Znáte ten pocit, když všechno, co děláte, prostě funguje? Připadá si, že čas stojí nehybně a jste produktivnější než kdy jindy, tzv. Tokový stav. Chcete-li zvýšit šance na vstup do tohoto stavu, je toho hodně, co můžete udělat, a pomáhá, pokud můžete pracovat bez rozptýlení. Představím několik způsobů, které by vám mohly pomoci být co nejproduktivnější při práci z domova, proudit mě ... nebo… následovat mě.

Pracovní prostor

Je důležité vytvořit prostředí, aby bylo možné zaostřit. Dobré, pokud můžete mít vyhrazený stůl s prostorem pro mnoho obrazovek, mobilní telefony, sluchátka a případně tiskárnu / skener. Pokud nežijete sami, mohlo by být dobrým nápadem učinit pravidla s ostatními kolem, když vás nelze vyrušit. Během videokonference nechcete, aby se za noční zády objevil člen rodiny v nočním oblečení.

Může to být dobrý nápad, že vaše pracovní nastavení vám umožní jasně oddělit pracovní a osobní oblasti. Snažte se, aby celý váš dům a pokoje nebyly spojeny s prací, jako je kuchyň, obývací pokoj a ložnice. Takže když odejdete z pracovního prostoru na přestávku, budete cítit skutečné odpojení od práce. Riziko, že každá místnost je spojena s prací, je nikdy „odpojit“ mysl od práce.

Pomodoro technika

Jednou z mých absolutně nejoblíbenějších věcí z práce z domova je to, že nikdo nemůže chodit za vámi a potenciálně vás rušit během postupu odstraňování problémů / kódování. Použití Pomodoro Technique pomáhá soustředit se a dělat věci. Pomodoro technika je metoda řízení času zaostření Francesco Cirillo na konci 80. let.

Je to jednoduché, takto to děláte:

  1. Nastavte časovač na 25 minut a pracujte na jednom úkolu. Chcete-li se nechat rozptýlit, zavřete všechny e-mailové klienty, deaktivujte oznámení na mobilním telefonu, sociálních médiích, chatových programech, jako je Slack / Microsoft Teams, dostanete nápad. Udělejte si pětiminutovou přestávku. Nyní je čas na odpočinek. Možná se protáhněte, postavte se, podívejte se na krátké video z youtube, jděte do koupelny nebo cokoli chcete. Opakujte krok jeden až dva ještě čtyřikrát. Pak si udělejte delší přestávku, například 45-60 minut, možná ve stejnou dobu jako oběd pro první cyklus.

Pokud použijete tuto jednoduchou techniku, všimnete si, kolik toho budete mít, bude to skoro jako magie. Je důležité zastavit přesně, když časovač zazvoní. Nesnažte se dokončit, zastavte přímo ve větě nebo nepracujte, když časovač zazvoní. Často je těžší napsat nový dokument, než pokračovat tam, kde jste skončili. Pokud uprostřed vaší relace Pomodoro přijde skvělý nápad nebo myšlenka, vezměte si krátkou poznámku o této myšlence / myšlence a poté se zaměřte na aktuální úkol.

Před zahájením nové 25minutové relace Pomodoro zkontrolujte důležité (nikoli stejné jako naléhavé) zprávy a pokud žádné nepokračují. Pokud dostáváte hodně e-mailů nebo jiných zpráv, můžete na ně odpovědět pomocí relace Pomodoro.

Odstraňte rozptylování

Náš mozek není vyvinut pro multitask. Pokud ztratíme zaměření na náš současný úkol, trvá to minimálně 15 minut, než se vrátíme ke stejnému zaměření jako předtím, než jste vyrušeni, často dlouhou dobu. V dnešním moderním světě se sociálními médii, vyskakovacími oznámeními, blikajícími obrázky a zvukem pípání se všichni snaží odvrátit vaši pozornost. Musíme to převzít kontrolu, abychom se mohli soustředit na naše úkoly a být produktivní. Všechno, co by mohlo ukrást naše zaměření, by mělo být vypnuto. I když budete mít mobilní telefon vzhůru nohama ve stejné místnosti, rozptýlí vás. Pokud to není nutné pro práci, mohlo by být dobré mít rozptylovací zařízení v jiné místnosti.

Může se snadno stát, že se při práci rychle podíváte na své sociální média. Možná je to odkaz na krátké video roztomilých koček a pak odkaz na jiné video. Pak si všimnete, že se někomu líbí zpráva, kterou jste napsali na Facebooku / Twitteru. Najednou uběhly některé hodiny, aniž by za tento den udělaly jen polovinu seznamu akcí.

Prodejte se

Protože vás nikdo nevidí pracovat z domova, budete se muset trochu prodat. To je dobrá rada, i když pracujete v kanceláři, ale při práci z domova je to ještě důležitější. Zde je seznam věcí, které můžete dělat. Závisí to samozřejmě na vašem pracovním prostředí:

  • Na každém konci týdne zašlete manažerovi zprávu o tom, na čem jste pracovali. Například můžete otevřít prázdný e-mail v pondělí. Když jste na něčem dosáhli / strávili čas, napište to jako odrážku do e-mailu. Napište shrnutí týdne a odhad toho, na čem budete příští týden pracovat, a odešlete jej do konce týdne svému manažerovi. Pokud dostanete pozitivní zpětnou vazbu od své práce od ostatních než od vašeho přímého manažera. Uložte tuto zpětnou vazbu a přidejte ji do výše uvedené týdenní zprávy. Když jste udělali něco dobrého nebo vlivného, ​​pošlete zprávu na interní chat / systém zpráv společnosti. Často se lidé, kteří chválí ostatní, cítí, že vykonávají dobrou práci. Pokud někdo ve vašem týmu nebo společnosti odvede dobrou práci, věnujte čas tomu, abyste si toho všimli a zavolali na něj. Protože nikdo nemůže zjistit, zda skutečně pracujete, je důležité účastnit se schůzek vzdáleně, kdykoli je to možné. Odpovězte na důležité zprávy v přiměřené lhůtě. Pokud má vaše společnost interní systém chat / zprávy, jako je Slack nebo Microsoft Teams, ujistěte se, že je v této síti navíc aktivní. Pokud jste osoba, která pomáhá ostatním, kteří mají dotazy a podobně, nemusíte se prodávat sami, ostatní to udělají za vás.

Závěrečná slova

Práce z domova může vyžadovat určité pracovní disciplíny, sadu pravidel, pracovní pravidla. Je to skvělý způsob práce, pokud máte úkoly, které vyžadují soustředění. A lze to provést samostatně nebo prostřednictvím vzdálené spolupráce.

Zjistěte, co vám nejlépe vyhovuje. Doufám, že vám to poskytlo několik nápadů nebo věcí, které můžete přidat do své pracovní rutiny.