Společnost Apple dnes vydává nejnovější verzi svého mobilního operačního systému pro iPhone, iPad a iPod touch - iOS 6. Obsahuje přes 200 nových a upgradovaných funkcí. Zde je několik nových aplikací a funkcí, které můžete očekávat.

Mapy

Apple si propadl Mapy Google pro vlastní verzi. Zahrnuje vektorové 2D prvky, 3D mapy, navigaci po kroku a dopravní podmínky. Aplikace Mapy je také kompatibilní se Siri, která vám během jízdy řekne, jak postupovat podle směrů. Pro přístup k dalším užitečným funkcím složte mapu nahoru na obrazovce.

Zobrazení ulic iOS 6

Vkladní knížka

Mnoho technologických odborníků kritizovalo skutečnost, že iPhone 5 nemá technologii NFC (Near Field Communication). Ve své nové aplikaci Passbook však má něco podobného. Udržuje digitální verze letenek a filmů, kupónů, věrnostních a dárkových karet na jednom místě.

Vkladní knížka iCon

Integrace na Facebooku

Když byl vydán iOS 5, Apple optimalizoval několik svých aplikací pro Twitter. To vám umožní tweetovat fotografie, webové stránky a další z vašeho zařízení. Nyní byl Facebook hluboce integrován do iOS 6, takže můžete snadno publikovat stejný typ obsahu - včetně videí YouTube - na zeď. Je také integrována se Siri, takže můžete požádat Siriho, aby za vás zveřejnil příspěvek na vaší Facebookové zdi.

Sdílet na Facebooku

Správa aplikací

Není to nepříjemné, když musíte zadat své heslo Apple ID, abyste aktualizovali nainstalované aplikace v zařízení iDevice? No, obtěžování je pryč v iOS 6. Také, když si stáhnete aplikaci, nejste vykopli zpět na domovskou obrazovku, aby se jen díval na stažení. Může to vypadat jako jemná změna, ale to jsou malé věci, které mohou udělat největší rozdíl. App Store má vylepšený vzhled a dojem, který usnadňuje navigaci a pokutu, co potřebujete.

Aplikace iOS 6 MOG

Budou také uvedeny dříve stažené aplikace, takže je můžete snadno najít na jednom místě. Po stažení nové aplikace do zařízení se na ploše zobrazí ikona „Nový“.

Aplikace pro iOS 6 Appl

Shared Photo Stream

I když jste byli vždy schopni sdílet fotografie různými způsoby, nyní můžete sdílet celé fotografické proudy s lidmi, které chcete. Když je sdílíte, uživatelé si mohou prohlížet fotografie na svém iDevice se systémem iOS 6 nebo Mac se systémem OS X Mountain Lion prostřednictvím aplikace Fotografie, iPhoto a Apple TV. Můžete také pořídit snímek a sdílet jej s komentářem k vytvořeným fotografickým tokům.

Sdílet Photo Stream

Nová aplikace YouTube

Apple také propadl svou aplikaci Google YouTube. Ale tato ztráta je na YouTube vaším ziskem. Nová aplikace YouTube pro iOS - dostupná jako samostatné stahování - je významným zlepšením oproti datové aplikaci v iOS 5 od Apple.

Nová aplikace YouTube

Pošta VIP

Aplikace Mail nyní obsahuje poštovní schránku VIP, takže můžete dostávat e-maily od svých nejdůležitějších kontaktů na jednom místě. Umožňuje také přizpůsobit oznámení VIP, takže vám nikdy nezmeškáte důležité zprávy na cestách.

iOS 6 VIP

Siri, virtuální pomocná služba, byl propuštěn minulý rok s iPhone 4S. Nyní je k dispozici pro iPhone 5, nový iPod touch (5. generace) a nový iPad (3. generace). Bylo aktualizováno, aby fungovalo s více aplikacemi, jako je Facebook, Twiiter a Yelp. Bude moci spouštět aplikace a přinášet vám sportovní výsledky, výpis filmů a recenze restaurací. A bude schopen porozumět několika dalším jazykům.

Oznámení Apple Keynote Siri

Toto je pohled na několik z více než 200 nových funkcí, které Apple nabízí v iOS 6.

Upozorňujeme, že ne každá nová funkce bude k dispozici ve všech zemích. Apple zveřejnil seznam dostupnosti funkcí pro iOS 6. Vyberte funkci a zkontrolujte, zda je ve vaší zemi podporována.

Jaké jsou vaše oblíbené nové funkce? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět.