Pravděpodobně nejobtížnější součástí spuštění blogu WordPress je výběr motivu. Dalo by se snadno strávit hodiny hledáním toho, kde demo vypadá naprosto úžasně, jen abyste zjistili, že po instalaci je příliš mnoho matoucích konfiguračních nastavení, aby to vypadalo opravdu hezky.

Pokud jde o témata WordPress, existuje více než jen vzhled. K dispozici je také snadné použití, výkon a optimalizace SEO. Špatně navržené téma může blog zcela zničit. Procházejte tedy opatrně a pečlivě si vyberte.

Protože většina bezplatných témat bude zklamáním (a mohla by ublížit vašemu SEO), následující témata jsou pouze nákupem. Investice do nich stojí za to, když vezmete v úvahu všechny výhody, které získáte z profesionálně navrženého tématu.

Jak si vybrat nejlepší téma WordPress

Zde jsou klíčové funkce, které chcete hledat při výběru správného motivu WordPress pro svůj blog.

  • Dobrý design: Je zřejmé, že chcete, aby rozložení, písma a obrázky byly pro oči snadné. Písma by se neměla měnit z jedné sekce do druhé a barevné schéma by mělo být příjemné a mělo by zvýraznit psaní, než aby z něj bylo odebráno. Dobrý výkon: Věci, jako je velikost skriptovacích souborů a kód CSS, mohou mít na váš web významný vliv, jak rostou. Stejně tak může zpomalit načítání skriptů a špatně navržený kód PHP. Optimalizace SEO: Mnoho problémů s návrhem motivů může ovlivnit vaše SEO, jako je použitelnost, výkonnost, dobře strukturovaná HTML šablona.

V tomto článku změříme nejlepší témata WordPress pomocí těchto lakmusových testů a každému z nich poskytneme hodnocení.

1. Soledad Blog Themes

Po letech strávených spuštěním několika osobních blogů a vždy hledáním nejlepšího tématu WordPress jsem si uvědomil, jak vypadá skutečně všestranná šablona all-in-one, až jsem narazil na Soledad.

soledad wordpress téma

Soledad je dodáván s 20 složkami s demonstračním obsahem se všemi šablonami a ukázkovými obrázky, které potřebujete pro spuštění jednoho z demonstračních webů, které pak můžete nahradit vlastním obsahem. Konfigurace motivu vám umožní vybrat jakékoli demo a vše se za vás nakonfiguruje.

Existuje více než 300 kombinací rozvržení, z nichž si můžete vybrat z různých možností konfigurace. Nejlépe se používá pro větší blogy, které budou mít spoustu obsahu. Neexistuje mnoho jednoduchých šablon, které by fungovaly dobře pro osobní blogy s občasnými aktualizacemi.

  • Design - 10/10: Schopnost začít s plně konfigurovanou demo šablonou pro jakékoli téma (fitness, podnikání atd.) Dělá z tohoto tématu krém plodiny, pokud jde o design. Dobrý výkon - 7/10: Stránky se načítají rychle . Skripty jsou minifikovány, ale obrázky nejsou optimalizovány. Většina demonstračních obrázků je velká a jejich načtení trvá dlouho. To lze překonat instalací doplňku WordPress pro kompresi obrázků. SEO - 9/10: Díky rychlému načítání v kombinaci s responzivním designem je toto vynikající téma pro dobrý základ SEO.

2. Témata Jevelin

Jevelin je velmi moderní téma WordPress pro každého, kdo se chce přesunout za tradiční blogy založené na postranním panelu WordPress. Většina témat je posouvatelným seznamem nejnovějších aktualizací, s krásným posuvníkem v horní části, který obsahuje doporučené příspěvky.

oštěpová témata

Místo toho, aby se zaměřil pouze na blogy, nabízí Javelin šablony pro vše od osobních profilů a prodejních stránek po firemní a události stránky. Existuje několik možností formátů pro blogy, ale většina následuje obecný jednostránkový posuvný seznam blogových příspěvků.

Design je elegantní, krásný a pro každého, kdo navštíví váš blog, bude znamenat, že se jedná o profesionální web.

  • Design - 8/10: Minimalistický design funguje dobře pro každého, kdo hledá moderní styl blogu, ale nebude oceněn někým, kdo chce nabídnout mnohem větší obsah zabalený na hlavní stránce, například blog ve stylu časopisu. Jednotlivé blogové příspěvky však obsahují postranní panel. Výkon - 9/10: Stránky se načítají velmi rychle. Skripty jsou minifikovány, ale obrázky nejsou optimalizovány. Ukázkové stránky se načítají rychleji než většina ostatních, což znamená, že zvýšení výkonu vašeho blogu s tímto tématem jako základem by mělo být snadné. Ujistěte se, že používáte CDN.SEO - 9/10: Rychlé načítání, citlivý design, standardní písmo a pěkné velké obrázky dělají toto vynikající na konci věcí SEO.

3. Gillion WordPress Theme

Pokud hledáte jednoduchou instalaci s tématem WordPress, můžete jít milionem. Na základě WP Bakery vám Gillion poskytuje přístup k více než 50 modulárním prvkům, které můžete přidat na jakoukoli stránku na vašem webu.

gillion wordpress téma

Gillion zahrnuje asi 15 ukázek, které můžete nainstalovat a použít jako šablonu pouhým jediným kliknutím. Demo stránky jsou velmi zaměřené na blog a nabízejí velmi pěknou kombinaci mezi návrhy předních stránek založených na postranním panelu nebo rolováním obrazových polí, které dnes používá tolik blogů.

Zahrnuje schopnost nákupního košíku, krásné funkce sociálních widgetů a možnost přizpůsobení webu bez znalosti způsobu kódování.

  • Design - 9/10: Možnost vybrat si mezi minimalistickým designem nebo složitějším tématem je perfektní, pokud si nejste jisti, které chcete pro svůj blog. Téma je dobře organizované, krásně strukturované a má vysoké body použitelnosti. Výkon - 6/10: Stránky se nenačítají tak rychle jako ostatní témata, většinou kvůli špatnému analýze jazyka Javascript a žádné minifikaci Javascriptu a CSS. Optimalizace SEO 7/10: Špatné načítání stránek a postupy kódování, které omezují výkon, získávají záporné body. Vysoká použitelnost pro vaše návštěvníky však pomůže SEO webu. U menších blogů bude toto téma dostačující.

4. Téma novinového blogu

Pokud spouštíte blog, který plánujete často aktualizovat a čtenářům nabízejí spoustu zajímavého obsahu, je Noviny skvělou volbou.

novinový blog téma

Je to jedno z nejpopulárnějších témat WordPress blogu. Uvidíte mnoho velkých webů, které používají toto téma, protože to, jak profesionálně byl design proveden, a všechny působivé funkce, které obsahuje.

Téma zahrnuje přes 80 ukázek a obsahuje inteligentní reklamní systém. Je založen na tagDiv Composer, který vám umožní sestavit přední stránku bez kódování. Tento nástroj má k dispozici 100 prvků. A s více než 800 předem navrženými šablonami pro všechny důležité stránky (včetně 404 a vyhledávání) máte SEO dobře pokryté.

  • Design - 10/10: Prvky stránky v tomto tématu jsou krásné. Ukázky a šablony vám umožní vytvořit téměř úplně jiný web v závislosti na vašem vkusu. Toto téma zaujme každého čtenáře. Výkon - 10/10: Stránky se načítají rychle. Kódování je zcela optimalizováno pro výkon, takže se nemusíte starat o to, aby se váš webový server zabýval tímto tématem. OptimalizaceEO 9/10: S objemem obsahu, který můžete zahrnout na svou hlavní stránku, a optimalizovaným výkonem, to je jasný standout SEO.

5. CheerUp osobní blog téma

Pro osobní blog stojí CheerUp nad ostatními. Díky velmi stylovému výběru písma a silnému osobnímu pocitu k designu, toto téma zajistí, aby se čtenáři zaplnili tak, jak vás znají při první návštěvě.

roztleskávačka osobní blog

CheerUp se používá velmi intuitivně, dokonce i pro někoho, kdo je novým v blogování. Je krásně navržen a reaguje na mobilní návštěvníky. Vyberte si ze 13 návrhů pro rozvržení blogu, které odpovídá vašemu osobnímu stylu. Konfigurovatelné rozložení blogu s možností nastavení mřížky a posuvníku umožňuje přizpůsobit téma tisíci způsoby.

Konstrukce backendu je také velmi robustní a kompatibilní s celou řadou moderních prohlížečů. To znamená, že téma vám bude dobře sloužit pro nadcházející roky.

  • Design - 7/10: Toto téma je ideální pro úzce specializovanou skupinu uživatelů, ale nemusí být ideální pro všechny. Výkon - 10/10: Stránky se načítají rychleji než téměř každé jiné téma v tomto seznamu. Celý kód je minimalizován a ukládání do mezipaměti prohlížeče je dobře využíváno. OptimalizaceEO 9/10: Extrémně dobrý výkon, efektivní kódování a velmi uživatelsky přívětivý design to řadí na začátek seznamu SEO.

6. MagPlus Magazine Blog WordPress Téma

Většina ukázek témat dostupných v MagPlus je určitě ve stylu časopisu, ale najdete zde také spoustu skvělých osobních témat. Existuje více než 40 ukázek, které si můžete stáhnout, abyste ušetřili čas.

magplus wordpress téma

Dodává se také s vlastním systémem mezipaměti, který zrychlí váš web. Je inzerován jako „SEO optimalizovaný“ a zahrnuje více než 160 „prvků a modulů“ pro další přizpůsobení vašeho webu.

Při použití tohoto motivu získáte nejlepší funkce v oboru motivů. Budete mít k dispozici profesionální posuvník, různé záhlaví a zápatí a nekódovací nástroje pro přizpůsobení. Další důležitou vlastností je profesionální typografie, která vám pomůže vytvořit vaše písmo co nejkonzistentnější a profesionální na celém webu.

  • Design - 7/10: Vynikající paleta demo stylů znamená, že toto téma je vhodné pro kohokoli. Výkon - 7/10: Obrázky nejsou zmenšeny a požadavky HTTP na stránku nejsou optimalizovány. Pokud použijete toto téma, bude kritická služba CDN pro obrázky. OptimalizaceEO 7/10: Kód motivu je návrhářem optimalizován pro SEO. Problémy s rychlostí a efektivitou však mohou utlumit výsledky SEO.

7. Tok: Pro typy kreativ

Pokud hledáte netradiční téma blogu, Flow udělá dojem. Toto téma vám umožní mít blog, který vypadá podobně jako Pinterest. Články jsou uváděny na hlavním panelu s velkým obrázkem, názvem, krátkým popisem a tlačítkem Číst další.

Staré téma (stále dostupné) používalo celou obrazovku tohoto formátu. Nový styl má však levý postranní panel i pravý postranní panel. To vám umožní přidat další organizaci a osobní profil.

tok wordpress téma

Toto téma zapůsobí buď jako osobní blog, nebo větší blog založený na časopisech. K dispozici je 8 demonstrací, které nabízejí instalace jedním kliknutím. Přizpůsobení je také velmi jednoduché. A protože Flow je citlivý design, můžete si být jisti, že si lidé budou vaše stránky užívat z mobilních telefonů.

  • Design - 10/10: Estetika tohoto tématu vyniká. Je to design, který nezklame žádného návštěvníka. Výkon - 5/10: Velké obrázky bez měřítka, špatné ukládání do mezipaměti a nadměrné požadavky protokolu HTTP trochu snižují výkon. K optimalizaci doby načítání obrazu bude nutná služba CDN.SEO Optimization 7/10: SEO zraní výkon. Ale protože design umožňuje více titulů na hlavní stránce a profesionální rozvržení, bude SEO podobný většině blogů online dnes.

Výběr vašeho perfektního blogu WordPress Téma

Výběr správného tématu WordPress pro váš blog je vždy obtížný. Nikdy nevíte, co dostanete, dokud si jej nestáhnete a nezačnete hrát. Jakékoli z témat v tomto seznamu je však snadno použitelné, profesionálně navržené a stojí za investici.

A pokud hledáte více informací o WordPress, přečtěte si náš článek o 10 nejlepších zásuvných modulech WordPress pro váš web nebo blog.