přihlásit bezpečnostní funkci

Překvapivě nízké procento majitelů účtů Google podniká nezbytné kroky k zajištění bezpečnosti svých Gmailu a dalších služeb Google. Nejen, že uživatelé stále používají hrozná hesla jako „qwerty“ a „heslo“, méně než 10 procent povolilo dvoufaktorové ověřování. Nyní je čas, abyste vyhodnotili své bezpečnostní postupy online a zajistili, aby všechny vaše online účty byly co nejbezpečnější.

Jste součástí 90 procent?

Pravidelně dostáváme zprávy o novém závažném narušení bezpečnosti z velkých online služeb. 3 miliardy ohrožených Yahoo! uživatelské účty a nedávný útok na ransomware WannaCry jsou jen dvě závažné hrozby, které přicházejí na mysl. Přes nával ukradených uživatelských dat uživatelé nadále používají slabá hesla. Tento rok byl na začátku seznamu hesel „123456“. To je podle vědců v bezpečnostní firmě SplashData, která vydává výroční zprávu o nejslabších heslech. Jsme v roce 2018 a mělo by to být samozřejmé - pro vše, co děláte online, musíte vytvořit silné heslo (lepší, ale plné přístupové heslo).

Další znepokojující statistika je, že 90% uživatelů účtu Google nepoužívá k blokování svých účtů dvoufaktorové ověření (2FA). Během nedávné konference o bezpečnostních kódech uvedl Google Software Engineer Grzegorz Milka, že méně než 10 procent uživatelů Gmailu aktivovalo 2FA, aby zamklo a zabezpečilo své účty. Tato šokující statistika, přestože Google a všechny společnosti online usnadnily používání 2FA.

Nastavení 2FA je mnohem jednodušší, než tomu bylo v době, kdy byl Google poprvé představen před sedmi lety. K získání druhého ověřovacího kódu pro své účty můžete použít SMS, telefonní hovory (i pevné linky) nebo aplikace, jako je Google Authenticator. Chceme tedy, aby si všichni vzali nějaký čas na to, aby vytvořili solidní bezpečnostní plán se silnými přístupovými frázemi a 2FA. Prostě to udělej! Nastavení bude jistě trvat několik minut a při přihlášení k vašemu účtu bude ještě jeden krok. Nezapomeňte však, že pohodlí je nepřítelem bezpečnosti.

Podrobné podrobné pokyny pro 2FA najdete v našem článku (níže uvedený odkaz), který vysvětluje, co je 2FA a jak jej nastavit v nejpopulárnějších online službách:

Průvodce ověřením dvou faktorů pro zabezpečení vašeho online života

Používáte silné heslo a dvoufaktorové ověření pro všechny vaše online účty? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.