Společnost Microsoft tento měsíc představí nejnovější novou aktualizaci funkcí systému Windows 10 s verzí 1803 pro všechny. Toto je pátá aktualizace funkce společnosti od vydání systému Windows 10 v roce 2015. V této „Jarní aktualizaci autorů“ je mnoho nových a zde je přehled nejvýznamnějších funkcí, které si budete chtít vyzkoušet.

Časová osa Windows

Pravděpodobně nejočekávanější nová funkce pro výkonné uživatele je Časová osa. Je to vizuální časová osa, která je přímo integrována do zobrazení úkolů. Můžete se vrátit zpět k činnostem souborů a aplikací, které jste používali v minulosti - až na třicet dní. Přístup k němu získáte stisknutím klávesy Windows Key + Tab nebo kliknutím na ikonu vedle vyhledávacího pole Cortana na hlavním panelu.

Hrdina časové osy Windows 10

Nová vylepšení plynulého designu

Společnost Microsoft pokračuje v zlepšování celkového uživatelského rozhraní operačního systému a tato verze přináší vylepšení stále se vyvíjejícího systému Fluent Design. V této verzi si všimnete více výrazů akrylových efektů průsvitnosti a odhalíte animace. To vše dává Windows 10 atraktivnější a modernější vzhled. A na rozdíl od Aero Glass v předchozích verzích Windows nebudou všechny tyto nové efekty uživatelského rozhraní zatěžovat GPU a další systémové prostředky.

Displej s plynulým designem Windows 10

Blízko Share

Funkce Near Share je podobná AirDrop společnosti Apple a umožňuje sdílet soubory a odkazy přes Bluetooth mezi telefonem a počítačem. Je užitečné sdílet položky mezi uživateli během kancelářské schůzky místo toho, aby museli procházet flash disky, takže každý má ten správný dokument. Přístup k němu získáte z kompatibilních aplikací pomocí ikony Sdílet. Soubor můžete sdílet výběrem možnosti Sdílet z Průzkumníka souborů

Vylepšení Microsoft Edge

Společnost neustále vylepšuje svůj prohlížeč Microsoft Edge v každé nové revizi systému Windows 10. Existují vylepšení přepracovaného rozbočovače, který poskytuje přístup k oblíbeným položkám, seznamům čtení, historii prohlížeče a ke stažení. V oblasti zpracování souborů PDF a eKnih došlo k několika novým vylepšením, která zahrnují funkce sdílení a označování. Přesto, i se všemi novými funkcemi a vylepšeními, zůstává míra adopce pro výkonné uživatele nízká, protože Chrome a Firefox dominují v prostoru stolního prohlížeče.

Rozbočovač Microsoft Edge

Diagnostický prohlížeč dat

Společnost Microsoft aktualizuje nastavení ochrany osobních údajů tím, že nadále rozptyluje mylnou představu, že společnost „shromažďuje všechna vaše data“ v novém operačním systému. Funkce Diagnostické zobrazení umožňuje zobrazit systémová telemetrická data, která společnost shromažďuje. Najdete ji na stránce Nastavení> Soukromí> Diagnostika a zpětná vazba. Tento nástroj umožňuje vyhledávat a dokonce mazat diagnostické události. Můžete si také vybrat mezi úplným nebo základním sběrem dat.

Vylepšení Cortany

Cortana byla aktualizována, aby vám pomohla soustředit se na aktivity a pomohla vám zjistit, kde jste přestali mezi relacemi. Má efektivní notebook a další dovednosti. Je také schopen připojit digitálního asistenta k více zařízením IoT v prostoru domácí automatizace. Má také seznam synchronizačních schopností s Cortanou na iOS a Androidu.

Cortana Resume from Other Devices

Focus Assist

Společnost Microsoft, dříve označovaná jako „Klidné hodiny“, přejmenovala tuto funkci na „Focus Assist“, která vám pomůže soustředit se na projekt, na kterém pracujete. Poskytuje možnosti pro vytvoření pravidel a omezení oznámení, která nejsou důležitá, takže se můžete soustředit na úkol před sebou. Můžete vypnout všechna oznámení nebo nastavit pravidla, která umožní určitým prostřednictvím. Pokud například pracujete na důležité tabulce nebo prezentujete, nemusíte se rozptylovat upozorněním aplikace sociálních médií o tom, co měl váš přítel nebo kolega na oběd. Nejde však jen o produktivitu. Možná hrajete oblíbenou hru a nechcete se nechat rozptýlit oznámeními. Můžete jej spravovat pomocí položky Nastavení> Systém> Asistent zaostření.

Jakmile začnete používat tuto novou sestavu, samozřejmě najdete několik dalších nových funkcí. Spousta z nich je „pod kapotou“ zabezpečení a vylepšení výkonu, které si vůbec nevšimnete. A některé z nových funkcí, které možná ani nepoužíváte - například funkce Smíšená realita. Microsoft začne vydávat 1803 jako rozložené zavádění v příštích několika týdnech a měsících uživatelům s novými stroji a poté jej rozšířit na starší zařízení. Všimněte si, že pokud si chcete trochu počkat, než nainstalujete aktualizaci této funkce, dokud nebudou všechny chyby vyřešeny pro všechny, přečtěte si náš článek o tom, jak odložit aktualizaci Windows 10 1803.

Co si myslíte o nových funkcích přicházejících do Windows 10? Existuje něco, na co se těšíte? Dejte nám vědět v komentářích níže. Nebo pro další diskuse a rady pro řešení problémů se připojte k našim fórům Windows 10.