dvoufázové ověřování-zabezpečeno

Neustále prosíme každého, aby povolil dvoufaktorové ověřování (2FA) pro každou online službu a aplikaci, která ji nabízí. Mozilla nedávno spustila další ochranu svého prohlížeče Firefox. Pokud používáte účet Firefox k ukládání hesel a synchronizaci záložek a dalších nastavení, měli byste hned povolit 2FA. Zde je návod, jak přidat další vrstvu zabezpečení, kterou poskytuje 2FA.

Povolte 2FA pro Firefox

Nejprve spusťte Firefox, přejděte k předvolbám účtu Firefox a klikněte na odkaz Spravovat účet.

Poté pod názvem vašeho účtu by se na panelu mělo zobrazit „dvoufázové ověření“ - klikněte na tlačítko Povolit. Mějte na paměti, že 2FA se stále rozšiřuje na všechny. Pokud zde možnost nevidíte, Mozilla navrhuje, abyste na konec URL přidali & showTwoStepAuthentication = true a aktualizovali stránku.

Dále naskenujte QR kód pomocí kompatibilní ověřovací aplikace, jako je Google Authenticator nebo Authy, a zadejte bezpečnostní kód, který poskytuje.

Po zadání kódu získáte seznam kódů pro obnovení, které můžete v budoucnu použít, pokud ztratíte telefon nebo není k dispozici. Nezapomeňte je vytisknout nebo zkopírovat na vhodné, ale bezpečné místo. Obdržíte také e-mail od Mozilly s upozorněním, že pro váš účet byl povolen dvoufaktorový.

To je všechno. Až se příště přihlásíte k účtu Firefox na jiném počítači, budete požádáni o vygenerování kódu pro zadání kódu pomocí aplikace ověřovatele.

Protože je nyní tolik našich dat online, je pro zabezpečení našich informací důležitější než kdy jindy použít silná hesla, 2FA a další nástroje. Chcete-li získat další informace o dalších populárních službách, kde můžete povolit 2FA a proč byste měli, přečtěte si našeho Průvodce dvoufaktorovým ověřením, který vám zajistí online život. Snažíme se držet krok s většinou hlavních služeb, které poskytují další zabezpečení, ale pokud jste zvědaví, pokud služba, kterou používáte, nabízí dva faktory, skvělým zdrojem k odhlášení je twofactorauth.org, který má neustále aktualizovaný seznam.