Tento týden je bezplatná aplikace pro střih videa 8mm Vintage Camera. Normálně jsou to 2 $, ale můžete si je zdarma stáhnout z iTunes do čtvrtka 7. září. Uvědomte si, že verze iPad a iPhone jsou samostatné, takže si budete chtít koupit oba.

Co je to?

Myslete na filtry v Instagramu a Snapchatu, ale aplikujte je na video. Aplikace zachytí video a pak vám umožní, aby vypadal jako vinobraní. To, co je staré, je opět doslova nové. Načte také videa, která již jsou na vašem zařízení.

V závislosti na tom, co chcete, jsou zahrnuty 1920, Noir, 60., 70., Sakura, XPro, Siena, Pela, Indigo, Toskánský a Dvoubarevný. Jako dítě 70. let mohu potvrdit, že 70. léta vypadají realisticky. Nákupy v aplikaci vám umožní přidat další motivy.

520x293bb

Pokud zkosené barvy nestačí, aplikace vám umožní vložit „jitter“, aby se rám roztřásl. Umožňuje dokonce přidat zvuk projektoru.

Pro koho je to dobré?

Ti z nás, kteří si pamatují, co byl filmový projektor, si mohou znovu prožít staré dny videí. Uživatelé, kteří vyrostli v digitální generaci, se naučí, jak daleko jsme dosáhli v zachycení skutečného světa. Tyto skoky a nedostatky ve starém vybavení daly našim památkám charakter.

552x414bb

Děti si budou rády hrát s tím, jak rychle se svět změní, když přepnete na černobílé. Těším se na odpověď na otázku: „Byly barvy opravdu takhle v 70. letech?“

Proč to Apple vybral?

Pozoruhodným rysem 8 mm je skeuomorphism: změna videa je stejně jako tomu bylo „za starých časů“. Tlačítka a číselníky dávají smysl a vytvářejí motiv. Tato aplikace existuje od roku 2010 bez mnoha změn, takže si myslím, že Apple ji chtěl vytáhnout z archivů a připomenout lidem, že je to skvělá aplikace.

Měli byste si ji stáhnout?

Aplikace zabírá piddly 22mb a vyžaduje iOS 8.0. Díky těmto minimálním požadavkům je skvělé předat starší telefon dítěti, s nímž si bude hrát, jen si na něj dejte dobrý důvod. Vytvořené video by zde samozřejmě mohlo zabírat místo.