Android - Zachyťte snímky obrazovky bez zakořenění

V současné době můžete na svém zařízení Android pořizovat snímky obrazovky pomocí sady Android SDK nebo můžete použít aplikaci ze služby Android Market. Jediným úlovkem je, že u všech existujících verzí systému Android vyžadují aplikace pro snímky obrazovky zakořenění telefonů; něco, co ne každý dělá dobře. Ale s novou nadcházející verzí 2.3.3 systému Android Gingerbread již není zakořenění vyžadováno!

Dříve se obávalo, že pokud aplikace dokáže zachytit vaši obrazovku, nemělo by nic bránit tomu, aby přichytávala klipy informací o vaší kreditní kartě a dalších osobních údajích při nakupování online nebo jinak prostřednictvím zařízení Android. Tato starost nikdy nepřestávala technicky zdatným uživatelům zakořenit své telefony a dělat to stejně, a nyní to vypadá, že je nativně podporováno. Počínaje řádkem 2032 jádra SurfaceFlinger Androidu to vypadá, že Android mění způsob zpracování vyrovnávací paměti pro snímání obrazovky; nyní by aplikace měly být schopny zachytit, zda je telefon zakořeněn či nikoliv. U většiny ostatních chytrých telefonů přichází funkce out-of-box, takže mnoho lidí má pocit, že je na čase, aby ji Android začlenil navzdory obavám o zabezpečení.

Nyní musíme jen počkat, až výrobci telefonů zavedou 2.3.3, což by mohlo být velmi, velmi dlouhé čekání - pokud nemáte zařízení Nexus One nebo Nexus S, které je…