Přehled Webové historie Google

Podejte to pod Zajímavé více než Užitečné, ale věděli jste, že Google sleduje každé vyhledávání Google, které jste kdy provedli? To znamená, že alespoň každé vyhledávání Google, které jste provedli při přihlášení k účtu Google. Nevěříš mi? Přejděte sem: https://www.google.com/history

Úhledné, co? Svou webovou historii (včetně vyhledávání a navštívených webů) můžete procházet podle data pomocí kalendáře napravo a pod ní je celkový počet vyhledávání, která jste dosud provedli. Blížím se k 50 000. Nevím, jestli na to být hrdý nebo depresivní.

Pokud vás zajímá, zda se jedná o porušení soukromí, není to tak. Souhlasili jste s tím, když jste se zaregistrovali k účtu Google. A zaregistrovali jste se do účtu Google, když jste začali používat Gmail, YouTube, Picasa, Dokumenty Google, Google Voice, Google Talk, Google Desktop, Google Desktop, Weby Google, Blogger, Google Reader, Orkut, Google Code, iGoogle, Google Chrome - dostanete bod. Je tu spousta věcí, které jsou ve vlastnictví společnosti Google, a přihlašováním se k něčemu z nich se také zaregistrujete do Webové historie Google.

Osobně mi to nevadí. Myslím, že je to trochu zajímavé.

Google vás sleduje

Trendy Google

Měli byste se také podívat na sekci Trendy, která funguje stejně jako Google Trends, ale pouze pro vás. Nastavení All Time není příliš bystré, protože by mohlo trvat několik let, ale pokud jej omezíte na poslední rok, posledních 30 dní nebo posledních 7 dní, bude to zajímavé. Zdá se, že trávím většinu času googling groovyPost, místo toho, abych trávil další milisekundu, abych jen připnul na .com. (Myslím, že v biznu to nazývají „navigační vyhledávání“.) A není divu, že web, který navštěvuji nejvíce, je stránka Bandcamp, která právě streamuje bílý šum (moje dítě spí, funguje jako kouzlo).

Trendy webové historie Google

Grafy dole ukazují další fakta o vašich návycích vyhledávání, které by měly být zřejmé. Například ve všední dny dělám mnohem více googlování než o víkendech. A já jsem googlil nejméně v červenci, když jsem většinu měsíce cestoval.

Grafy trendů Google

Zakázání a odstranění webové historie Google

Pokud se vám vše přiblíží, můžete kliknout na Odebrat veškerou webovou historii a poté pozastavit webovou historii na dobu neurčitou v celé historii.

Zakázat webovou historii Google

Můžete také odebrat jednotlivé položky. Víte, protože když nakupujete vánoční dárky pro někoho a nechcete, aby viděli, co jste hledali.

obraz

Zaškrtněte políčko vedle něj a klikněte na Odstranit.

Další úvahy

  • To se liší od historie uložené v prohlížeči. Historie prohlížeče je uložena místně na vašem počítači. Webová historie Google je uložena na serverech Google a vztahuje se na veškeré činnosti prováděné při přihlášení na jakémkoli zařízení. Pokud například na svém iPhone provedete vyhledávání, zobrazí se také zde. Pokud chcete odstranit všechny stopy své webové historie, budete muset smazat svou Webovou historii Google a vaši místní historii prohlížeče. Když jste v anonymním režimu, nejste přihlášeni k účtu Google, tedy vaše vyhledávací aktivita / aktivita procházení webu nebude zaznamenána ve Webové historii Google.Google používá vaši webovou historii k přizpůsobení výsledků vyhledávání a reklam. Pokud tedy testujete hodnocení vyhledávačů nebo chcete vidět web, jako ho vidí zbytek světa, hledejte v anonymním režimu. Pokud máte deaktivovaný Javascript nebo nainstalovaný nějaký plugin „bez skriptů“, může Webová historie Google nefunguje.Pokud nainstalujete lištu Google Toolbar, Google začne sledovat weby, které navštěvujete, i když tam přímo nepřijdete z webu Google.com.