Facebook hacker využít

Rychle jsem skočil zpět do mého účtu REAL Facebook a zkontroloval, kdo jiný obdržel zprávu „svým přátelům“. Je jasné, že stejná zpráva byla zaslána všem jejím přátelům, očividně prostřednictvím automatizovaného červa, který jsem asi právě zvedl. Groovy ... Právě jsem se stal obětí klasického phishingového útoku.

Jak se to stalo a jak můžete zabránit tomu, aby se vám to stalo?

obrazobraz

Na zdi jsem dostal příspěvek, který vypadá takto, co mám dělat?

Nejdříve pěst, NEPOUŽÍVEJTE tento odkaz, pokud vidíte tuto zprávu nebo něco podobného, ​​jednoduše smažte příspěvek, aby na něj nikdo jiný neklikl. Dále byste měli zavolat, poslat textovou zprávu nebo e-mailem osobě, od které jste to dostali, a oznámit jim, že její účet byl ohrožen. Je důležité je informovat, protože se budou muset zbavit viníka. Můžete je nasměrovat sem, abyste zjistili, jak v dalším kroku.

obraz

Krok 1 - Přihlaste se ke svému účtu Facebook a přejděte na Účet | Nastavení aplikace

Krok 2 - Potvrďte, že máte následující dvě aplikace:

  1. coma estasVeoh Videa

Krok 3 - Přejděte na malé x na pravé straně a odstraňte obě aplikace.

obrazobraz

Jakmile tyto dvě aplikace odstraníte, vaše automatické aktualizace / příspěvky by se měly okamžitě zastavit. Také důrazně doporučujeme změnit své heslo, protože jej dříve shromáždili.

Tyto typy věcí se v budoucnu s největší pravděpodobností zhorší, takže si musíme být vždy vědomi toho, s čím souhlasíme nebo se přihlásíme, když povolíme aplikacím přístup na náš účet Facebook. V tomto případě se zdá, že malware má zájem pouze o jeho šíření, ale jen si představte, že by to mohlo být něco opravdu odporného…. Doufejme, že to ne…

Buďte tedy na webu inteligentní, nedělejte to, co jsem právě udělal, tím, že před kliknutím na adresu URL nekontrolujete. Vždy si chceme být jisti, že poskytujeme naše informace na správném místě, protože poslední věcí, kterou chceme, je naše uživatelské jméno a hesla, která se pohybují v databázi hackerů! Jo, ne groovy!