Dva milující ptáci, Apple a Samsung, jsou opět u toho. Apple podal proti společnosti Samsung další žalobu. Tentokrát je to ale také o chytrých telefonech, nejen o tabletech.

GALAXY S II

Soudní žaloba, která byla podána u německého soudu (konkrétně u regionálního soudu v Düsseldorfu) a zahrnuje nejméně 10 chytrých telefonů včetně Samsung Galaxy S II a Galaxy S Plus, uvedl Peter Schütz, mluvčí soudu, citovaný společností PC World .

Na přední straně tabletu byla rovněž podána další žaloba spojená se zářijovým rozhodnutím. Září rozhodnutí zakázalo Samsungu prodávat Galaxy Tab 10.1 v Německu za předpokladu, že to vypadalo a cítilo se příliš podobně jako iPad Apple. Společnost Samsung ji od té doby nahradila přepracovanou kartou Galaxy Tab 10.1N. Kdo by si myslel, že Apple podá další žalobu? Pravděpodobně všichni.

Přesto bylo 10.1N povoleno zůstat na trhu předběžným rozhodnutím. Teď to Apple také chce. V obou případech však nebude rozhodnuto do srpna a září, protože žaloby nejsou podány jako nouzové řízení.

Není neobvyklé, že se obě společnosti vzájemně žalují, kdykoli je to možné, takže je tu pravděpodobně ještě co přijít.

Nyní bude zajímavé zjistit, zda se společnost Google, výrobce systému Android OS, ve kterém běží všechna zařízení Galaxy, bude snažit Samsungu pomoci tím, že bude společnost Apple žalovat, že si díky své nejnovější akvizici společnosti Motorola Mobility buduje svůj arzenál patentů.

Mobilní trh jsou velké peníze bez toho, aby byl růst v dohledu. Ve velmi blízké budoucnosti očekávám, že všechny tyto mobilní patentové války budou normou vs. zprávami….