Společnost Apple dnes vydala iOS a iPadOS 13.3.1, které obsahují několik oprav chyb pro mobilní operační systém, včetně problémů s poštou, FaceTime, úpravou fotografií a dalšími. Zde je pohled na to, co lze očekávat.

iOS 13.3.1 pro iPhone a iPadOS 13.3.1 pro iPad

V dnešní aktualizaci je několik oprav chyb včetně řešení komunikačních limitů, které umožňuje dětem přidávat kontakty bez zadání přístupového kódu Screen Time. Řeší také problémy s úpravami fotografií Deep Fusion pořízených v iPhone 11 a opravuje problémy související s aplikací Mail.

Tato aktualizace navíc opravuje chybu sledování polohy, kterou Apple minulý měsíc obdržel. Problém byl v tom, že nejnovější iPhony stále požadovaly údaje o poloze, přestože bylo v Nastavení zakázáno veškeré sledování.

Podle společnosti to bylo způsobeno novým čipem U1 u modelů iPhone 11. Díky této aktualizaci mohou uživatelé „řídit používání služeb určování polohy pomocí čipu U1 Ultra Wideband“.

Tuto aktualizaci můžete získat kliknutím na Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. Poté klepněte na tlačítko „Stáhnout a nainstalovat“. Nezapomeňte, že pro dokončení procesu aktualizace bude třeba zařízení restartovat. Takže budete chtít najít vhodný čas na jeho instalaci.

V současné době se zavádějí drobné aktualizace do Apple TV s tvOS 13.3.1 a Apple Watch s watchOS 6.1.2

iOS 13.3.1 Poznámky k vydání

Zde je úplný seznam toho, co je v Apple iOS 13.3.1 opraveno podle Apple:

  • Opravuje problém v komunikačních limitech, který by mohl umožnit přidání kontaktu bez zadání časového kódu obrazovky PassdsAdds nastavení pro řízení používání lokalizačních služeb pomocí čipu U1 Ultra WidebandAddresses problém, který by mohl způsobit dočasné zpoždění před úpravou fotografie Deep Fusion na ‌iPhone 11‌ nebo iPhone 11 ProResolres problém s mailem, který by mohl způsobit načtení vzdálených obrázků, i když je deaktivováno nastavení „Load Remote Images“. Opravuje problém, který by mohl způsobit, že se v MailAddress objeví více zpětných dialogů. ultra široká kamera místo široké kamery Řeší problém, kdy by oznámení push nemohla být doručena přes Wi-FiAddresses problém CarPlay, který by mohl způsobit zkreslený zvuk při telefonování v určitých vozidlech. Zavádí podporu indických anglických hlasů Siri pro HomePod