Aktualizace Microsoft Security Essentials 2.0

Minulý týden společnost Microsoft přerušila svůj zvyk aktualizací v úterý a ve čtvrtek vydala aktualizaci pro Microsoft Security Essentials, která ji převedla na verzi 2.0. S novou verzí není mnoho nových funkcí, na které by bylo možné se podívat vizuálně, ale pod kapotou vylepšili to, co již bylo vysoce účinným antivirovým produktem. Pokud stále používáte nafoukanou sadu Norton nebo McAfee, která byla předinstalovaná v počítači HP, máte příležitost urychlit počítač a získat skutečnou antivirovou ochranu. A nezapomeňme, je to zdarma!

Nejnovější aktualizace Microsoftu Microsoft Security Essentials (MSE) přináší drobné, ale výkonné nové funkce, zde je to, co jsme našli:

  • Nový a vylepšený heuristický antivirový modul, vyhledává nové a neznámé viry. Inspekce sítě detekuje podezřelý provoz při procházení Internetu. Upozornění na bránu firewall vás upozorní, pokud nemáte povolenou bránu Windows Firewall (nebo alternativní bránu firewall).

Pokud již máte MSE nainstalován, měl by se automaticky aktualizovat na verzi 2.0 prostřednictvím pravidelné aktualizace Windows. Pokud ještě nemáte, získejte to; existují dvě místa ke stažení.

  1. Web Microsoft Security Essentials, automatický instalační programMicrosoft Download Site, ruční instalační program
ovládací panel základů zabezpečení společnosti Microsoft

Na základě testování provedeného AV-Comparatives.org pomocí PC Mark Vantage má MSE jedno z nejvyšších skóre výkonu ve srovnání s konkurenčním antivirovým softwarem. Jeho paměťová stopa je tak malá, že byste si nikdy neměli všimnout, že je spuštěna, pokud jí ovšem neřeknete, aby provedla úplnou kontrolu systému. V minulých testech se ukázalo, že je mimořádně kompetentní při zpracování škodlivých souborů a porušení. Nechal jsem ji nainstalovat celé roky a jediný okamžik, kdy jsem to kdy viděl, je, když detekuje něco škodlivého.

Základní požadavky na zabezpečení Microsoftu

Jak zkontrolovat, kterou verzi Microsoft Security Essentials používáte

Otevřete MSE a klikněte na šipku dolů vedle tlačítka Nápověda. Z kontextové nabídky vyberte About Essentials Essentials. Mělo by se objevit vyskakovací okno s tunami informací o verzi, které chcete zobrazit, je verze Security Essentials. Od 19. prosince 2010 je nejnovější verze 2.0.522.0. Pokud počítač uvádí starší verzi, vyhledejte na hlavním panelu aktualizaci systému Windows nebo pouze stáhněte novou verzi z výše uvedených odkazů.

zkontrolovat, jakou verzi zásad zabezpečení společnosti Microsoft používáte

Závěr

Mrkající úsměv