Japonci jsou známí tím, že používají některé z nejpodivnějších gadgetů na světě, a tady je další dokonalý příklad. Je to velmi barevný smartphone se systémem Android, vybavený počítadlem Geiger. To je nástroj, který používáte k měření úrovně záření.

telefon detekující pantonové záření

Na první pohled není Sharp Pantone SoftBank 107SH ničím jiným než běžným Android smartphonem, který je k dispozici v celé škále barev (z toho osm, abych byl přesný - což by vysvětlovalo název Pantone).

Funkce jsou v podstatě to, co byste očekávali od dobrého telefonu Android. Jednojádrový procesor 1,4 GHz, 4 megapixelový fotoaparát a 3,7 palcový dotykový displej s 854 x 480 pixelů. Spustí také nejnovější verzi Androidu, 4.0 Ice Cream Sandwich. Aby byly věci ještě atraktivnější, je odolný proti prachu a vodě.

107SH nemá funkci, kterou žádný jiný telefon nemá - přední tlačítko, které po stisknutí přivede telefon k měření úrovně radiace kolem vás. Velmi užitečné, pokud máte ve zvyku provádět dlouhé procházky Prypiatem.

Vtipky stranou, úplně chápu, proč by to měl japonský telefon, vzhledem k katastrofě ve Fukušimě v loňském roce. Chci říct, pokud můžete pomocí smartphonů vědět, kterým oblastem byste se měli vyhnout, proč byste neměli, jen zůstat na bezpečné straně?

Žádné zprávy o ceně nebo americké nebo evropské vydání - i oficiální stránka produktu je pouze v japonštině.