Společnost Microsoft dnes oznámila, že uvede svůj webový prohlížeč Edge „pouze Windows 10“ do systémů iOS a Android. Program je v současné době ve verzi beta a musíte mít Windows Insider, abyste na něj měli ruce. Microsoft Edge pro iOS je dnes k dispozici a verze pro Android se uvádí již brzy. K testování je k dispozici také nový a vylepšený Microsoft Launcher pro Android.

Edge Android iOS Pokračujte na PC

Aktualizace: Když to bylo poprvé oznámeno, bylo k dispozici pouze pro zasvěcence Windows, krátce poté společnost zpřístupnila verzi Edge iOS beta všem. Microsoft exec Joe Belfiore oznámil následující den na Twitteru.

Šírejte slovo: otevíráme Edge iOS beta komukoli, i když není na PC, na kterém běží Insider build. https://t.co/GFZHhZn3zW— Joe Belfiore (@joebelfiore) 6. října 2017

Microsoft Edge pro iOS a Android

Pokud jste zasvěcenci systému Windows a chcete se zapojit do akce náhledu, musíte v počítači otevřít aktualizaci Microsoft Edge v aktualizaci Windows 10 Fall Creators. A přejděte na stránku Microsoft Edge Preview. Poslední verze, build 16299.15, je v podstatě to, co společnost dříve volala RTM.

Pokud to chcete pro zařízení iOS, budete muset zadat své jméno a Apple ID. Nainstaluje se na váš iPhone nebo iPad prostřednictvím vývojářské aplikace TestFlight. Nebojte se, všechny kroky k jeho nastavení vám budou zaslány e-mailem. Protože na to bude velká poptávka od zasvěcených osob, čeká se 24 hodin. Pokud ji chcete používat v systému Android, stačí zadat svou e-mailovou adresu a oznámení bude zasláno, jakmile bude k dispozici v obchodě Google Play.

Zaregistrujte se do aplikace Edge Mobile Preview

Přestože má známé funkce, jako jsou Oblíbené položky, Seznam čtení a Procházení se službou InPrivate, hlavním cílem je usnadnit používání telefonu se systémem Windows 10 s funkcemi jako Pokračovat na PC. Náhled je v současné době otevřen uživatelům v USA a společnost říká, že další země a jazyky budou přidávány s rozšířením programu; konkrétní datum nebylo uvedeno.

Je také důležité si uvědomit, že v době psaní tohoto textu funguje náhled Edge pouze na telefonech a tabletech a podpora iPadu přichází. Microsoft exec Joe Belfiore to oznámil na Twitteru dnes.

Edge: Na obou platformách zatím pouze telefon. Tablet / iPad na cestě, ale ještě není připraven - Joe Belfiore (@joebelfiore) 5. října 2017

Microsoft Launcher pro Android

Také byl oznámen Microsoft Launcher pro Android, který byl dříve Arrow Launcher z Microsoft Garage. Tato verze má nové jméno a nové schopnosti. „Microsoft Launcher představuje„ promoci “4,6hvězdičkového projektu Arrow Launcher, který byl vyvinut v naší garáži,“ píše Joe Belfiore. Je vybaven systémem Fluent Design od společnosti Microsoft a má velké zaměření na funkci Pokračovat na PC. Stejně jako u Edge vám to umožní zjistit, kde jste přestali mezi počítačem a mobilním zařízením.

Microsoft Launcher pro Android

Už jste vyzkoušeli Microsoft Edge na iOS? A co nový Microsoft Launcher pro Android? Zanechte komentář níže a dejte nám vědět, jak pro vás věci fungují (nebo ne).