Nechte mě chvilku spěchat kolem jednoho z mých oblíbených bezplatných souborů Mac ke stažení tam. Je to Bean pro Mac OS X. Bean je bezplatný textový procesor pro Mac uživatele a dělá všechno dobře.

Bean OS X_1

Kamarád mě představil Beanovi, protože oba píšeme každý den. Někdy potřebuji textový procesor, protože s ním je mnohem jednodušší pracovat než se systémem správy obsahu webových stránek (CMS). Nemusím se starat o nic jiného než o slova, která píšu. Ušetřete vše tak často a jsem v pořádku. Bean mi dává vše, co chci v textovém procesoru: rychlé, bezplatné, jednoduché formátování textu a vše ostatní, co potřebujete pro jednoduché psaní. Vyberu si to přes software jako OpenOffice a dokonce i Apple's Pages, protože je to tak efektivní. Jediné, co musím udělat, je napsat a uložit do mého Dropboxu a mám přístup k dokumentu z obou svých počítačů.

Tvůrci Bean přiznávají, že se nejedná o plně foukaný textový procesor jako Office nebo Pages. Spíše leží někde mezi vaší aplikací TextEdit a Stránky. Získáte základní formátování a můžete umisťovat obrázky, ale nebudete mít poznámky pod čarou a další zajímavé možnosti. To je v pořádku, protože nic z toho nepoužívám. Když už je dokument připraven, vložím jej do CMS a vložím jej do editorů jako .RTF. Funguje to a je kompatibilní s téměř cokoli tam.

Bean OS X_2

Líbí se mi jednoduchost. Stále je k dispozici vše, co potřebuji. Při psaní do novin se počítá moje slova, což je velmi důležité, když píšete pro noviny (a některé webové stránky, které chtějí určitý počet slov.) Zatížení procesoru je minimální a spustí se a funguje velmi hladce. To je také skvělá věc pro spisovatele, protože někdy musíme něco pokrýt a potřebujeme software, aby se rychle otevřel. Při spuštění textového procesoru je rozdíl mezi dvěma sekundami a 10 sekundami velký rozdíl, pokud pokrýváte živou událost.

Bean z větší části otevře dokumenty z jiných aplikací. Můžete otevřít několik slovních souborů, ale když přijde něco jiného, ​​obvykle k otevření těchto dokumentů používám pouze Stránky. Používám ho téměř každý den a opravdu by mi chybělo, kdyby někdy odešlo. Doufejme, že vývojáři budou software nadále podporovat. Je to opravdu skvělé.

Můžete si ho stáhnout zde: Bean. Je to zdarma, tak proč to neudělat?