6 sladkých alternativ zásobníku

Fóra otázek a odpovědí jsou podobně jako košíčky. Přicházejí v různých příchutích s různými zálivkami, ale v zásadě jsou to samé. Stackexchange byl první, kdo se rozrostl a vytvořil svou vlastní síť, již však nenabízí předplacenou službu nebo vám nedovoluje licencovat svůj software k připojení vašeho vlastního webu Q&A. Pokud tedy máte zájem hostit svůj vlastní bezplatný web otázek a odpovědí, zde je dnes 6 nejlepších bezplatných platforem.

(Uvedeno v žádném zvláštním pořadí)

1. Shapado

Shapado je web s otevřenými zdroji otázek a odpovědí, který běží na Mongo a Ruby. Vývojový tým se zdá aktivní a nabízí bezplatné hostování na svých subdoménách. Prozatím je služba zdarma, ale zdá se, že bude v budoucnu zpeněžena. Shapado se snaží napodobit síťové schopnosti výměny zásobníku. Podporuje federované přihlášení.

shapado cms

2. OSQA

OSQA je open source a běží na Djangu. Ze všech open source a bezplatných možností je OSQA nejleštější. Je to také bezplatná replika podnikového Q&A CMS QATO. Funkce Otevřít ID a federované přihlášení.

fórum odpovědí na osqa

3. CMS lampy

Lamp CMS je open source a běží na MongoDB a PHP. Lamp CMS se příliš neliší od balíčku a přináší jedinečné zaměření na integraci do sociálních sítí.

lampa cms

4. Coordino

Coordino je open source a běží na PHP a MySQL. Obsahuje méně funkcí než ostatní a nenabízí otevřené ID nebo federované přihlášení, ale má jedinečný aspekt umožňující uživatelům anonymně zveřejňovat příspěvky. Další výhodou je, že Coordino je jednou z nejjednodušších platforem Q&A pro instalaci na váš vlastní server. Nová verze má vyjít někdy v březnu 2012 a říká se, že tento motor Q&A výrazně vylepší.

Koordinátor odpovědí

5. Askbot

Askbot je open source a běží na Pythonu a Djangu. Je to velmi podobné OSQA a dokonce sdílí některé stejné kódy. Askbot nabízí bezplatnou zkušební verzi pro hosting a placené hostingové doslovy. Stejně jako ostatní, lze ji také nainstalovat na svůj vlastní server zdarma.

askbot stackexchange clone

6. Otázky a odpovědi WordPress Plugin

Pokud provozujete vlastní web WordPress a chcete mrtvé jednoduché řešení otázek a odpovědí, použijte tento plugin. Vyžaduje, aby byl WordPress spuštěn a integrován přímo s vaším webem.

obraz

Vyzkoušeli jste některý z výše uvedených motorů otázek a odpovědí pro svůj web? Který z nich máš nejraději? Vyslovte své názory v sekci komentářů níže!