Jako produkt společnosti Microsoft nabízí OneNote snadnou integraci s dalšími produkty sady Office, jako je Excel. To znamená, že můžete snadno importovat data aplikace Excel do notebooků OneNote.

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete importovat celou tabulku aplikace Excel s možností zobrazit náhled dat. Můžete také přidat soubor aplikace Excel do aplikace OneNote jako přílohu souboru a otevřít ji samostatně. Zde je návod, jak to udělat v OneNote.

Import nové tabulky aplikace Excel v aplikaci OneNote

Notebooky OneNote jsou flexibilní a umožňují přidávat text, obrázky a další. Jednou z užitečných funkcí je však možnost vložit celé tabulky Excel do notebooku OneNote.

Chcete-li například provést nějaké finanční plánování, vložení tabulky do OneNote by vám umožnilo využít rozsáhlé finanční funkce a funkce formátování Excelu. Omezení této funkce je však v tom, že data aplikace Excel můžete zobrazit pouze v OneNote. Nejprve musíte upravit data v Excelu.

Chcete-li importovat tabulku Excel, budete potřebovat nainstalovanou aplikaci OneNote v počítači se systémem Windows 10. Spusťte aplikaci OneNote a otevřete notebook OneNote.

Chcete-li vložit prázdnou tabulku Excel, klikněte na Vložit> Tabulka> Nová tabulka Excel nebo Vložit> Tabulka> Nová tabulka Excel.

Vložte novou tabulku Excel do OneNote

Chcete-li začít upravovat novou tabulku aplikace Excel v aplikaci OneNote, vyberte objekt tabulky a klikněte na tlačítko Upravit.

Úpravy nové tabulky aplikace Excel v aplikaci OneNote

Tím se otevře tabulka v novém okně aplikace Excel. Odtud můžete začít upravovat a vytvářet novou tabulku. Při úpravě tabulky aplikace Excel se aktualizuje náhled dat v aplikaci OneNote.

Chcete-li tyto informace aktualizovat ručně, klepněte pravým tlačítkem myši na objekt tabulky v aplikaci OneNote a potom klepněte na příkaz Aktualizovat.

Aktualizace importované tabulky aplikace Excel v aplikaci OneNote

Po dokončení úprav budete muset tabulku Excel uložit jako nový soubor (Soubor> Uložit jako v Excelu). Vaše Excel informace však zůstanou v OneNote, což vám umožní pokračovat v jejich prohlížení a přístupu.

Import existující tabulky aplikace Excel v aplikaci OneNote

Spíše než vytvoření nové tabulky aplikace Excel je do notebooků OneNote možné vložit existující tabulku aplikace Excel.

Chcete-li to provést, otevřete notebook OneNote a výběrem poznámky vložte stávající tabulku. Odtud klikněte na Vložit> Tabulka> Stávající Excel.

Vložení existující tabulky aplikace Excel do aplikace OneNote

V okně Zvolte dokument k vložení vyhledejte tabulku Excel, kterou chcete vložit. Vyberte ji a stiskněte tlačítko Vložit.

Výběr existujícího dokumentu Excel, který chcete vložit do OneNote

V okně Vložit soubor klepněte na možnost Vložit tabulku a vložte tabulku aplikace Excel. Zobrazí se jako objekt tabulky, kde budou data tabulky zobrazena jako náhled.

Stisknutím tlačítka Upravit otevřete stávající tabulku v aplikaci Excel a proveďte další změny.

Úpravy existující tabulky aplikace Excel v aplikaci OneNote

Přidání přílohy souboru Excel

Namísto importu tabulky aplikace Excel jako objektu s viditelnými daty aplikace Excel ji můžete uložit do poznámkového bloku OneNote jako přílohu souboru. To vám umožní rychlý přístup k otevření tabulky aplikace Excel bez odhalení dat pod ní.

Chcete-li to provést, otevřete notebook OneNote a klikněte na Vložit> Příloha k souboru.

Vkládání dokumentu Excel jako přílohy k souboru v aplikaci OneNote

V okně Vyberte soubor vyhledejte tabulku aplikace Excel. Vyberte ji a potvrďte výběr stisknutím tlačítka Vložit.

Přidání souboru Excel jako přílohy souboru v aplikaci OneNote

V zobrazeném okně Vložit soubor klepněte na Připojit soubor.

Možnost připojit soubor v aplikaci OneNote

Po stisknutí se soubor aplikace Excel zobrazí jako mnohem menší příloha v notebooku OneNote. Nebudete moci zobrazit žádná data, ale poklepáním na objekt přílohy soubor otevřete v novém okně aplikace Excel.

Klepnutím na tlačítko OK přijměte varování přílohy, které se zobrazí, když se o to pokusíte.

Upozornění na otevření přílohy v aplikaci OneNote

Použití funkcí aplikace Excel v aplikaci OneNote

OneNote bohužel nepodporuje použití jednotlivých funkcí aplikace Excel. Je však možné použít některé funkce ve stylu Excelu přímo, spíše než jednoduše zobrazit náhled dat Excelu.

Nejjednodušší cestou je použití doplňku Gem for OneNote. Licence na Gem stojí 33 $, ale můžete si ji vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Otevřete svůj notebook OneNote a u nové poznámky vytvořte tabulku kliknutím na Vložit> Tabulka a myší vyberte odpovídající velikost.

Vložení nové tabulky do OneNote

Jakmile je buňka vytvořena, vyberte ji. Každá buňka tabulky má odkaz na buňku, podobný Excelu. Například první buňka je A1, buňka vedle ní je B1 atd.

S předpokladem, že je na vašem počítači nainstalován Gem pro OneNote, klikněte na záložku Gem na pásu karet OneNote v části Nástroje tabulky.

Odtud klikněte na tlačítko Vzorec.

Vložení vzorce Excel pomocí doplňku Gem pro OneNote v OneNote

V okně Vzorec vyberte svůj vzorec ze seznamu Funkce. Tím se vloží do pole Vzorec. Upravte toto a vytvořte svůj vzorec.

Chcete-li například vytvořit vzorec SUM, který vypočítá součet buněk v prvním sloupci tabulky, zadejte SUM (A: A) a do pole Formát zadejte číslo 0.

Stisknutím tlačítka OK vložte vzorec.

Vložte do OneNote vzorec pomocí Gem pro OneNote

Výsledek výpočtu s použitím vybraného vzorce se objeví ve vámi vybrané buňce.

Efektivní použití Excelu v Microsoft OneNote

Plánování vaší finanční budoucnosti lze díky integraci Excelu zcela umožnit v Microsoft OneNote. Toto je pouze jeden z nejlepších doplňků a nástrojů Microsoft OneNote, které můžete použít, abyste z této fantastické (a bezplatné) aplikace pro psaní poznámek co nejlépe využili.

Pokud jste začátečník v Excelu a chcete se dozvědět více, zde je několik tipů, které by měl znát každý uživatel.