Aktualizace nativní aplikace pro systémy iOS a Android je úplným přepracováním aplikace Twitter. Na navigační liště se nyní zobrazují pouze čtyři možnosti - Domů, Připojit, Objevit a Já.

Domov je jen další slovo pro vaši časovou osu. Connect je místo, kde najdete @ Mentions spolu s něčím novým s názvem Interakce. Interakce klepnutím zobrazíte nejen vaše zmínky, ale také vás informuje o nových sledovatelích a retwecích. Discover je nový způsob zobrazování trendových témat a vyžaduje více nového přístupu. Každé téma obsahuje informace o příběhu a klepnutí na trend ukazuje odkazy na celý příběh a tweety uživatele. Poslední možností je Já, která zobrazuje informace o vašem profilu. Do této oblasti byly přesunuty přímé zprávy spolu se seznamy, možností přepínání účtů a přístupem k nastavením.

Spolu s novým rozvržením existuje několik funkcí z předchozí verze, které byly odstraněny. Například možnost přejetím přes tweet odhalit možnosti je pryč. To byla vlastnost, která jej odlišovala od všech ostatních aplikací Twitter před lety, kdy ji Tweetie poprvé integroval. Mashable.com také poukázal na to, že již není možné kopírovat text z tweetu a vložit jej někam jinam, snad proto, aby lidé zabránili zpětnému odesílání něco ze soukromého účtu. Zjistili také, že byl odstraněn překlad tweet z jiného jazyka, spolu s podporou Instapaperu (@Die_Monkey na Twitteru zmínil, že podpora Instapaper je tam vlastně po klepnutí na odkaz a poté na šipku v dolním pravém rohu). Okamžitě si všimnete dalšího pádu nové aplikace - načtení při spuštění trvá déle.

Dalším novým aspektem redizajn Twitteru jsou stránky značky. Stejný přístup jako Facebook a Google Plus je v tom, že celou stránku lze vybavit určitými značkami. Značky budou dále propagovat tweety v uživatelských časových osách. Stránky jsou zdarma a mohou být využity jakoukoli malou nebo velkou firmou.

Nová verze Twitteru zatím vypadá skvěle na webu, ale v aplikaci pro iPhone to není vylepšení. Twitter na svém oficiálním blogu řekl, že je to teprve začátek, a plánují aktualizaci dalších aplikací, jako je Twitter pro iPad.