Chcete-li tuto novou funkci používat, budete potřebovat nejnovější aktualizaci aplikace Disk Google, která také obsahuje nové rozhraní založené na kartě, podobné Chytrým kartám Google.

Umožňuje vám nejen „skenovat“ dokumenty, ale také je vyfotografovat a uložit jako soubor PDF na disk Google. Ve skutečnosti používá technologii OCR (Optical Character Recognition) k rozpoznávání znaků a přeměňuje „skenování“ na dokumenty, které lze prohledávat.

Naskenujte papírový dokument na Disk Google

Spusťte na svém zařízení Android aplikaci Disk Google a v nabídce klepněte na tlačítko možností a poté v nabídce vyberte možnost „Přidat nový“.

Google Drive Scan přidat nové

V zobrazené nabídce klepněte na Scan.

Google Drive Scan nové skenování

Nyní vyfotografujte svůj dokument, ale ujistěte se, že jste do něj vše zapadli.

google drive scan vyfotit

Po dokončení bude dokument nahrán na váš Disk Google jako PDF. Bude jí dáno jméno jako scanned_date-time. To vám usnadní vyhledávání skenovaných dokumentů později.

Google Drive Scan Drive

Když v prohlížeči PDF nemůžete hledat slovo uvnitř PDF, rozpoznávání znaků funguje. Zkuste hledat slovo uvnitř dokumentu pomocí funkce vyhledávání na Disku Google. Všimněte si, že je dokument nalezen.

Pokud mají naskenované dokumenty části, které jsou na nich nařezány v době, kdy se dostanou na Disk, zkontrolujte nastavení aplikace pro Android. Ujistěte se, že je kvalita obrazu nastavena na vysokou (což zajistí lepší rozpoznávání) a ujistěte se, že jste nastavili správnou velikost papíru.

nastavení skenování jednotky Google