Společnost Microsoft vydává interaktivní pásovou příručku aplikace Outlook 2010

Jakmile nainstalujete jednu z aplikací, okamžitě uvidíte, že Průvodce pásu karet je jen běžný dokument HTML založený na Silverlight. Interaktivní průvodce pásem karet vás zavede do virtuálního prostředí sady Office 2003, odkud můžete otevírat nabídky a přecházet nad položkami, aby bylo možné odhalit jejich umístění v roce 2010. Je to docela zjednodušené a zdá se, že funguje podle plánu společnosti Microsoft, takže ho doporučuji chytit, pokud vy nebo váš konec uživatelé se těžko přizpůsobují novému rozhraní Ribbon. Jediným problémem, na který jsem narazil během testování, byla závada sem a tam v rozhraní stříbra. O tom, o čem mluvit, není nic.

Interaktivní průvodce pásem karet Office 2010

Zajímavější je, že společnost Microsoft přidala malé modré tlačítko Reference v pravém horním rohu interaktivního průvodce. Toto tlačítko vede na stránku, na které má společnost Microsoft tabulky, které si můžete stáhnout a které podobně jako interaktivní průvodce vám pomohou najít cestu kolem nové pásky sady Office 2010.

Průvodce pásem Office 2003 až Office 2010

Vypadá to, že se Microsoft naučil svou lekci a poslouchal uživatele, které si při prvním představení stuhy úplně zmatili. Nová stuha odcizila Microsoft od jeho uživatelů a téměř ztratila důvěru většiny korporátních Amerik. Microsoft samozřejmě vzal na vědomí a dělá to, co je v jejich silách, aby jim pomohl, jak nejlépe umí podruhé.