V loňském roce jsme vám ukázali nové možnosti přizpůsobení obsažené v spouštěči aplikací Office 365; například možnost změnit velikost a připnout aplikace k navigační liště pro rychlý přístup. Nejnovější aktualizace spouštěče aplikací bude mít vzhled, který je známý nabídce Start systému Windows 10. Nový spouštěč aplikací také ukazuje, jak vážný je Microsoft k přijetí cloudu.

Nový spouštěč aplikací Office 365

První věc, kterou si všimnete, je, jak vypadá nový spouštěč aplikací; jeho chování je spíš jako aplikace pro stolní počítače. Uživatelé ocení vylepšení vyhledávání a rychlejší přístup k nedávno používaným aplikacím. Předchozí přizpůsobení zavedená v loňském roce stále existují a fungují lépe. Nabídka obsahuje tři karty s názvem Domů, Nové a Vše. Domovská stránka je místo, kde najdete všechny své oblíbené aplikace, které si můžete přizpůsobit tak, že jsou velké nebo malé nebo se pohybujete.

spouštěč aplikací-1

Na kartě Nový se zobrazují vaše nedávno přidané aplikace. U nových aplikací přidaných vaší společností se objeví odznak, což usnadňuje vyhledávání.

spouštěč aplikací-2

Nabídka Vše, stejně jako seznam Všechny aplikace v systému Windows 10, umožňuje rychle najít všechny dostupné aplikace.

spouštěč aplikací-3

Můžete dokonce filtrovat aplikaci, kliknout na ni pravým tlačítkem a poté ji připnout na kartu Domovská stránka. Organizace se také jeví mnohem jednodušší. Může rychle vytvářet skupiny a pohybovat v aplikacích ve spouštěči.

pin-to-home

Nový spouštěč aplikací Office 365 má také větší podporu pro přizpůsobení. Portál Office 365 nedávno přidal podporu témat. Když změníte barvu, použije nyní základní barvu motivu.

témata

Microsoft slibuje další aktualizace produktivity již brzy; například možnost přístupu k posledním souborům v každé aplikaci Office Online z nabídky elips. Jak to tedy můžete získat? Pokud jste zákazníkem prvního vydání, aktualizace by měla být doručena začátkem října. Vzhledem k tomu, že se mnoho malých a velkých podniků stěhuje do webových aplikací, aby provozovaly své podnikání, společnost Microsoft nepřijímá přístup „počkejte a uvidíme“.

Pro mnoho jednotlivců, kteří právě vstupují na pracovní sílu, byl jejich svět výpočetní techniky definován webovými aplikacemi a mobilními zařízeními. Nedávno jsem byl upgradován na nový server Outlook.com, který používá stejnou technologii jako pošta obsažená v sadě Office 365. Tyto aktualizace určitě ukazují, že společnost Microsoft je ochotna setkat se s další generací uživatelů.