Společnost Microsoft začala 30. dubna zavádět Windows 10 verze 1803 „Aktualizace dubna 2018“ a to je přinejmenším podivná aktualizace. V zásadě existují dva tábory, ti, kteří se aktualizují na 1803 a nemají vůbec žádné problémy, a ti, kteří se aktualizují a mají několik problémů. A co víc, jak poznamenal Paul Thurrott a citoval data z AdDuplexu, aktualizace se zavádí rychleji než předchozí aktualizace funkcí systému Windows 10.

Aktualizace systému Windows 10, verze 1803, duben

Doporučili jsme vám, abyste zvážili pozastavení aktualizace kvůli počtu problémů, které lidé nahlásili. Společnost však vydala dvě kumulativní aktualizace od prvního vydání. Nejnovější - KB4100403 Build 17134.48 - vypadá, že má problémy s BSOD, které uživatelé měli s SSD od společnosti Intel. Stále získáváme zprávy od čtenářů, kteří mají s aktualizací různé problémy. Neexistuje jediný problém a problémy se liší mezi výrobci, zařízeními a nastavením systému.

Vzhledem k tomu, že bylo hlášeno tolik problémů, je těžké uvěřit, že se aktualizace šíří tak rychle. Další podrobnosti o čerpání aktualizace z dubna 2018 do různých počítačů naleznete v této zprávě AdDuplex. A pro zajímavou konverzaci týkající se tohoto lichého procesu aktualizace a odůvodnění za tím, doporučuji podívat se na podcast Windows Weekly.

Měl jsem problém při aktualizaci svého hlavního produkčního počítače - Dell XPS 8700. Po dokončení upgradu neexistovaly žádné aplikace Windows Store - včetně chybějícího prohlížeče Edge. Ve skutečnosti nebyl Windows Store vůbec. Objevily se také některé chybějící ikony a několik problémů se zobrazením. Myslel jsem, že budu potřebovat aktualizaci vrátit, ale abych ji opravil, provedl jsem tvrdý restart (ne jednoduchý restart). Někdy je to nejjednodušší oprava, pokud jde o řešení problémů s PC. Úplně jsem to vypnul, odpojil všechna zařízení a kabely, včetně napájecího kabelu. Nechte ho sedět pět minut, vše znovu připojte a poté ho vystřelte. Od té doby jsem neměl žádné problémy.

Otázkou tedy je, zda jste již aktualizovali Windows 10, verzi 1803, nebo se zdržujete trochu déle? Pokud jste aktualizovali, dejte nám vědět, jak věci fungují nebo nefungují. Pokud jste narazili na problémy, jaké byly a jak jste to vyřešili? Od vydání poslední kumulativní aktualizace vidíte snadnější aktualizace? Chcete-li získat další rady a rady pro řešení problémů, nezapomeňte se připojit k našim fórům Windows 10.