Google poskytuje uživatelům Google Apps pro firmy plugin pro Hangouts pro aplikaci Outlook 2013, který vám umožňuje chatovat s přáteli a iniciovat hangouty přímo z aplikace Microsoft Outlook.

Hangouty v aplikaci Outlook

Zatímco někteří lidé rádi používají svůj e-mail prostřednictvím webového rozhraní přes Google, Outlook nebo dokonce Yahoo, jiní dávají přednost použití klienta Microsoft Outlook.

Pokud jste stálým uživatelem služby Google Apps pro firmy, který tráví většinu času v aplikaci Microsoft Outlook, můžete zahájit hangout a přímo z něj uskutečnit videohovor s partnery, aniž byste museli přepínat okna. To se provádí pomocí pluginu Microsoft Outlook pro aplikaci Hangouts. Plugin je k dispozici pouze pro uživatele služby Google Apps pro firmy a můžete jej snadno použít k zahájení setkání s uživateli v doméně Google Apps i externími uživateli.

Funguje ve službě Google Apps pro firmy, vzdělávání a státní správu, v systémech Windows 7 i Windows 8. Podporované verze aplikace Microsoft Outlook jsou 2007, 2010 a 2013. Pokud máte Chromebox pro schůzky ve své organizaci, nepotřebujete Google Apps. pro obchodní účet.

Nainstalujte si Google Hangouts na Microsoft Outlook

S tím z cesty, uvidíme, jak to nastavit. Začněte stažením a instalací z tohoto webu.

Google Hangouts Outlook

Samotná instalace je jednoduchý proces Next-Next, vyžaduje však oprávnění správce.

Po dokončení se ujistěte, že restartujete aplikaci Outlook. Po načtení si všimnete několika nových tlačítek v pásu karet Office (viz obrázek níže). Jeden z nich vám umožňuje naplánovat hangout, zatímco druhý začíná jeden hned.

Google Hangouts Outlook

Pojďme se podívat, co dělají, počínaje plánem. Myslím, že schůzky by měly být naplánovány, že? Kliknutím na tlačítko získáte celou řadu možností pro váš hangout, včetně jeho názvu nebo toho, zda bude možné jeho připojení z prohlížeče.

Google Hangouts Outlook

Poté budete moci zaslat e-mail všem účastníkům s odkazem a podrobnostmi o schůzce. Je to jako každé normální setkání, s hangoutem jako přidaným bonusem. Stačí zadat jména osob, které chcete pozvat.

E-mail vypadá na obrázku níže takto, ale pokud chcete změnit to, co jste nastavili dříve, můžete vždy kliknout na Nastavení Hangouts.

Google Hangouts Outlook

Pokud nyní víte, že osoby, se kterými chcete mluvit, jsou nyní k dispozici, proč čekat? Klikněte na Zahájit nový Hangout a jděte na něj; spustí se ve výchozím prohlížeči. Jakmile to začnete, máte všechny možnosti pravidelného setkání, takže do toho pozvete všechny, které chcete.

Google Hangouts Outlook

Pokud žijete v aplikaci Outlook celý den v kanceláři, je to skvělý způsob, jak dohnat přátele ... nebo pokud chcete, mít obchodní rozhovory. V obou případech je to skvělé rozšíření, o kterém je třeba vědět.