zpět do školního počítače kontrolní seznam
  • Mac nebo PC? Nezáleží na těchto dnech.Laptop nebo desktop. Notebook, je přenosný a není o nic dražší. Jak moc RAM, jaký CPU? Nezáleží na tom, že něco z regálu bude mít více než dostatek energie pro zvládnutí akademických úkolů. Co netbooky? Levné, přenosné, ale bez optické jednotky. Ale vždy existuje počítačová laboratoř, když ji potřebujete. Měl bych si koupit tiskárnu? Jistě, jsou jen jako 50 dolarů. Areály však vždy nabízejí levný studentský tisk. Tiskárna je pouhé pohodlí.

Jo, dobře, to je všechno docela zřejmé. Ale pokud jsem byl rodič, který poslal své dítě na vysokou školu s počítačem, zde je to, co bych zahrnul do jeho kontrolního seznamu vysoké školy:

1. Opravte, aktualizujte, získejte dobrý antivirový program

Ať už je to starý šlehač, který jste ukradli z práce, nebo je to nový počítač od Best Buy plný bloatwaru, je to dobrý nápad, jak to zrychlit, bezpečně. To znamená spuštění služby Windows Update a získání nejnovější verze všech aplikací. Vyhněte se předem zabalenému antivirovému softwaru, který je dodáván s počítačem - tyto zkoušky vyprší za 30 dní a pak vás pobaví, dokud nevyčerpáte tuny peněz na zakoupení licence. Místo toho jděte s Microsoft Security Essentials. Je to zdarma, je to dobré a je vyrobeno společností Microsoft.

Měli byste udělat výše uvedené i zbývající kroky v Příručce pro zabezpečení krokem 10 společnosti MrGroove, aby byl váš počítačový virus bez ASAP. Kolej místní sítě a univerzitní e-mailové systémy jsou zralým chovným místem pro nekontrolované viry, malware a další špatné věci, které mohou infikovat síť.

2. Získejte účet Dropbox

verzování dropboxů a zálohy

Doporučuji jim získat bezplatný účet Dropbox, a to buď vedle nebo místo hromady flash disků. Účet Dropbox vám poskytuje 2 GB úložiště typu cloud, ke kterému lze přistupovat z jakéhokoli počítače pomocí webového prohlížeče. Nejlepší ze všeho je, že aktivně zálohuje vaši práci. Ve skutečnosti to dělá lépe než to. Uloží staré verze souborů, které se datují 30 dní.

Všechny své „pracovní věci“ si ponechám ve své složce Dropbox a verze mi uložila slaninu více než jednou. Povzbuďte své dítě, aby udělalo totéž se svými důležitými dokumenty.

Dropbox je v každém případě chladnější způsob, jak přesouvat soubory, než připojit nevyžádanou poštu k e-mailům. Nejenže se určité typy souborů odrazí právoplatně paranoidními univerzitními e-mailovými systémy, ale u velkých souborů je Dropbox absolutně nejlepší cestou.

3. Získejte účet Google

Google má spoustu služeb, které jsou užitečné pro studenty. Existují dokumenty Google, které mohou nahradit dražší sady textových editorů a ukládat dokumenty všech typů souborů. A co je nejdůležitější, je tu Gmail. Když jsem byl na vysoké škole, první věcí, kterou jsem udělal, bylo přeposlat veškerý můj e-mail z mizerné e-mailové adresy univerzity na můj účet Gmail. Gmail, v případě, že vám stále ještě není hip, je ideální, protože archivuje vše a umožňuje vám okamžitě prohledávat e-maily. Pomohlo mi to zůstat se všemi důležitými e-maily, které dostávám od správců, profesorů a systému zápisu.

Za zmínku stojí také Google Voice, který vám umožňuje uskutečňovat bezplatné hovory v USA a velmi levné hovory do zahraničí.

4. Pojistit to

Pokud jde o notebooky, pojem „ultraportable“ je synonymem pro „ultra stealable“. Váš spolubydlící opouští kolej odemčenou, zatímco běží do plechovky, nebo si položíte tašku dolů, aby uvázala botu na autobusové zastávce a poof je pryč.

A pak je tu také nebezpečí, že by se ta věc, která se právě dotkla, rozpadla. Nyní by většina počítačů měla mít alespoň jednoletou záruku výrobce, která pokryje vady. Získáte to i v případě, že se odhlásíte z plánu ochrany proti zneužití Best Buy.

obraz

Ale kvůli náhodnému poškození, podívejte se na SquareTrade, který běží asi 89,99 dolarů na ochranu 500 dolarů laptop po dobu tří let. Povšimněte si, že pokrytí náhodným poškozením vás stojí dalších 50 dolarů.

SquareTrade nezakrývá krádež, ale SafeWare ano. Vím, že jejich webové stránky vypadají velmi dobře, ale publikace MIT IS&T je doporučila, takže musí být legitimní. Pokud jste si zakoupili notebook s kreditní kartou, zkontrolujte, zda je na vaší kreditní kartě vestavěná ochrana proti krádeži, ztrátě a náhodnému poškození.

Pro další čtení jsem napsal článek o pojištění a zárukách pro telefony iPhone, ale většina informací se vztahuje i na notebooky.

Pokud je to příliš mnoho na to, aby se to houpalo, zkuste na Amazonu zamknout notebook za zhruba 20 až 40 USD. Možná budete chtít prozkoumat LoJack, bezpečnostní systém pro notebooky, který vám může skutečně pomoci obnovit váš počítač a zatknout zloděje.

5. Kupte si bezdrátovou kartu

… Nebo opravdu dlouhý ethernetový kabel. Když jsem se přestěhoval do své koleje, můj spolubydlící se tam dostal jako první a nabil stůl, který byl blízko k internetovým portům. Na druhou stranu jsem si musel koupit ethernetový kabel dlouhý 5 000 stop a připevnit jej přes místnost. Nakonec jsem dostal něco ošuntělého a předraženého, ​​protože jsem byl zoufalý. Ale pokud přijdete připraveni, můžete získat něco trochu odolnějšího a dostupnějšího.

Dnes má každý notebook vestavěnou bezdrátovou kartu, ale většina levných stolních počítačů tak ne. WiFi adaptér obvykle stojí kolem 30 až 60 USD. Získejte USB, pokud nevíte, jak jej nainstalovat.

Většina kolejí bude poskytovat infrastrukturu pro připojení k síti, ale pro studenty vysokých škol v bytě budete možná také muset investovat do bezdrátového směrovače. Ty vás budou stát asi 30 dolarů.

Další úvahy

To je můj první seznam. Před odesláním dítěte na vysokou školu s novým lesklým počítačem je však třeba zvážit i další věci:

  • Nyní nekupujte Microsoft Office nebo Adobe Creative Suite. Dostanou velkou, velkou slevu jako studenti ze svého školního knihkupectví. Pokud ji z nějakého důvodu nemají k dispozici na akademické půdě, mohou se studenti stále kvalifikovat na studentskou slevu pro vysokoškolské studenty se systémem Windows 7 a školskou slevu na Microsoft Office 2010. Opravdu počítač nepotřebují nic. Každá vysoká škola, která stojí za to, že bude mít sůl, bude mít plně vybavenou počítačovou laboratoř, která je plná skenerů, tiskáren, špičkových pracovních stanic s profesionálním a akademickým softwarem atd. Počítač je rozhodně pěkný pro domácí úkoly a pro poslech hudby a dalších multimédií v pohodlí jejich vlastní pokoj. Ale pokud vaše dítě trvá na tom, že potřebují 17-palcový Macbook Pro, zeptejte se na sylabus, než se vysadíte. Pro bože, vychovávejte své dítě trochu o sociálních médiích a nesmazatelné povaze internetu. Ukažte jim, jak zabránit přátelům v označování jejich opilých fotografií na Facebooku, a připomenout jim, že za čtyři roky se pravděpodobně při hledání zaměstnání dostanou Googled. Dejte jim vědět, jak důležité je pečlivě spravovat jejich online přístup k online veřejnosti. Možná budete chtít investovat do slušného polstrovaného brašny nebo rukávu na notebook. Netbook odhodený v batohu může snadno propíchnout obrazovku. Chcete-li získat více bezplatného softwaru pro studenty vysokých škol, podívejte se na Microsoft DreamSpark (skvělý pro velké počítačové vědce) a Průvodce pro začínajícího uživatele pro nastavení nového počítače, který zahrnuje spoustu bezplatných věcí a dalších nezbytných věcí. 4G / mobilní širokopásmový hotspot nebo adaptér může být drahý, ale umožní studentovi přístup k internetu, ať jsou kdekoli - nejen na koleji a knihovně. To může být dobrá alternativa k získání smlouvy s kabelovou společností nebo společností DSL, pokud žijí mimo kampus. Přečtěte si recenzi Verizon MiFi společnosti grooveDexter, abyste získali představu o tom, jak tyto funkce fungují a jsou cenově dostupné.