Počítačové antivirové programy

Nedávno jsme se zabývali tím, jak hrozný je download.com CNET pro instalaci softwaru, protože všechno na webu je zabaleno do bludného crapwaru. Stránka CNET však není jediným viníkem, ale v podstatě každá webová stránka pro agregaci softwaru s ní souvisí s určitým typem bloatware. Weby jako Filehippo, Softpedia a brothersoft mají vlastní verzi „instalačního manažera“, která obsahuje malware, který instaluje panely nástrojů a ukradne vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač.

I když jdete přímo na web vývojáře pro program, existuje šance, že odkazují přímo na download.com nebo je jejich instalační program zabalený do nevyžádaného softwaru. Bohužel se zdá, že se v těchto dnech jedná o průmyslový standard, a je to tvůrce peněz, takže neočekávejte, že by některé z těchto webů ke stažení softwaru vyčistily své činy kdykoli - pokud vůbec. Díky modernímu zpracování dat jste mnohem bezpečnější před malwarem při stahování z obchodů s aplikacemi výrobce zařízení - Google Play, Apple App Store, Amazon App Store, Windows Store… atd.

Pokud jste si nezaškrtli naše články o tom, jak špatný download.com se stal, podívejte se na ně:

  • CNET se připojil k temné straně, pokouší se vyplnit váš počítač pomocí Crapware Potvrzeno: CNET Download.com získává status Crapware

Včera bylo naše pokrytí download.com diskutováno o Tech News Today v síti TWiT a členové panelu vedli zajímavou diskusi o situaci:

Odkud stahujete software?

Pokud stahujete software Open Source základní kvality pro svůj systém, doporučujeme použít Ninite.com. Tito kluci udržují kvalitní web s nejnovějšími verzemi softwaru a automaticky vás odhlásí mimo instalaci panelů nástrojů a dalších nevyžádaných.

Ninite je bezpečný software

Po všech těchto informacích chceme vědět, kde si stáhnete software pro svůj počítač. Chvilku se připojte ke konverzaci a zanechte nám své myšlenky v komentářích!