Logo 7Zip :: groovyPost.com

Dnes po upgradu na nejnovější verzi 7-Zip na mém počítači se systémem Windows 7 jsem se rozhodl, že si 7-Zip zaslouží čestné uznání, protože o produktu zde na groovyPostu nemluvím. (Já vím ... dlouho po splatnosti!)

Podobně jako RocketDock (který pracuje s Windows 7 YAHOO!), 7-Zip je jednou z těch aplikací, které instaluji ihned po vytvoření nového počítače. Přestože je 7-Zip freewarovou aplikací, jedná se o skutečně bohatou náhradu WinZip, která poskytuje prvotřídní kompresi a dekompresi souborů a složek pro širokou škálu formátů, včetně možnosti extrahovat soubory z tradičního formátu obrazu disku .ISO.

Zde je kompletní přehled všech hlavních funkcí 7-Zip

  • Podporované operační systémy (OS) Windows 98 / ME / NT / 2000 / Xp / Vista a Windows 7 (32bitový a 64bitový 64bitový) Windows Server 2000/2003/2008 (32bitový a 64bitový 64bitový) Pozix / LinuxMac OS a další operační systémy (nepodporované, ale dostupné ke stažení) Podporované formáty: Vysoký kompresní poměr v novém formátu 7z s kompresí LZMABalení / vybalení: pouze 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 a TARUnpacking: ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG , HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR a Z.Pro formáty ZIP a GZIP poskytuje 7-Zip kompresní poměr o 2-10% lepší než uvedený poměr od PKZip a WinZipStrong Šifrování AES-256 ve formátech 7z a ZIP Samorozbalovací schopnost pro formát 7zIntegrace s Windows ShellPowerful File ManagerPowerful verze příkazového řádkuPlugin pro FAR ManagerLokalizace pro 74 jazyků

Protože se 7-Zip integruje do prostředí Windows, je použití 7-Zipu stejně jednoduché jako výběr souborů nebo složek, které chcete komprimovat (nebo dekomprimovat), a poté klepnutím pravým tlačítkem získáte kontextovou nabídku. Levé Klikněte na 7-Zip pro všechny možnosti.

Kontextové menu 7-Zip a Windows 7Komprese a šifrování 7-Zip pomocí šifrování AES 256

Další funkcí, kterou chci zvýraznit pomocí 7Zip, je silné šifrování AES-256 dostupné při komprimaci souborů / složek atd. Toto je skvělá funkce, když potřebujete poslat někomu důvěrné informace / soubory přes internet, ale nechcete jen posílat je to jasný text v e-mailu. Komprimace souborů FIRST s šifrováním výrazně zvýší zabezpečení souborů, které odesíláte PLUS, umožní vám poslat pouze jeden soubor místo mnoha, protože 7-Zip vytvoří jeden soubor. Snadnější odesílání, bezpečnější a rychlejší, protože technologie komprese také snižuje množství odeslaných dat.

O tomto způsobu bezpečného odesílání dat přes internet pomocí Winzipu jsem mluvil před rokem nebo více. Winzip stále funguje, nicméně, 7-Zip Vs. Winzip - promiňte, 7-Zip je zdarma a Winzip není. :)

Pokud někdo vezme kopii a potřebuje pomoc s funkcí nebo porozuměním konceptu, o kterém jsem zde hovořil, klidně napište níže komentář nebo se k nám připojte na fóru a zveřejněte své dotazy!

Stránka pro stažení 7-zipu