Společnost Microsoft tento týden vydala první sestavení 10525 Insider Preview systému Windows 10 od oficiálního spuštění systému Windows 10 29. července. Jednou z pozoruhodných změněných funkcí jsou nové možnosti barev, které vám umožňují nastavit výchozí barvu pro nabídky Start, Centrum akcí, Hlavní panel a Hlavičky.

I když se tato nová funkce stále vyvíjí, mysleli jsme si, že byste chtěli získat představu o tom, co se chystá v budoucnu se systémem Windows 10.

Poznámka: Změna možností barev je v současné době ve Windows 10 funkcí, ale nová možnost barev mění více uživatelského rozhraní - jmenovitě záhlaví v aplikacích a dalších systémových oknech.

Možnosti barev v systému Windows 10 Build 10525

Pokud upgradujete na Windows 10, pravděpodobně si všimnete, že výchozí barevné schéma titulních pruhů je bílé a vypadá to poněkud nevýrazně. Tyto nové možnosti barev přicházející do systému Windows 10 vám umožní přizpůsobit OS o něco více podle vašich představ.

V současné době jsou záhlaví v systému Windows 10 bílé - spíše nevýrazné

V tomto aktuálním sestavení přejdeme na Nastavení> Personalizace> Barvy. Poté vypněte možnost Automaticky vybrat barvu přízvuku pro mé pozadí. To vyvolá paletu akcentových barev, ze kterých si můžete vybrat. Když vyberete barvu, získáte trochu náhledu, jak je ukázáno níže.

Nastavení barev

Ale abych to opravdu vyzkoušel, budeš to chtít zkontrolovat v OS. Spusťte některá okna a podívejte se, jak to vypadá. Například jsem změnil barvu na aqua-green color, a takto vypadá záhlaví v Windows Store.

Titulní pruhy na otevřených oknech mohou vypadat méně nevýrazně, jako tento příklad obchodu Windows

V nastavení můžete nastavit barvu, kterou si vyberete, na Start, na hlavním panelu a v centru akcí a také je učinit průhlednými. Oba jsou ve výchozím nastavení povoleny.

sshot-1

V tomto příkladu jsem šel s tmavší zelenou a takto vypadá nabídka Start.

Start Barva nabídky

A zde je příklad plné plochy se zelenou barvou.

windows 10 desktop green

Opět mějte na paměti, že se jedná o první verzi nových barevných funkcí, a bude vylepšena a vylepšena v nových sestavách náhledů, než bude vydána široké veřejnosti.

Líbí se ti, co vidíš tak daleko? Dejte nám vědět v sekci komentář níže nebo pokračujte v konverzaci ve fórech Windows 10.