Shared-Folders-Shortcut.png

Jednou z nejlepších funkcí systému Windows Home Server (WHS) je noční zálohování počítače. Nejprve však musíte do klientského počítače přidat konzolu WHS. Zde je návod, jak to udělat.

Po instalaci a nastavení systému Windows Home Server je čas začít připojovat další počítače v síti. Otevřete Internet Explorer - fungují i ​​jiné prohlížeče, ale IE poskytuje nejlepší výsledky.

Zrušte adresní řádek a zadejte: http: // [servername]: 55000 - nahraďte [servername] názvem vašeho serveru. V mém příkladu jsem napsal: http: // geekserver: 55000 a stiskl Enter. Toto je připojení k webové stránce z vašeho WHS boxu.

Adresa URL

Zobrazí se stránka instalace systému Windows Home Server Connector. Klikněte na tlačítko Stáhnout.

sshot-2012-01-05- [08-40-54]

Zde používám IE 9, takže možnost stahování souboru se objeví dole. Protože je soubor ze serveru bezpečný a důvěryhodný, klikněte na Spustit. Máte možnost ji také uložit, pokud si budete přát.

Spusťte soubor

Spustí se průvodce WHS Connector. Klepněte na tlačítko Další.

spusťte průvodce

Přijměte smlouvu EULA a klikněte na tlačítko Další.

přijmout EULA

Konektor se nainstaluje - to zabere jen pár okamžiků.

Instalace začíná

Nyní zadejte heslo, které jste vytvořili pro domovský server, a klikněte na tlačítko Další. Pokud si to nepamatujete, klikněte na tlačítko Nápověda k heslu a zobrazí se upozornění, které jste vytvořili při nastavování serveru.

Heslo

Nyní vyberte, zda se má probudit váš systém pro zálohování. WHS probudí počítač ze spánkového nebo hibernačního režimu a zálohuje jej. Pokud máte vážné problémy s udržováním zálohovaných systémů v síti, doporučujeme je nastavit tak, aby se probudily. Klepněte na tlačítko Další.

Wake for Backup

Počkejte několik sekund, než se klientský počítač připojí k Windows Home Server a je nakonfigurováno zálohování. Klepněte na tlačítko Další.

Konfigurace dokončena

Úspěch. Konfigurace konektoru Windows Home Server Connector je dokončena. Klikněte na Dokončit.

kompletní

Uvidíte, že na plochu umístí novou ikonu zástupce pro sdílenou složku na vašem serveru.

Klávesová zkratka pro sdílené složky

Otevření zástupce Sdílené složky vám umožní přístup ke sdíleným složkám na domovském serveru. Nyní můžete přesouvat soubory a složky mezi klientským počítačem a serverem.

Báječný! Jste všichni připraveni. Váš počítač bude denně zálohován do služby WHS a můžete mezi nimi přenášet soubory a složky.

sdílené složky

Nainstaluje také konzolu Windows Home Server. Najdete ji v nabídce Start a můžete ikonu připnout na hlavní panel ve Windows 7.

Nabídka Start

Jedná se o nástroj Vzdálená plocha, který používáte ke správě počítačů, záloh, uživatelského účtu a ještě mnohem více na vašem domovském serveru od klientů ve vaší síti.

Konzola WHS

Windows Home Server běží na architektuře Server 2003. Pokud máte navíc pracovní plochu, která se nepoužívá, její přeměna na domácí server je efektivní způsob, jak ji znovu použít.

Pokud máte málo místa na serverovém úložném prostoru, podívejte se, jak snadné je přidat externí disk do WHS.