Co je to HDR?

Zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem (HDRI nebo HDR) je sada metod používaných při zobrazování a fotografování k zachycení většího dynamického rozsahu mezi nejsvětlejšími a nejtmavšími oblastmi obrazu než současné standardní metody digitálního zobrazování nebo fotografické metody. Obrazy HDR mohou přesněji představovat rozsah úrovní intenzity, které se nacházejí v reálných scénách, od přímého slunečního světla po slabé hvězdné světlo, a často se zachycují prostřednictvím množství různě exponovaných snímků stejného předmětu. - z Wikipedie.

Jak mohu pořídit fotografii HDR?

O HDR fotografii jsme už mluvili v minulosti a ve Photoshopu jsme vám dokonce ukázali základní metodu sloučení s HDR. Pro tento tutoriál můžete použít pouze dva obrázky - jeden, který je mírně podexponovaný a druhý přeexponovaný. Pokud má váš fotoaparát tunu dynamického rozsahu, můžete použít pouze jeden obrázek, ale vždy dávám přednost dvěma, protože nikdy nemůžete předvídat, jak obtížné bude zvládnout vaše osvětlení.

Sloučení s HDR

K dosažení efektu HDR použijeme masky vrstev a některé další úpravy. Mám své dvě fotografie připravené následovně - pod a přeexponované.

podexponované přeexponované fotografie hdr photoshop slučovací materiály

První přetáhnu do Photoshopu.

photoshop import drag and drop

A pak přetáhněte druhý (přeexponovaný obrázek) na něj.

místo photoshopu přes existující drag and drop

Stisknutím klávesy Enter / Return umístěte obrázek poté, co uvidíte tyto vodítka. Ujistěte se, že jsou obrázky umístěny na sebe správně.

průvodce mřížka foto místo překrytí photoshopu

Na panelu Vrstvy se ujistěte, že horní vrstva je přeexponovaný obrázek. I když to není 100% povinné, všechno to trochu usnadňuje.

vrstvy vrstvy importované photoshop

Chcete-li začít přidávat efekt HDR, přidejte do horní vrstvy masku vrstvy. Chcete-li to provést, vyberte horní vrstvu a klepněte na tlačítko Přidat vrstvu masky.

přidat tlačítko masky vrstvy vrstvy vrstvy mini mini zástupce zástupce

Měli byste získat něco, co vypadá takto.

oříznutá maska ​​vrstvy nová vrstva masky vrstvy vrstva photoshop

Nyní zamaskujte nežádoucí přeexponovanou oblohu a ponechte spodní část obrazu. Nejprve vyberte černou barvu popředí a bílé pozadí jednu nebo naopak.

černá bílá popředí barvy pozadí photoshop

Zvedněte nástroj přechodu (G) a vyberte první přechod - popředí na pozadí.

Nástroj přechodu vestavěný ve Photoshopu přednastaví popředí na barvu pozadí Photoshopu

Jedním kliknutím levým tlačítkem myši na masku vrstvy se ujistěte, že je stále vybrána.

levým tlačítkem myši vyberte vrstvu masky vrstvy photoshop oříznutou vrstvu a vrstvu vrstvy masky vrstvy photoshop

Poté přetáhněte přechod podle toho, které oblasti chcete zachovat. Černé oblasti přechodu se stanou průhlednými a bílé zůstanou.

Příklad animace gif přetažení efektu masky přechodu z černé na bílou vrstvu hdr technika photoshop s vysokým dynamickým rozsahem

Maska vaší vrstvy bude vypadat asi takto:

vrstva maska ​​miniatura vrstva klip maska ​​vrstva zastřižená photoshop přechod černá na bílou hladký přechod

Už jste hotovi! Pokud se vám výsledky líbí, můžete zastavit a rychle stisknout Ctrl + Shift + S a rychle se dostat do dialogu Uložit jako.

příklad konečný výsledek photoshop HDR efekt dva obrazy masky vrstvy marge

Chcete-li však ještě více vylepšit svůj obrázek, můžete použít vyrovnávací vrstvy, abyste z vašeho obrazu vyrazili ještě více wow-factor. Vyzkoušejte pro začátek vrstvu jasu a kontrastu.

panel úprav nastavení jasu vrstvy a úpravy kontrastu photoshopalt klikněte na klip na spodní vrstvu pro úpravu vrstvy

Takto vypadá panel vrstev po mých konečných úpravách.

obraz

A tady je obrázek samotný.

hdr photoshop obrázky masky vrstvy slučování vibračních kontrastů úpravy jasu vrstvy vrstvy masky vrstvy vrstvy photoshop průvodce fotografie HDR

Vždy můžete být kreativní a vyzkoušet různé vzhledy, efekty a filtry. Ale pozor - HDR je obtížné zvládnout, takže nepřekračujte svou kreativitu.

hdr photoshop konečné výsledky příklady editace

Zde je pohled na podrobné vysílání, které jsem vytvořil, abych vám ukázal, jak všechno teče: