Windows 10 má více způsobů, než kdykoli obnovit a zálohovat váš systém, a také pokročilejší možnosti spuštění (podobné těm v systému Windows 8.1.) Ale stejně jako v jiných verzích systému Windows se může stát, že nebudete moci bota, pokud se něco zhorší.

Vytvoření jednotky pro obnovení umožňuje spuštění z jednotky USB a přístup k rozšířeným možnostem spuštění. Tyto nástroje pak můžete použít k zavedení a řešení problému.

Windows 10 Recovery Drive

Vytvoření jednotky pro obnovení pro Windows 10 je podobné jako vytvoření jednotky pro Windows 8.1. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud si vezmete flash disk, který je nejméně 16 GB, a připojte jej k počítači. Poté zadejte do vyhledávacího pole jednotku pro obnovení a stiskněte klávesu Enter. Nebo vyberte možnost, na které chcete vytvořit, z výsledků nahoře.

sshot-1

Tím se spustí průvodce vytvořením jednotky pro obnovení. Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko Zálohovat systémové soubory na jednotku pro obnovení a klepněte na tlačítko Další.

sshot-2

Nyní vyberte jednotku flash, kterou chcete použít pro obnovení, a klikněte na tlačítko Další.

Jednotka pro obnovení systému Windows 10

Na další obrazovce klikněte na Vytvořit pro zahájení procesu vytváření jednotky pro obnovení; dokončení by mělo trvat jen několik minut. Nezapomeňte, že se tím odstraní všechna data na jednotce.

sshot-4

Mějte na paměti, že všechna data na disku budou vymazána.

sshot-5

A je to! Nyní nezapomeňte jednotku umístit na bezpečné místo, abyste ji mohli v případě potřeby v budoucnu použít.

sshot-6

Rozšířené možnosti spuštění

Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete zavést systém Windows 10, můžete zavést systém z jednotky pro obnovení a získáte nabídku pokročilých možností, které vám pomohou problém vyřešit a uvést systém do provozu.

pokročilé možnosti spuštění

Další informace o novém operačním systému společnosti Microsoft naleznete v našem úplném archivu článků systému Windows 10. Chcete-li získat další pomoc s uvedením systému do provozu a diskusí o systému Windows 10 obecně, připojte se také k fórům systému Windows 10.