Už jste někdy potřebovali poslat zprávu z Gmailu v určitém čase, ale zapomněli jste to? Nebylo by hezké, kdybyste mohli napsat zprávu nebo více zpráv a naplánovat jejich odeslání v určitém čase? Zejména pokud pracujete s ostatními v časových pásmech. Prodloužení Boomerangu to umožňovalo roky.

Nyní je však tato funkce pečena do Gmailu na webu nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Google nedávno oznámil tuto funkci v příspěvku, který oslavuje 15 let Gmailu.

Je důležité si uvědomit, že Google zahájil postupné zavádění této funkce 1. dubna (bez vtipu), a ne každý ji má. Pokud to ještě nevidíte, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit nebo aktualizovat aplikaci v telefonu. Jakmile tuto funkci máte, je zde co hledat a jak naplánovat vaše zprávy.

Naplánujte si zprávu Gmail pomocí telefonu

Spusťte v telefonu aplikaci Gmail a napište zprávu. Až budete připraveni naplánovat, klepněte na tlačítko Možnosti (tři tečky) v pravé horní části aplikace. Poté z nabídky vyberte „Naplánovat odeslání“.

Naplánujte funkci odesílání prostřednictvím mobilu

Dále získáte obrazovku s některými možnostmi pro čas a datum, kdy ji odeslat. Například bude zobrazovat některá vhodná data, například pondělí ráno nebo zítra odpoledne. Nebo si můžete vybrat tlačítko „Vybrat datum a čas“ a naplánovat si to kdykoli budete chtít.

Po dokončení se v dolní části obrazovky zobrazí zpráva informující o naplánování zprávy. Můžete také akci vrátit zpět nebo zobrazit svou zprávu. Je to podobné funkci Zpět, která již existuje v Gmailu.

Naplánujte si zprávu Gmail v prohlížeči

Pokud používáte Gmail z vašeho prohlížeče, proces je podobný. Začněte psát zprávu a vedle tlačítka „Odeslat“ se zobrazí nová ikona se šipkou. Klikněte na šipku a v seznamu vyberte „Naplánovat odeslání“.

Naplánovat Odeslat Desktop Gmail

Poté, stejně jako u mobilní verze, si můžete vybrat z některého z výchozích časů Gmailu nebo jej naplánovat, kdykoli budete chtít.

Naplánujte si časovou plochu Gmailu

A co víc. Ve skutečnosti si můžete naplánovat zprávy až na 49 let předem. Ideální pro ty z vás, kteří mají doposud posílat zprávy.