Mapy Google jsou vynikajícím nástrojem pro navigaci a mapování, ale ve skutečnosti existuje mnoho alternativ Map Google, které jsou z mnoha důvodů stejně dobré nebo lepší. Váš výběr mapovacího nástroje opravdu záleží na tom, jak naplánujete své cesty a jak vaše mapy použijete. Líbí se vám plánování výletů doma v počítači nebo děláte většinu plánování cesty a navigace z telefonu?

Následující seznam zdůrazňuje funkce a všechny výhody a nevýhody jednotlivých alternativ Map Google, takže si můžete vybrat dokonalý mapovací nástroj pro vaši situaci.

1. MapQuest

MapQuest existuje zhruba tak dlouho, jak Mapy Google. Nabízí jak webový nástroj, tak mobilní aplikaci. S účtem MapQuest můžete potopit všechny své plány navigace mezi webem a telefonem.

MapQuest funguje podobně jako Mapy Google, pokud jde o vyhledávání míst a hledání trasy. Rozpozná vaši aktuální polohu na základě vaší IP adresy (pokud používáte web) nebo GPS vašeho telefonu (pokud používáte mobil). Jednoduše zadejte místo a kliknutím na Získat trasu zobrazíte trasu.

mapquest webový nástroj

Trasy trasy jsou velmi přesné a zahrnují aktuální úroveň provozu, vzdálenost a dokonce odhadované náklady na pohonné hmoty, aby se pohon dostal. Vznášející se nástroj vpravo poskytuje ovládací prvky přiblížení, satelitní nebo dopravní zobrazení a tlačítka pro sdílení nebo tisk.

Mobilní aplikace MapQuest má ve skutečnosti více funkcí než webový nástroj. Nabízí více možností vyhledávání jediným tlačítkem, jako jsou nemocnice, parkoviště, pošta, školy a další. Zobrazuje také aktuální teplotu ve vašem místě.

mobilní aplikace mapquest

Jak je MapQuest lepší než Mapy Google:

 • Pokyny zahrnují odhadované náklady na palivo. Integrovaný nástroj pro rychlé vyhledání hotelů a rezervace. Jediný nástroj pro vyhledání benzínových pump, obchodů s potravinami, kaváren, nákupních zón, potravin a hotelů. přátelský.

Jak je MapQuest horší než Mapy Google:

 • Webový nástroj obsahuje několik velmi nepříjemných reklam, které blokují zobrazení mapy. Plánovač tras má méně funkcí než Mapy Google. Trasa je o něco méně přesná než mapy Google a neaktualizuje se tak často.

2. Waze

Pokud navštívíte web Waze, nevypadá to, že by existoval webový nástroj. To znamená, dokud v nabídce nekliknete na odkaz Živá mapa.

Webový nástroj je opravdu určen jako doplněk k vašemu mobilnímu zážitku. Živá mapa umožňuje rychle hledat cíle a naplánovat trasy, klepnutím na umístění na mapě přetáhnete špendlíky nebo přidat cíle a pomocí editoru mapy Waze upravte svou vlastní mapu kterékoli oblasti.

waze online mapa

Mobilní aplikace Waze je mnohem zábavnější než většina ostatních navigačních nástrojů. Je to kvůli sociální integraci, kterou nabízí s ostatními uživateli (zvanými Wazers).

Waze mobilní aplikace

Můžete rychle sdílet dopravní nebo policejní výstrahy, výstrahy o nebezpečí, zaznamenávat chladná místa, pořizovat snímky z kamer nebo požádat o pomoc na silnici.

Jak je Waze lepší než Mapy Google:

 • Více sociálního zážitku z jízdy. Lepší varování o haváriích, rychlostních nástrahách a dalších.Integrace s vašimi mobilními hudebními aplikacemi.Online a plánování mobilních výletů s naplánovaným časem odjezdu. Podívejte se a komunikujte s ostatními uživateli ve vašem okolí.

Jak je Waze horší než Mapy Google:

 • Mapy jsou méně podrobné na webu i na mobilu. Mobilní zobrazení navigace je kreslenější. Dál méně funkcí než jiné navigační nástroje.

3. Bing Maps

Bing Maps je pravděpodobně jedním z nejpřímějších konkurentů Map Google. Společnost Microsoft se však nesnaží pouze zkopírovat rozhraní Map Google a konkurovat. Místo toho najdete svěží a čisté uživatelské rozhraní, které se velmi snadno používá. Všechny ovládací prvky pro trasy, provoz, sdílení a další jsou uspořádány podél vrcholu.

webové stránky bing maps

Bing Maps má všechny stejné funkce, jaké najdete v Mapách Google, včetně silničních, anténních a uličních vrstev, jakož i jízdních a turistických map. Je velmi snadné přidat cíle po celé trase a poté vytisknout mapu, kterou si vezmete na cestu.

Jak jsou mapy Bing lepší než mapy Google:

 • Mapy jsou velmi podrobné s několika dostupnými vrstvami. Uživatelské rozhraní je moderní a snadno použitelné. Mapové nástroje a funkce umístěné po celém okraji mapy. Snadno ukládejte místa do své osobní knihovny.

Jak je Bing Maps horší než Mapy Google:

 • Není k dispozici žádná mobilní aplikace. Žádný nástroj pro plánování výletů. Celkově je k dispozici méně funkcí a nástrojů.

I když není k dispozici žádná mobilní aplikace, je možné na svém smartphonu použít web Bing Maps, ale může využívat více dat než jiné navigační aplikace.

4. Tady WeGo

Tato navigační služba nemusí být tak známá nebo oblíbená jako Google Maps nebo MapQuest, ale má své vlastní jedinečné funkce. Mobilní aplikace Here WeGo je dobře známa, ale pokud chcete nějakou dobu trvat, než se vydáte na cestu, můžete si také udělat nějaký web.

Online mapové rozhraní je čisté a jednoduché, ale plné skvělých funkcí, jako je mnoho možností trasy, jako jsou trasy pro dopravu, taxi nebo dokonce sdílení automobilů. Existuje také tolik vrstev jako Mapy Google, včetně dopravy, dopravy, satelitu a terénu.

zde wego web

Nenajdete pokročilé plánování tras ani žádné další zvonky a píšťalky, které můžete najít u Waze nebo MapQuest, ale to proto, že korunním klenotem Here WeGo je mobilní aplikace, a proto byste ji měli používat nejvíce.

Použití je jednoduché. Pouhými dvěma klepnutími můžete přepnout na satelitní, tranzitní, dopravní nebo klasické zobrazení. Při prvním otevření aplikace můžete nastavit své domovské místo. Poté jednoduše zadejte svůj cíl a spusťte navigační nástroj pro zahájení jízdy.

zde wego mobilní aplikace

Web a aplikace jsou ideální pro minimalisty, kteří nechtějí od své navigační aplikace hodně rozptýlení. S aplikací stačí nastavit cíl a jít. A je to.

Jak je WeGo lepší než Mapy Google:

 • Musí rychleji vykreslit trasu a zahájit navigaci. Velké, snadno sledovatelné mobilní navigační obrazovky. Nižší rozptýlení v navigačním režimu.

Jak je WeGo horší než Mapy Google:

 • Žádný další nástroj pro plánování trasy nebo funkce, jako je Google Maps.Adding se zastaví, zatímco na trase je obtížnější. Dál méně funkcí než Mapy Google a další nástroje.

5. Rand McNally

Jedním z nejznámějších jmen ve světě mapování je Rand McNally, vydavatel tradičních map map po mnoho let. Aby společnost nezůstala pozadu v digitálním věku, nabízí online mapy Rand McNally.

rand mcnally online mapování

Používání online mapové stránky Rand McNally je jednoduché. Jednoduše zadejte svůj původ a cíl a kliknutím na Získat trasu zobrazíte trasu. Stejně jako jejich papírové mapy jsou online mapy Rand McNally podrobné mapy. Uvidíte i ty nejmenší vodní útvary a dokonce i temné turistické trasy.

Mapový nástroj sám o sobě nemá takovou tranzitní a pěší vrstvu, jakou mají jiné online mapovací nástroje, má působivý satelitní pohled, aby viděl obrys země. Nenájdete společnou mobilní aplikaci Rand McNally, ale pro plánování trasy do libovolného cíle je online stránka skvělou volbou.

Jak je Rand McNally lepší než Mapy Google:

 • Podrobnější než kterákoli jiná mapová služba. Efektivní a užitečné satelitní zobrazení.Nástroj je rychlý a snadno použitelný. Rychle ukládejte místa do své vlastní knihovny.

Jak je Rand McNally horší než Mapy Google:

 • Žádná mobilní aplikace.Žádná tranzitní, pěší nebo jiné vrstvy. Dál méně funkcí než jakýkoli jiný online mapový nástroj.

6. Maps.me

Zatímco existují i ​​jiné mapové služby, které mají pouze web, ale nemají mobilní aplikaci, Maps.me je opakem. Toto je pouze mobilní služba bez doprovodných webových stránek.

Je to však také jedna z mála mapovacích aplikací, která vám umožní navigovat kdekoli offline. Je to skvělý způsob, jak ušetřit na svém mobilním datovém plánu stahováním aplikací, když jste připojeni k domácí síti Wi-Fi, a pomocí těchto map, když jste mobilní.

mapuje mě mobilní aplikace

To také nevyužívá spoustu úložiště. Můžete si stáhnout obecné mapy z celých Spojených států amerických a spotřebovat pouze 21 MB úložiště telefonu. Při plánování konkrétnějších tras budete muset stáhnout podrobnější mapy.

 • Zahrnuje vrstvy provozu a metra (vrstvy metra nefungují s jinými online mapovacími aplikacemi). Objevte okolní firmy a atrakce. Stáhněte si zdarma cestovní průvodce pro vaše destinace.

Jak je Maps.me horší než Mapy Google:

 • Představuje malé reklamy na displeji aplikace. Nemůže vyhledávat konkrétní firmy, pouze adresy na mapě.

7. OpenStreetMap a OsmAnd

Tato služba zahrnuje dvě služby, které fungují nezávisle na sobě. První je webový mapovací nástroj OpenStreetMap a druhou je aplikace OsmAnd, která stahuje data z lokalizační databáze OpenStreetMap.

OsmAnd je další offline mapová aplikace, která vám může ušetřit na mobilních datech a pomůže vám sledovat, kde jste, i když jste mimo síť.

Web OpenStreetMap je jednoduchý, ale obsahuje více funkcí než mnoho jiných jednoduchých online mapovacích služeb. Najdete zde různé dostupné vrstvy, velmi přesné plánování trasy a podrobnou mapu vaší trasy.

webová stránka openstreetmap

Trasa zahrnuje velmi přesné cyklistické nebo turistické trasy.

Jednou z nevýhod tohoto webu je, že zadání počátku a cíle není tak intuitivní jako ostatní mapové služby. Také web online mapování není přímo propojen s mobilní aplikací OsmAnd, takže uložené trasy nemůžete přímo sdílet. Po dokončení trasy si však můžete mapu stáhnout jako soubor, přenést ji do telefonu a načíst do mobilní aplikace pro offline použití.

Pomocí mobilní aplikace OsmAnd budete muset stáhnout mapová data pro konkrétní místa. Tato aplikace stahuje plně podrobné mapy, takže zpočátku využívá trochu více místa než Maps.me. Bezplatná verze také zahrnuje pouze 7 bezplatných stažení map, takže pokud plánujete hodně cestovat, budete muset investovat do prémiové verze.

mobilní aplikace osmand

S těmito velkými stahováními však přichází spousta působivých detailů. Uvidíte ikony pro obchodní typy, turistické stezky a dokonce i směr toku řeky. Je to skvělé pro vyhledávání oblastí, ale není to dobré pro navigaci v reálném čase.

Jak je OpenStreetMap lepší než Mapy Google:

 • Nepoužívá žádná mobilní data. Pracuje zcela mimo mřížku. Extrémně podrobné mapy.

Jak je OpenStreetMap horší než Mapy Google:

 • Pomalejší trasa než jiné mapovací služby. Rozhraní webového mapování není příliš intuitivní. Webový server a mobilní aplikace nejsou integrovány. Režim navigace pro navigaci je základní a není příliš užitečný.

Výběr alternativ Map Google

Jak vidíte, všechny tyto mapovací služby mají své vlastní klady a zápory. Výběr, který vyberete, závisí na tom, jak jej plánujete použít. Pokud hodně cestujete z mřížky, je kritický přístup offline. Děláte spoustu objevování ve městě? Klíčové jsou podrobné mapy. Pokud používáte svou mapovou aplikaci v autě, pak je snadné použití.

Nezachovávejte si Mapy Google jen proto, že to používá každý. Rozvětvte se a zkuste několik z výše uvedených. Možná zjistíte, že jeden z nich pro vás funguje mnohem lépe.