Když poprvé vyjmete Amazon Echo z krabice, ukázali jsme vám některé funkce, které chcete okamžitě povolit, aby byla Echo chytřejší. Alexa je jméno umělé inteligence, kterou inteligentní řečník používá, aby vám poskytl informace, a je jeho probuzeným slovem.

Někdy však budete muset Alexu vzbudit a řekněte jí, aby vám dala bleskový briefing, objednala položku nebo jen zjistila teplotu venku. Pokud je váš Echo v dohledu, uvidíte kroužky kolem horního okraje světla, což vám umožní vědět, že poslouchá.

Pokud však není Echo na dohled, nebudete vědět, jestli vás slyšela nebo ne, a to je místo, kde se vám hodí zvuk budíčku.

Povolte zvuk Amazon Echo Wake Up Sound

Chcete-li, aby vám Amazon Echo poskytl zvuk buzení, zamiřte do aplikace Echo v systému Android, iOS nebo na jeho webové rozhraní v počítači.

Poté přejděte na Nastavení> Jméno vaší ozvěny> Zvuky. Odtud můžete v části Žádosti o zvuky zapnout přepínače na „Přehrát zvuk, když Alexovi řeknete něco“ buď pro začátek nebo konec požadavku, nebo pro oba. Se zapnutým zvukem si budete jisti, že se Alexa probudil a čeká na váš příkaz.

Máte Amazon Echo? Co si o tom zatím myslíte a podělte se o své oblíbené tipy na jeho použití v sekci komentářů níže.