potěšením zjistíte, že aplikace Excel 2016 integruje aplikaci Power Query do aplikace, která byla dříve pouze doplňkem. Power Query poskytuje samoobslužnou obchodní inteligenci (BI) pro Excel s snadno použitelným rozhraním, které je dostatečně výkonné, aby bylo možné kopat do mnoha zdrojů, včetně relačních, strukturovaných a polostrukturovaných, OData, Web, Hadoop, Azure Marketplace a dalších.

Excel Power Query

Režim jen pro čtení pro Excel

Microsoft vylepšuje Excel v Office 2016 s režimem jen pro čtení. V aplikaci SharePoint můžete sešity rychle otevírat a prohlížet - odstranění potřeby používat klienta pro stolní počítače.

SharePoint v režimu pouze pro čtení Excel

Skype pro podnikání

Pokud používáte Office 365 pro firmy, všimnete si, že nová sada je součástí sady s názvem Skype for Business. Nová aplikace nahrazuje předchozí komunikační aplikaci Lync a poskytuje podnikovým uživatelům robustní a známou značku s nejlepší z Lync. Mezi nové funkce a vylepšení, které mohou uživatelé začít, patří:

  • Call Monitor pracuje inteligentně, například když přesunete zaměření od aktuálního hovoru, dostanete mini verzi hovoru s tlačítky Mute a End Call, takže můžete s hovorem komunikovat při práci na jiných věcech. Zjednodušení ovládání menu / konverzace již není skryté, dokud se nerozklepete. Rychlejší přístup a objevování funkcí a funkcí. Máte například rychlejší přístup k vytáčenému panelu a dalším funkcím volání a ve službě Skype for Business máte aktualizované rozvržení číselníku, které snižuje počet kliknutí na klíčové úkoly správy hovorů. Podobně jako u chatování zákazníků, chat bubliny zpráv jsou nyní zahrnuty do aktualizovaného prostředí chatu a nové rozložení karty v okně konverzace vám dává nepřečtená upozornění na zprávy, takže jste vždy informováni.
Skype

Další vylepšení sady Office 2016

Vložení obrázků se správnou orientací: Nyní, s automatickou rotací obrazu, jakmile vložíte obrázek do aplikace, jako je Word nebo PowerPoint, automaticky otočí obrázek tak, aby odpovídal orientaci fotoaparátu. Po vložení můžete obrázek ručně otočit do libovolné polohy. Toto se týká pouze nově vložených obrázků a nevztahuje se na obrázky ve stávajících dokumentech.

Posouvání a přibližování při načítání velkých grafů / SmartArt: Při práci s velkými grafy a grafy SmartArt se okamžitě objeví text, který vám umožní zobrazit a upravovat během načítání diagramů. Zástupný symbol pro graf nebo SmartArt se bude zobrazovat, dokud se objekt zcela nevykreslí, ale stále můžete s dokumentem pracovat.

Vyšší podpora DPI pro 250% a 300%: Office 2016 má vyšší podporu DPI pro 250% a 300%, takže dokumenty Office vypadají ještě lépe při vyšších rozlišeních obrazovky.

Vylepšené temné téma: Office 2016 přináší vylepšení temného motivu pro interakci s uživatelským rozhraním. To by mělo být vítáno pro uživatele se zrakovým postižením, kteří považovali předchozí světelné schéma za nepoužitelné v aplikaci Office 2013. Tmavé téma zahrnuje také vylepšení navigačního panelu aplikace Word (lepší čitelnost, pevné bílé záblesky) a několik oprav čitelnosti aplikace Outlook (bílý text na světlém pozadí, tmavý text na tmavém pozadí, zakázaný text je nečitelný). Byl také vylepšen text kontextové karty pásu karet (již ne plné), stavy vznášení a ovládací prvky podokna úloh.

Dark Theme Office 2016

Existuje mnohem více funkcí, ale ty se šíří napříč aplikacemi, jako jsou Microsoft Project 2016 a Visio 2016. Také si všimnete, že mnoho vylepšení je zaměřeno na výkonné uživatele a podniková prostředí. Je obtížné odůvodnit upgrade pro mnoho lidí, zejména pokud vaše starší věčná licencovaná verze funguje dobře.

Jak jsem již poznamenal, pokud si zachováte aktivní předplatné sady Office 365, některé z těchto funkcí v sadě Office 2016 budou vaše. Pokud používáte Windows 10 na tabletu, můžete také využít optimalizaci uživatelského rozhraní pro dotek.

Sada je zdarma prostřednictvím Windows Store, ale k odemykání funkcí a funkcí je vyžadována aplikace Office 365. Office 2016 pro Windows začíná 22. září. Verze Office 2016 pro Mac a měla by být vydána později na podzim.

Co si myslíte, že jsou některé z těchto funkcí natolik lákavé, aby vám zanechaly vaši současnou verzi sady Office?