mobilní-iphone-android-fotografie

Opravdu žijeme v jedinečném období historie, pokud jde o fotografii. Podle některých odhadů, díky pokročilým fotoaparátům dodávaným s moderními chytrými telefony, výzkum InfoTrends odhaduje, že v roce 2017 bylo vytvořeno přes 1,7 bilionu fotografií a v roce 2017 bylo sdíleno přes 4,7 bilionu fotografií. Opravdu úžasné!

Všimněte si, že jsem neřekl, 1,7 bilionu dobrých fotografií. Jsem si jistý, že víte, o čem mluvím ... Jen proto, že všichni nosíme fotoaparát v kapse a fotíme několik desítek fotek denně, neznamená, že jsme dobrým fotografem. To vyžaduje znalosti fotografie, fotoaparátu a praxe!

V minulosti jsme zveřejnili několik tipů, jak vylepšit své fotografické dovednosti, a dnes se chystáme ponořit hlouběji a zkontrolovat několik věcí, které byste měli mít na paměti, pokud chcete pomocí svého iPhone pořídit lepší fotografie. Uvědomte si však, že nejsem velký profesionál, takže to pro mě fungovalo jen to. Vestavěná kamera pro iPhone je velmi dobrá, ale v některých ohledech také omezená. Brzy budu psát článek o lepších aplikacích pro fotoaparáty iPhone, ale tady je pěkný celkový průvodce přezkoumávající, co je možné pomocí vašeho iPhone.

S fotoaparátem pro iPhone pořizujte lepší fotografie

Jak uvidíte níže, existuje několik věcí, na které byste měli myslet, ještě než se dostanete na obrázek.

Rozhodněte se, jak se chystáte stisknout závěrku

Na iPhonu lze zachytit dva způsoby. První způsob je obvyklý. Stisknutím bílého kruhu ve spodní části obrazovky fotoaparátu.

Věděli jste však, že můžete fotografovat také pomocí tlačítek hlasitosti na levé straně telefonu? Tato metoda může být pro některé fotografie jednodušší, zejména pro autoportréty a fotografie na šířku. Na těchto typech fotografií mají prsty tendenci se bránit.

Bonusový tip: Pokud připojíte sluchátka iOS, můžete také pomocí tlačítek hlasitosti na kabelu fotografovat.

Přiblížit a oddálit

Chcete-li získat nejlepší možný obraz, zaměřte pozornost fotografie na objekt, který se pokoušíte zachytit. To znamená přiblížení a oddálení. Jaký je smysl fotografování vaší ženy, pokud je obklopena lesem, který ji utopí?

Kameru iPhone lze přiblížit dvěma způsoby. Prvním z nich je přepnutí obrazovky jednou a přetažení prstu po spodní části obrazovky. Tím se vytvoří vodorovná čára a žlutý kruh.

Druhým způsobem je umístění špiček vašeho indexu a prostředních prstů na obrazovku a poté jejich prsty od sebe. Pro přiblížení posuňte prsty blíže k sobě.

Upravte osvětlení

Dalším krokem je správné osvětlení. Mám sklon blesk nepoužívat tolik, protože mi dává pěkně mizerné obrázky. Takže se hodně spoléhám na expoziční filtr. K expozičnímu filtru se dostanete jedním klepnutím na obrazovku a na obrazovce se objeví žlutý čtverec.

Přesuňte čtverec špičkou ukazováčku k části, kterou chcete použít světlo (nebo o něco méně světla). Potom přejeďte prstem nahoru a dolů po svislé čáře vpravo. Posunutím prstu nahoru získáte více světla. Posunutím prstu dolů bude tmavší.

I když někdy není nutné, abyste udělali cokoli, protože iPhone automaticky upravuje jas toho, na co směřujete objektivem fotoaparátu. Ale v době, kdy to není úplně v pořádku, možná budete muset zasáhnout prstem.

Portrét, krajina, náměstí nebo panorama?

Dále se musíte rozhodnout, jaký typ obrázku chcete pořídit. Kamera iPhone vám nabízí několik možností ve spodní části obrazovky.

Možnost „Foto“ vám poskytne celou obrazovku pro vyfotografování snímku. Náměstí je samo-vysvětlující a zdánlivě dobré pro fotografování lidí. Možnost panoramatu vám dává šanci pořídit široký záběr.

Pokud nefotografujete osobu nebo předmět, nepoužívejte režim portrétu (držte telefon vzpřímeně). Říká se tomu „portrétní režim“ z nějakého důvodu! Krajiny by měly být vytvářeny pomocí…. Čekejte na to… „režim na šířku“ (otočením telefonu a jeho přidržením na délku). To platí zejména při pořizování videí. Nic mě nepřivádí bláznivější než sledování filmu v režimu Portrét.

Vytváření širokoúhlého panoramatického režimu je ve skutečnosti docela obtížné a po 6 letech používání iPhonu se mi to stále nedařilo. Po výběru režimu „pano“ se na obrazovce objeví posuvník. Stiskněte tlačítko a pomalu se pohybujte zleva doprava. Poté znovu stiskněte tlačítko a dokončete fotografii. Klíčem je udržovat věci velmi stabilní, postupovat podle pokynů v telefonu a jít pomalu. Věř mi, bude to nějakou praxi zvládnout.

Fotografujte v režimu Burst a získejte správný záběr, když se věci rychle pohybují

Přemýšleli jste někdy, proč fotograf paparazzi rychle vypálí svůj fotoaparát a pořídí stovky fotografií? Jednoduše proto, že získat ten pravý je obtížné. Nemůžete pořídit jednu fotografii a doufat v to nejlepší. Může to být rozmazané nebo osoba může mít zavřené oči a ústa dokořán.

Pokud ale pořídíte stovky fotografií, můžete je prosévat, vybrat ty nejlepší a zbytek smazat. To je účel „režimu série“ na iPhonu. Jednoduše podržte prst na tlačítku spouště a uslyšíte rychlé zvuky závěrky. Pokud si myslíte, že máte dostatek fotografií, uvolněte prst z tlačítka spouště a všechny fotografie budou seskupeny pro snadné prosévání.

Jakmile si vyberete ty, které chcete, můžete snadno říct telefonu, aby zbytek odstranil.

Vypněte živé fotografie

Nikdy jsem neviděl smysl Živých fotek. Je to skoro jako by Tim Cook sledoval filmy Harryho Pottera, viděl pohyblivé fotografie a myslel si: „Chci to na iPhonu!“. V zásadě, když fotografujete, telefon také pořídí několik sekund videa před a po výstřelu. Má zachycovat „upřímné okamžiky“. Zavolej mi pooper, pokud chceš, ale myslím si, že je to hloupé.

Pokud ji chcete vypnout (a doporučuji, abyste to udělali), stačí klepnout na žluté logo v horní části obrazovky fotoaparátu. Nyní vám řekne, že je funkce Live Photo vypnutá.

Použijte stativ, abyste fotoaparát udrželi v klidu nebo natáhli lokty

Mám epilepsii, takže moje léky znamenají, že se mé ruce neustále třesou. To je špatné, pokud fotografujete. Abych parafrázoval Yodu Jedi Master, „třepání kamer vede k rozmazání fotografií. Foto rozmazání vede k zničeným fotografiím. Zničené fotografie vedou k nenávisti vůči manželce “.

Existují dvě možnosti potřesení rukou - možnost zdarma a možnost utrácení peněz. Volnou možností je zastrčit lokty za vaše boky, aby se stabilizovaly ruce a uchopil telefon trochu pevněji. Možnost utrácení peněz je investovat do malého stativu, který lze snadno najít na Amazonu. Líbí se mi plán A lépe.

Použijte režim časovače

Pokud všichni chtějí skočit na fotografii, nebo pokud chcete udělat selfie (ale nejprve si upravit svůj make-up), pak potřebujete režim časovače. Každý zná režim časovače. Vyberte, kolik sekund chcete před pořízením snímku, běžte před kamerou (zde se hodí stativ), a když je odpočítávání ukončeno, máte svůj obrázek.

Klepněte na ikonu časovače v pravém horním rohu a vyberte, kolik sekund chcete (3 sekundy nebo 10 sekund). Telefon udělá zbytek.

Vyzkoušejte režim HDR - ale vždy to nefunguje

HDR znamená High Dynamic Range (Vysoký dynamický rozsah) a lze ji zapnout v nabídce Nastavení> Fotoaparát> HDR. Nezapomeňte zapnout tuto možnost, aby se zachovala i původní fotografie. HDR je možnost, když se pokoušíte pořídit fotografii v tmavých podmínkách.

HDR je, když fotoaparát pořídí tři různé verze obrazu a sloučí je dohromady, aby zobrazil více detailů, pokud máte tmavé pozadí. HDR někdy funguje a někdy ne, což je důvod, proč byste měli vždy uchovávat původní fotografii pro případ. HDR vám dává pouze další verze fotografií, ze kterých si můžete vybrat.

Zapněte režim mřížky

Svým fotkám můžete dosáhnout mnohem lepšího zapnutím mřížky, která se objeví na obrazovce fotoaparátu.

Jednoduše přejděte do části Nastavení> Fotoaparát a otočením přepínače zapněte mřížku.

Nyní, když se na obrazovce fotoaparátu objeví mřížka, můžete snadno dodržovat pravidlo tipu složení třetiny a / nebo zarovnat stojící objekt se svislou čarou mřížky. Horizont lze uspořádat například pomocí vodorovné mřížky.

Experimentujte s filtry ve stylu Instagramu

Klepnutím na ikonu tří kruhů v dolní části obrázku se zobrazí filtry. Já osobně nejsem jejich fanouškem, ale pokud jste od samého začátku uživatelem Instagramu jako umírající, jsou filtry pravděpodobně vaše věc.

Seznamte se s editačními nástroji fotoaparátu iPhone

Před zveřejněním fotografií online nebo před jejich zobrazením lidem je třeba se jich trochu dotknout pomocí nástrojů pro úpravy.

Auto-Touch Up

Po otevření fotografie v aplikaci Fotografie se v pravém horním rohu (po klepnutí na Upravit) objeví ikona kouzelného hůlky. Klepnutím na, které normálně fotografii vylepšuje, aniž by bylo nutné dělat nic jiného. Pokud to nebude stačit, bude příležitostná výjimka.

Oříznutí

Oříznutí fotografie vám umožní odstranit detaily z fotografie nebo zaměřit se na něco na ní. Po pořízení fotografie se podívejte pod obrázek a najdete několik ikon. Jeden zcela vlevo (vedle možnosti Zrušit) je nástroj pro oříznutí.

Klepnutím na zahájíte proces oříznutí a musíte použít prst k posunutí okrajů oříznutí dovnitř a ven. Po dokončení klepněte na Hotovo v pravém dolním rohu.

Světlá barva

Třetí zleva dole je ikona číselníku. To vyvolá možnosti manipulace s barvami. Světlé, barevné a černobílé (černé a bílé).

Klepněte na ten, který chcete, a potom prstem posuňte, abyste viděli změnu obrázku v reálném čase. Po dokončení uložte změny klepnutím na Hotovo.

Rovnání fotografií

Pokud jste přesvědčeni, že objekt na fotografii není rovný, můžete věci narovnat návratem do nástroje pro oříznutí. Podívejte se na spodní část fotografie a uvidíte půl zakřiveného kruhu s čísly. Otočením doleva a doprava otočíte fotografii. Po dokončení klepněte na Hotovo.

Závěr

Fotoaparát iPhone prošel dlouhou cestou od prvního modelu v roce 2007. Nyní je to stejně dobré, ne-li lepší, než většina digitálních fotoaparátů dostupných na trhu. Pokud víte, jak správně používat funkce - a neřeknete lidem jinak - nikdo nikdy nebude vědět, že jste použili iPhone k pořízení této úžasné fotografie.