Po mnoho let je Craiglist králem místních inzerátů. Když byl založen v roce 1995 Craigem Newmarkem, byl založen výhradně na San Francisco Bay Area a byl docela jednoduchým webem, který byl plný odkazů. Žádná grafika, žádné fantastické widgety a žádné reklamy. O 25 let později se web prakticky nezměnil.

Zatímco princip udržování webu jednoduchý a nekomplikovaný dával smysl před lety, se všemi moderními návrhy webového designu to už nedává moc smysl.

S mezerou zanechanou ošklivým, bolestivým Craigslistem existuje celá řada místních nákupních a prodejních webů, které vyplňují prostor. Následuje 8 z nejlepších alternativ k Craigslistu. Každá z těchto seznamů obsahuje místní položky k prodeji od lidí, kteří žijí ve vašem okolí.

1. Na sociálních médiích: Facebook Marketplace

Není pochyb o tom, že Facebook Marketplace se ujal vedení, pokud jde o nákup a prodej zboží od vašich sousedů. Facebook byl zjevnou platformou pro prodej virtuálních loděnic v sousedství, protože všichni tito sousedé jsou již na Facebooku.

facebook tržiště

Facebook Marketplace je organizován do hlavních kategorií, jako jsou vozidla, půjčovny, elektronika a obecné inzeráty pro různé předměty, abychom jmenovali alespoň některé. Hostující tržiště při automatickém přihlášení do nul Facebooku ve vaší místní oblasti.

Každý výpis umožňuje výměnu zpráv s prodejcem, aby se dozvěděli více o produktu, a zařídit bezpečné místo setkání pro provedení nákupu.

facebook tržiště zprávy

Když začnete používat Facebook Marketplace, buďte opatrní, protože vyhledávání levných věcí, které je třeba koupit, je návykové!

2. Spousta funkcí: Letgo

Letgo je velmi podobné Facebook Marketplace, má většinou stejné funkce, ale jiné rozložení. Při prvním příjezdu na web se zobrazí vyskakovací okno s výzvou k povolení přístupu k poloze.

povolení k umístění letgo

Jakmile to uděláte, budete mít přístup k tolik kategoriím jako k produktům. Patří mezi ně automobily, bydlení, elektronika, móda a dokonce i kategorie „věcí zdarma“.

výpisy letgo

Výběr položky vám ukáže jakoukoli fotografii a popis, který uživatel nahrál na mapě s umístěním, a možnost informovat prodejce o dalších informacích. Uvidíte také značky toho, jak dlouho byla položka uvedena a kolik zhlédnutí již měl příspěvek.

3. Veškerá elektronika: Swappa

Swappa je druh elektronické verze Craigslistu. Všechny produkty, které vidíte, jsou pouze spotřební elektronikou. Uvidíte tlačítko Swappa Local, které si můžete vybrat, abyste viděli, že položky jsou ve vaší místní oblasti k prodeji.

hlavní stránka webu swappa

Bohužel, Swappa Local je docela nová, takže pro vás bude užitečné, pouze pokud budete bydlet v jednom z hlavních měst uvedených na jeho výběrové stránce Swappa Local.

swappa místní výběrová stránka

Seznamy v různých městech nejsou v současné době mnoho, ale stále rostou. Mezi typické produkty patří telefony, notebooky, videohry a další.

odkládací stránka

Stránky produktů jsou obvykle plné dobrého počtu fotografií a slušného popisu. Mnoho prodejců je ochotno dodávat, pokud se vám líbí, ale vždy existuje bezpečný, místní, veřejný prostor vybraný prodejcem, na kterém se můžete setkat a provést výměnu.

4. Trade Green: Recycler

Jaký lepší způsob, jak zabránit zasílání odpadků na skládky, než nechat odpadky, aby se stali pokladem někoho jiného? To je přesně to, o čem Recycler je.

Prvním krokem při používání recyklačního zařízení k nalezení výrobků ve vašem okolí je zadání města nebo města, kde žijete, a hledání v jakékoli kategorii, která se vám líbí.

Seznamy recyklace se zdají být docela hojné po celé zemi.

recyklační hlavní stránka

Na stránkách se seznamem uvidíte funkce, které vám umožní:

  • Upravte vzdálenost výsledků výpisu od vaší polohyPřiřaďte jednu nebo více kategorií nebo podkategoriíPoužít cenové limityZobrazit pouze fotografie

Uvidíte název položky, umístění, rychlý náhled popisu a cenu položky.

seznamy recyklátorů

Jednotlivé výpisy jsou obvykle velmi stručné, mají pouze jednu fotografii a rychlý popis.

stránka pro recyklaci

V seznamu jsou však rychlé odkazy, které vám umožňují odeslat e-mailem prodejci další informace nebo nastavit prodejní místo.

5. Všechno místní: ClassifiedAds

ClassifiedAds je jedna alternativa Craigslistu, která na webu Craigslist vylepšuje pouze velmi nepatrně. Na hlavní stránce je stále dlouhý seznam odkazů rozdělených do kategorií.

Při první návštěvě webu automaticky zjistí vaši geografickou polohu.

hlavní stránka inzeráty

Na webu je spousta aktualizovaných reklam nejen na zboží, ale také na nemovitosti, půjčovny, pracovní místa a dokonce i komunitní akce. Jednotlivé reklamy obvykle obsahují velké množství informací, jako je dobrý popis, fotografie a přehledová šablona specifikací. K dispozici je také formulář na stránce, pomocí kterého můžete komunikovat s prodejcem.

seznam inzerátů

Seznamy se neaktualizují tak často jako jiné weby a vy se musíte vypořádat is několika dalšími reklamami. Stojí však za návštěvu, protože mezi mnoha výpisy je spousta skvělých místních obchodů.

6. Dobře organizované: Locanto

Locanto je pravděpodobně jednou z nejlépe organizovaných alternativ Craigslistu než kterákoli jiná. Je to kvůli všem pokročilým funkcím webu, které měl Craigslist zahrnovat již dávno. Mezi tyto funkce patří:

  • Moderní, interaktivní systém nabídek pro procházení do podkategoriíSystém značkování, který vám umožní doladit vaše vyhledávání Systém stromů podkategorií pro zúžení procházeníPočet výsledků je uveden v řetězci umístění v horní části stránky Výběr abecední kategorie
vyhledejte hlavní stránku

Tato stránka je v současné době nejužitečnější, pokud žijete v blízkosti velkých populačních center. Zde se nachází většina nejnovějších a nejčastějších výpisů.

Jednotlivé stránky se seznamem mohou zobrazovat obrázek a podrobný popis. U většiny reklam si v dolní části seznamu všimnete tlačítka Koupit nyní prostřednictvím partnera.

locanto seznam produktů

Důvodem je, že ve většině případů se jedná o souhrnné záznamy z externích webů, jako je Best Buy, Target a dalších hlavních maloobchodníků.

Tyto výpisy jsou od místních podniků s položkou na skladě a jsou k dispozici.

Je to poněkud odlišný pohled na místní nákup a prodej, ale pokud je vaším jediným zájmem nalezení dobrých obchodů ve vašem okolí bez ohledu na to, kdo je prodávající, je to dobrá volba.

7. Sledujte nabídky: Nabídka

Když se spojíte s programem OfferUp, automaticky identifikuje vaši polohu. Seznamy jsou ve vaší místní oblasti. V horní části stránky je rozbalovací nabídka s 39 kategoriemi pokrývajícími vše od kol a vozidel po nábytek a fotografii.

hlavní nabídka

Jednotlivé výpisy obsahují pěkné obrázky, stručný popis a mapu přesného místa, kde se položka nachází. V blízkosti jména uživatele můžete vybrat Zeptat se, chcete-li položit uživateli otázku, nebo Vytvořit nabídku, chcete-li vydat nabídku a nastavit místní vyzvednutí.

stránka nabídky

Nové položky se nezobrazují tak často jako jiné weby, ale pak se objevují dost často, aby tento web rozhodně vyplatil sledovat skvělé místní nabídky. Je to zvláště užitečné, pokud existují konkrétní typy věcí, které hledáte, jako jsou starožitnosti nebo značky oblečení.

8. Pro nakupující ve Velké Británii: Gumtree

Většina výše uvedených služeb nabízí místní nákup a prodej v USA, ale zákazníci ve Velké Británii nejsou bez vlastních zdrojů. Zadejte Gumtree, skvělou alternativu k Craigslistu, která je k dispozici po celé Velké Británii.

Na hlavní stránce Gumtree stačí zadat poštovní směrovací číslo nebo místo a výběrem možnosti Přejít aktualizovat výpisy.

gumtree hlavní stránka

Najdete zde hlavní kategorie, jako jsou majetek, motory, práce, domácí mazlíčci a dokonce i komunitní akce. Pro většinu zboží budete chtít vybrat kategorii Na prodej, která od tohoto psaní obsahuje více než 140 000 položek určených k prodeji pouze v Londýně.

Ve většině oblíbených kategorií uvidíte každý den mnoho nových položek. Gumtree je velmi aktivní nákupní a prodejní komunita, zejména ve více obydlených oblastech Velké Británie.

výpisy bez gumy

Najdete zde také několik jednoduchých filtrů, jako je cenové rozpětí, doporučené reklamy, naléhavé reklamy nebo obrázky. Nejlepší ze všeho je, že jakmile vyhledáte položky a oblast, kterou často hledáte, stačí vybrat Nastavit upozornění na vyhledávání a dostávat upozornění, pokud se vašemu vyhledávání shodují nové položky.

Jednotlivé výpisy mají obvykle dobrou sbírku obrázků a umístění položky na mapě. Máte také možnost vybrat e-mail a odeslat prodejci zprávu s žádostí o další informace nebo nabídku ke splnění a nákupu položky.

seznam bez gumy

Gumtree má v sobě několik reklam, ale nejsou tak rušivé jako jiné alternativy k Craigslistu.

Není vždy snadné vybrat tu správnou místní platformu pro nákup a prodej, proto zkuste pár z těch v tomto seznamu vyzkoušet a zjistit, která z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám.