Je to týden po CES (Consumer Electronics Show) a technologický průmysl se zotavuje. Zdá se, že herní zprávy byly trochu štíhlé, ale stále existovaly některé významné kousky zpráv. Jedním z největších je pověst o PlayStation 4, další konzole Sony. Očekává se, že bude oznámen koncem tohoto roku.

Hra NRA pro iPhone vybírá lidi

Hra pro iPhone NRA

NRA (National Rifle Association) vydala hru pro iPhone, která je navržena tak, aby uživatele poučila o správném používání pistole. Všichni víme, že naklánění nebo dotyk obrazovky iPhone je jako používat skutečnou zbraň. Že jo? Přesto byla hra původně hodnocena pro věkové kategorie 4+. Nyní je to 12+. Podle App Store je pro děti příliš násilný. Pokud něco, herní část je jen rozptýlením. Má mít tipy a informace o bezpečnosti zbraně.

Mělo by být nezákonné prodávat hry s hodnocením M nezletilým?

Kongresman Jim Matheson z Utahu navrhl zákon, který by znemožňoval prodej zralých titulů nezletilým. Je to podobné tomu, co jsme viděli ve věci Nejvyššího soudu, Brown v. Entertainment Merchants Association. Problém s účty, jako je tento, je v tom, že podkopávají původní záměr ESRB, kterým bylo zabránit vládě v vymáhání zákonů o hrách považovaných za nevhodné pro děti.

Sony CEO říká společnosti na cestě k zotavení, 4K TV bude trvat dlouho, než Catch On

Kaz Hirai

Generální ředitel společnosti Sony Kazuo „Kaz“ Hirai říká, že se společnost zotavuje ze své těžké finanční doby. Také hovořil o jejich budoucnosti v televizním průmyslu. Plánují představit levnější televizory a nové luxusní televizory 4K Ultra-HD. Samozřejmě, že poznamenává, že to může trvat až 10 let, než se chytí. Dává smysl. Tento týden jsem na CES viděl nějaké fantastické televizní pořady a v žádném případě neexistuje způsob, jak zaplatit $ 12 - 20 000 $ za televizi, která není podporována ani mým sledovaným obsahem.

„Classic White“ PlayStation 3 přichází do Severní Ameriky

PlayStation 3 bílá

Severní Amerika konečně získává bílou PlayStation 3. Vypadá to docela pěkně. Říká se tomu „Classic White“ a přichází s 500 GB HDD. Nastaví vás zpět 299,99 $ a odjede 27. ledna. Pokud jste si dosud nezískali PlayStation 3, může to být dobrý čas… možná. Mějte na paměti, že v současné době se kolem internetu vznášejí další pověsti Sony Computer Entertainment.

Oznámení PlayStation 4 přichází letos?

To bude velká zpráva. Asi před týdnem společnost Sony potvrdila, že se PlayStation 2 již nevyrábí. Pokud si chcete jednu vyzvednout dříve, než budou vyprodány, může se vyplatit. Je to jedna z největších konzolí všech dob. To znamená, že Sony letos vyhlásí PlayStation 4. Pravděpodobně bude na veletrhu Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles, ale některé zprávy uvádějí, že toto oznámení může přijít již v květnu. Myslím, že hráči jsou připraveni na něco nového od Microsoftu i Sony.

Obama chce více usilovat o studium účinků násilných videoher na hráče

Prezident Obama chce, aby Kongres financoval výzkum dopadů násilných her na hráče. Někteří lidé v herní komunitě jsou z toho naštvaní. Tvrdí, že není důvod zkoumat účinky takových her, protože minulý výzkum neprokazuje žádnou přímou korelaci. To bude zajímavé.

Já, pro záznam, nemyslím si, že existuje spojení. Zašlapané dítě je zašlapané dítě bez ohledu na to, co on nebo ona hraje nebo sleduje. Myslím, že duševní zdraví je zde větší problém. Pokud jste dost starý na to, abyste si vzpomněli na osmdesátá léta, kongres byl po heavy metalu, rapu a dalších druzích hudby, protože to pro děti znamenalo to nejhorší. Nakonec jsme dostali jen nálepky pro rodičovská doporučení na albech a to obvykle zvýšilo prodej určitých záznamů.

Příliš člověk byl odebrán z Xbox Live Marketplace

Příliš člověk

Právní bitva mezi křemíkovými rytíři a epickými hrami vedla k tomu, že americký soud nařídil křemíckým rytířům, aby si vzpomněli a zničili všechny neprodané kopie her, které vyvinuli pomocí Unreal Engine 3 (Epicův herní engine). Too Human byla jednou z těch her. Tento týden bylo objeveno, že vývojář odstranil Too Human z Xbox Live Marketplace, Microsoft's store pro digitální kopie her Xbox 360.