Existuje mnoho klientů pro rychlé zasílání zpráv a týmovou spolupráci, které jsou k dispozici v průběhu let. MSN Messenger, Skype, WhatsApp, Yahoo Messenger ... počkat? Opravdu ho někdo použil? Nemluvě o nových aplikacích SMS zaplavujících mobilní prostor.

sshot-2

Ať už je to pro podnikání nebo zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou, na vašem mobilním zařízení, PC nebo Mac, zajímá nás, které z nich používáte.

Můj výběr u klientů IM a týmové spolupráce se v průběhu let měnil. Hodně toho záleželo na tom, kde jsem pracoval nebo co moji další přátelé v té době používají.

Spíše než začneme s ranými dny BBS nebo ICQ, pojďme trochu skočit dopředu. Začal jsem s MSN Live Messenger (později se stal Skype), protože moje pracoviště to vyžadovalo pro všechny. Také jsem to použil pro svou vlastní komunikaci. Poté, co se MSN nafouklo a zjistil jsem, že moji přátelé jsou na různých platformách, jsem začal hledat jednodušší řešení napříč platformami. Pak se samozřejmě Skype stalo ...

Rozhodl jsem se jít s open source řešením s názvem Pidgin. Jedná se o bezplatné řešení s otevřeným zdrojovým kódem, které vám umožní spojit nejrůznější různé platformy. Netřeba dodávat, že jsem je všechny vyzkoušel. V určitých bodech jsem dokonce používal AIM a Trilliana.

Při práci s týmem, robustnější týmová platforma IM pro spolupráci, jako to, co zde nyní používáme - Slack.

Nicméně, mluvit s přáteli a rodinou, jsem se pohybovat mezi Skype a Facebook Messenger. Jediným důvodem, proč se obtěžuji s Facebook Messengerem, jak jsem si jistý, že většina z vás je, že na Facebooku mám tolik přátel a rodinu, je to téměř nezbytné.

Je jich tam hodně a já nevím, jestli existuje jediný, který to dělá všechno. Slack je podle mého názoru určitě nejblíže. Roste v oblibě a rychle získává potřebné funkce. Do svého týmu můžete přidat kontakty Skype a brzy se objeví videohovor a hlasový chat a sdílení obrazovky.

Naše otázka pro vás tedy zní: Kterého IM nebo klienta pro týmovou spolupráci používáte v těchto dnech? Máte oblíbeného nebo toho, kterého nemůžete vydržet? Používáte konkrétní pro obchodní a osobní konverzace?

Dejte nám vědět v sekci komentářů níže a připojte se ke konverzaci.