23. října si připomínáme 10 let od doby, kdy CEO Apple Steve Jobs oznámil iPod v roce 2001. Nebyl to první MP3 přehrávač, ale jako první vzal svět bouří. I když to stálo 399 dolarů a pracovat pouze u Maců zpočátku. Přečtěte si původní tiskovou zprávu společnosti Apple zde.

"Co je to iPod?" Největší věcí na iPodu je, že obsahuje tisíc písní! Celá vaše hudební knihovna se vejde do vaší kapsy - nikdy předtím to nebylo možné, “řekl Jobs médiím při nízké klíčové události 23. října 2001, před deseti lety tento víkend. Pět gigabajtů!

IPod byl spěch. Steve Jobs přišel s myšlenkou konkurovat tomu, co považoval v té době za neohrabané hráče. Na projektu nechal svého technického inženýra Jon Rubensteina a designéra Jonathana Ive - a prvotní zařízení vyvinuli za méně než rok.

Sledujte tento víkend GroovyPost pro naše vzpomínky a pohled na Apple iPod, digitální hudbu a další. Rádi bychom slyšeli vaše vzpomínky na iPod. Nebo komentář níže a dejte nám vědět, 10 náhodně přehrávaných skladeb, když zamícháte. Chceme slyšet! Moje brzy přijde.