Roku minulý měsíc vydal beta verzi nové funkce zrcadlení obrazovky pro zařízení Windows 8.1, Windows Phone a Android. Tato verze umožňuje streamovat mediální obsah z telefonu nebo tabletu Android pomocí tlačítka „obsazení“ v různých aplikacích. Umožňuje také „zrcadlit“ obrazovku, což znamená, že vše, co na telefonu děláte, se zobrazí současně na velké obrazovce.

Když jsme tento příběh probrali, ukázali jsme vám, jak to funguje s Windows Phone. Tuto stránku mince můžete vidět v našem článku: Roku přidává zrcadlení obrazovky do zařízení Windows a Android. Nyní se podíváme na použití této nové funkce Roku pro streamování obsahu nebo zrcadlení zařízení ze smartphonu nebo tabletu Android.

Streamujte média z Androidu do Roku 3

Nejprve se ujistěte, že máte aktualizovanou nejnovější verzi firmwaru Roku. Chcete-li se ujistit, že je k dispozici, přejděte na Nastavení> Aktualizace systému> Zkontrolovat nyní. Jakmile má váš Roku nejnovější aktualizaci, přejděte na Nastavení> Povolit zrcadlení obrazovky (beta) a ujistěte se, že je zapnutý.

Povolit zrcadlení obrazovky Roku

Nyní máte na kompatibilním zařízení Android několik možností. Ve většině aplikací, které mají tlačítko „obsazení“, můžete streamovat videa, podcasty a hudbu. Stačí na to klepnout a uvidíte svůj Roku 3 a další kompatibilní zařízení, která můžete vlastnit, jako je Google Chromecast.

sshot-1

Telefon nebo tablet můžete také zrcadlit prostřednictvím Roku na svou velkou obrazovku. Každé zařízení Android je trochu jiné, takže budete muset najít, kde je možnost „obsazení obrazovky“.

U zařízení HTC One (M8) přejděte na Nastavení> Mediální výstup. Telefon vyhledá kompatibilní zařízení a když najde Roku, stačí na něj klepnout. A pak uvidíte níže uvedenou obrazovku, která vám řekne, že se připojujete k Roku. Jakmile se to stane, obrazovka vašeho telefonu nebo tabletu se objeví na velkém displeji.

Tato funkce je vynikající volbou, pokud chcete zobrazit prezentaci, samostatnou aplikaci nebo zobrazit fotografie a videa, které jste pořídili, aniž by se všichni museli schovávat kolem telefonu nebo tabletu. Rovněž stojí za zmínku, že pokud je váš telefon nebo tablet schopen režimu na šířku, změní se také na televizoru.

sshot-4

Na platformě Android, jako na zařízení Nexus 7, můžete zrcadlit obrazovku tak, že přejdete na Nastavení> Displej> Obrazovka Cast. Bohužel nemůžu přimět svůj Nexus 7 (model 2012), aby se připojil k něčemu jinému než k Chromecastu.

Jsem zvědavý, jestli novější model funguje. Pokud jste to zkusili a nechali to fungovat, dejte nám vědět v komentářích níže.