Dva z nejslavnějších korunovačních klenotů společnosti Microsoft, Windows a Office, slaví tento měsíc výročí. Windows, nejoblíbenější a nejpoužívanější operační systém pro stolní počítače na světě, zasáhly velkých 30, zatímco Office, známý svými standardy, Word, Excel a PowerPoint, je nyní 25. Nejpopulárnější sada produktivity na světě se uvádí, že běží na více než 1 Milionů zařízení po celém světě. Po 25 letech na trhu to vypadá, že Microsoft právě začíná. Se spuštěním sady Office 365 v roce 2011 společnost Microsoft rozšířila sadu Office ze standardních desktopových aplikací na platformu pro servery, aplikace a služby.

kancelářská krabice s nízkým rozlišením

25 let Microsoft Office

Historie sady je zvláště zajímavá. Vstup Microsoftu na trh aplikací začal předchůdcem aplikace Microsoft Excel s názvem Multiplan, tabulkovou aplikací vyvinutou pro počítače s operačním systémem disku CP / M, který byl později přenesen do MS-DOS, Xenix a Macintosh. Úspěch Multiplanu skončil vzestupem a dominancí Lotus 1-2-3, kdysi oblíbeného tabulkového procesoru, který od té doby zmizel v historických knihách - žádná hříčka.

Microsoft udělal další pokus na tabulkovém trhu s novou aplikací nazvanou Excel vydanou v roce 1985 a Microsoft Word (1983), která byla dříve nazývána Multi-Tool Word pro systémy Xenix - počáteční distribuce operačního systému Microsoft UNIX společností Microsoft. Úspěch a popularita nových kancelářských aplikací, jako jsou Microsoft Word a Excel, jsou součástí toho, co nakonec vedlo k zavedení trhu produktivity a konkurence značek jako Novell WordPerfect Office, Lotus SmartSuite a IBM Works. Když už mluvíme o Works, první pokus o tento rostoucí trh začal integrovanými balíčky s názvem Works. Integrované balíčky zahrnovaly zpracování textu, tabulkový procesor, databázi a správce kontaktů pomocí průvodců k provedení úkolu, jako je příprava dopisu nebo životopisu.

tehdy a teď

Verze sady Microsoft Office pro Windows

Historie verzí sady Microsoft Office nebyla v průběhu let konzistentní kvůli kombinaci bodových vydání a pověry, což vedlo k chybějícímu vydání 13.0.

Sady a integrované balíčky byly zaměřeny na různé uživatele. Zejména sady byly dražší, ale nabídly významnou hodnotu spojením populárních aplikací, které by stály nahoru 1 500 USD, pokud by byly zakoupeny samostatně oproti 600 USD pro celou sadu. Integrované balíčky byly mnohem levnější s podstatnými funkcemi zaměřenými na uživatele rozpočtu se zvláštními potřebami a využívali méně systémových prostředků. V roce 1989 přišla společnost Microsoft s myšlenkou nabídnout nejoblíbenější stolní aplikace společnosti Microsoft jako balíček nazvaný Microsoft Office for Macintosh. Zahrnuty byly aplikace Microsoft Word 4.0, Excel 2.2 a PowerPoint 2.01 a Mail 1.37. V roce 1990 společnost Microsoft vydala verzi pro systém Windows, která dodává programy Word 1.1, Excel 2.0, PowerPoint 2.0.

Hodnota dřívější verze sady Microsoft Office byla cena a mít tři výkonné aplikace dohromady. Samotné programy nebyly dobře integrovány, jak vidíte níže, Word, Excel a PowerPoint nemají jednotná rozhraní jako v novějších verzích. Nabídky ani funkce nefungují ve všech aplikacích stejně jako dnes. Zapomeňte na technologie, jako je propojení objektů a vkládání (OLE), které nebyly dobře zavedeny, přestože byl podporován předřazený kurzor nazvaný Dynamic Data Exchange (DDE).

office v1 setup

V roce 1990 byla instalace sady Office zapojeným procesem. Office verze 1 pro Windows používal grafický instalátor pro počáteční fáze instalace, ale každá aplikace vyžadovala instalaci samostatně a použila rozhraní založené na DOSu. Každá aplikace také vyžadovala malou znalost cest a příkazů pro umístění souborů aplikace na disk. To pravděpodobně naznačuje, jak oddělené byly týmy produktů od sebe. Word by nainstaloval své soubory v C: \, zatímco Excel by vyžadoval vytvoření cesty a složky. V dnešní době je instalace sady Office nastavena na proces zapomínání a vše, co musíte udělat, je jít na portál a vybrat si platformu a to je vše.

0365 nastavení

Licencování se také změnilo. Nyní můžete nainstalovat sadu Office až na 5 počítačích za pouhých 10 $ měsíčně. Office 2000 Premium v ​​jednom bodě stála 800 USD, a to byla jediná licence. V průběhu let se tato sada rozrostla o funkce a možnosti, od počátečních dnů panelů nástrojů a rozbalovacích nabídek až po zahrnutí podoken úloh a možnosti uložení na web. Nejdramatičtější aktualizace sady Office přichází s vydáním sady Office 2007 vydaného na konci roku 2006, které představovalo nový uživatelský zážitek zvaný Ribbon. Stuha odhalila a poskytla rychlejší přístup k funkcím a funkcím v aplikacích, které se rozrostly na více než 1500 příkazů.

V průběhu let byly vyvíjeny a ukončovány nové moduly Office. Mezi ně patří InfoPath, Team Manager, Liquid Motion, Vizact, FrontPage a můj oblíbený PhotoDraw, který stále používám pro vektorové ilustrace umění. Sada se také rozrostla do rodiny aplikací, z nichž některé nebyly původně vyvinuty společností Microsoft. Jedna z nejpopulárnějších aplikací v sadě, PowerPoint, kterou používá většina lidí jako podstatné jméno při popisu prezentační grafiky, byla původně vyvinuta společností zvanou Forethought, která byla původně tvůrci systému správy databází FileMaker předtím, než se stala dceřinou společností. Apple. Do rodiny byly také zakoupeny a přidány další aplikace, například Visio. Rodinné a ranné kancelářské aplikace Project and Publisher jsou stále vyvíjeny a široce využívány v malých podnicích a podnicích.

OneNote aplikace pro psaní poznámek představená v roce 2003 se stala jedním z nejdůležitějších modulů v sadě v poslední době. Popsán jako společník pro rané úsilí společnosti Microsoft o Tablet PC, OneNote rozšířil své kořeny zaměřené na Windows na bezplatné řešení dostupné na více platformách a nyní integrovanou moderní aplikaci spojenou s nejnovějším operačním systémem Microsoft Windows 10. Dnes se OneNote používá ke shromažďování a správa informací v různých formátech; mezi ně patří videa, zvuk, obrázky, inkoust a text.

staré aplikace uikompatibilita 2016

Office dnes je vysoce integrovanou platformou pro aplikace, služby a servery. Běží nejen na Windows, ale na moderních platformách, jako jsou OS X, iOS a Android. Populární aplikace sady Word a Excel si stále zachovávají svou tradici kompatibility. Dokázal jsem připravit obsah v prvních verzích zahrnutých do sady Office a otevřít soubory ve verzích 2016 s malým problémem. Vzhledem k významným změnám formátů souborů a zabezpečení v průběhu let je třeba při otevírání souborů v binárních formátech výslovně souhlasit, ale lze to provést s malým úsilím. Dřívější verze aplikace PowerPoint nejsou kompatibilní s moderními verzemi, které vyžadují zachování a zachování předchozí verze, například aplikace PowerPoint 97.

ios

Microsoft Office je popsán Microsoft CEO, Satya Nadella jako nejdůležitější API společnosti Microsoft. Služby a zpravodajské nástroje, jako jsou Skype, OneDrive, PowerBI, jsou kritickou součástí budoucnosti Office. Stal se propojenou platformou prostřednictvím serverů, jako jsou SharePoint a Exchange, spolu s nástroji, díky nimž je vyhledávání a analýza informací výkonné a užitečné prostřednictvím novějších služeb, jako je Office Delve, které spojuje lidi se správnými informacemi, když je potřebují.

Olso_dd_01

Děkuji Amy Stevensonové, kurátorce Archivu Microsoft za poskytnutí zdrojů obsažených v tomto článku, jako je Office verze 1 pro software Windows. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na http://www.microsoft.com/visitorcenter