Společnost Microsoft zvyšuje zabezpečení svých oblíbených cloudových služeb pro zákazníky - Outlook.com a OneDrive. Zde je pohled na to, co je implementováno a co to pro vás znamená jako uživatele.

V prosinci společnost oznámila, že rozšíří používání šifrování pro své cloudové služby. V tomto článku, který je zajímavě pojmenován: Ochrana údajů o zákaznících před vládním snoopingem. Společnost stanoví plány na zlepšení soukromí a bezpečnosti ve svých cloudových službách:

· Rozšiřujeme šifrování napříč našimi službami. · Posilujeme právní ochranu dat našich zákazníků. · Zvyšujeme transparentnost našeho softwarového kódu a usnadňujeme zákazníkům, aby se ujistili, že naše produkty neobsahují zadní dveře.

Tento týden společnost přináší některé z těchto nápadů k uskutečnění. V úterý společnost oznámila zlepšení ochrany osobních údajů a zabezpečení pro Outlook.com, OneDrive a jeho Centrum transparentnosti společnosti Microsoft. Pokud prohledáváte Bing z vašeho prohlížeče, zobrazí se zpráva „Provedli jsme několik změn“, která vás přivede na stránku, která vám poskytne přehled o novém soukromí, zabezpečení a průhlednosti. Obsahuje také některé časté dotazy týkající se toho, jaké nové funkce byly přidány.

Smlouva o službách společnosti Microsoft

Nové zabezpečení Outlook.com

Aplikace Outlook dot com

Zde je několik zajímavých poznámek z blogu TechNet od Matta Thomlinsona, viceprezidenta divize Computing Security společnosti Microsoft:

Jsme uprostřed komplexního inženýrského úsilí o posílení šifrování napříč našimi sítěmi a službami ... Toto úsilí nám také pomáhá posílit, aby vlády používaly vhodné právní procesy, nikoli technické brutální síly, pokud chtějí přístup k těmto datům.

Další vrstvou zabezpečení je použití Perfect Forward Secrecy (PFS). Tento šifrovací protokol podporuje odesílání a přijímání pošty mezi poskytovateli e-mailu. Pro každé připojení používá jiný šifrovací klíč, což ztěžujícím lidem ztěžuje dešifrování vašich připojení.

OneDrive (dříve SkyDrive) šifrování

Microsoft OneDrive

Je to skvělá zpráva, kterou můžete slyšet, protože vám poskytuje větší klid při používání služeb společnosti Microsoft. Kromě zvýšeného zabezpečení společnost také začala rozšiřovat úložiště pro bezplatné účty a Office 365 - více úložiště a vylepšené zabezpečení… win, win.

Centrum průhlednosti Microsoft

To je další plus k dnešnímu oznámení. Společnost otevřela své první Microsoft Transparency Center v Redmondu ve státě WA.

S potěšením oznamuji, že jsme dnes otevřeli první středisko Microsoft Transparency Center v našem redmondském washingtonském kampusu. Naše střediska transparentnosti poskytují zúčastněným vládám možnost kontrolovat zdrojový kód našich klíčových produktů, ujistit se o své integritě softwaru a potvrdit, že neexistují „zadní dveře“.

Nejsme si zcela jisti, co toto Centrum transparentnosti dělá a jak spolupracuje s vládami, ale určitě budeme mít oči otevřené pro další podrobnosti.

Shrnutí

Jsem osobně velkým fanouškem cloudových služeb Microsoftu pro zákazníky a zdá se, že je to vylepšení, které společnost (a další velcí online tech giganti) musí oznámit dříve než později. Nejen pro PR od takzvaných „Snowdenových zjevení“ a negativní publicity, která kladla Microsoftu i další. Faktem je, že více uživatelů se ve skutečnosti začíná starat o své soukromí online. Ptají se velkých online služeb ohledně jejich soukromí a bezpečnosti. Rozhodně bych nešel tak daleko, abych řekl: „to je skvělé! Všechny mé komunikace jsou nyní bezpečné! “

Protože na konci má vláda stále možnost vydávat předvolání a získat jakákoli data, která chce. A vše, co děláte, je stále archivováno v obřích datových centrech prostřednictvím NSA. Je to však začátek a vyzývám každého, aby vyvíjel nátlak na svou online službu výběru a aby byly implementovány funkce zabezpečení a ochrany soukromí.

Chcete-li získat další podrobnosti o novém šifrování a zabezpečení společnosti Microsoft - pokud to budete potřebovat, přečtěte si smlouvu o službách společnosti Microsoft.

Pokud se chcete dozvědět více o Outlook.com a / nebo OneDrive (dříve SkyDrive), podívejte se na náš archiv skvělého obsahu:

Tipy, triky a rady pro Outlook.com

Tipy OneDrive, triky a rady