Přemýšleli jste někdy, kde se vaše fotografie podařilo zveřejnit na internetu? Které weby mají váš profil? Jeden snadný způsob, jak to zjistit, je použít vyhledávače k ​​vyhledávání obličejů.

V průběhu let jich bylo mnoho, ale bohužel, mnoho z nich je nyní zaniklých. Nemějte strach, stále máte k dispozici spoustu zdrojů, jak můžete pomocí profilové fotografie provádět reverzní vyhledávání obrázků.

Google Face Search

Jedním z míst, kde se dá provést zpětné vyhledávání obrázků na tvářích, jsou Obrázky Google. Jedná se o nejdéle fungující nástroj pro reverzní vyhledávání obrázků a na rozdíl od většiny ostatních služeb pro vyhledávání obličeje neexistuje náznak, že brzy zmizí.

Na hlavní stránce služby Obrázky Google stačí pouze vybrat ikonu kamery ve vyhledávacím poli, vybrat kartu Nahrát obrázek a poté kliknutím na Vybrat soubor nahrát obrázek profilu. Google vyhledá web pro dvě skupiny výsledků.

google face search

První sada výsledků jsou obrázky online, které vypadají podobně jako ty vaše. Uvidíte spoustu dalších lidí, které Google považuje za vypadající. To je vlastně trochu neskutečné. Také jsem zjistil, že je zajímavé, že výsledky obrázků nejsou „odpovídajícími“ obrázky (kde váš web zveřejnil váš obrázek), ale pouze „podobnými“ obrázky lidí, kteří vypadají jako vy.

Na druhé straně výsledky vyhledávání jsou odkazy na webové stránky, které hostují obrázek sebe, který jste nahráli. Tyto výsledky jsou rozsáhlé a přesné.

Yandex

Pokud nežijete v Rusku, šance jsou docela dobré, že jste o Yandexu nikdy neslyšeli. Je to vlastně jeden z nejpopulárnějších vyhledávačů v Rusku. V podstatě jde o ruskou odpověď na Google.

Proč byste to měli používat? Protože to ve skutečnosti dělá rozpoznávání obličeje lepší než samotná Google, alespoň pokud jde o výsledky obrázků.

Tento proces je podobný Googlu. Vyberete ikonu kamery vedle vyhledávacího pole. Poté klikněte na Vybrat soubor. To vám umožní nahrát svůj profilový obrázek. Jakmile to uděláte, uvidíte výsledky obrázků i adres URL, velmi podobné výsledkům vyhledávání tváří Google.

yandex tvář hledat

Zjistíte, že Yandex ve skutečnosti dělá lepší práci při hledání vašich obrázků, nejen obrázků lidí, kteří vypadají velmi podobně jako vy. Pod tím uvidíte seznamy adres URL. Kupodivu to také vypadalo, že výsledky URL Yandexu byly také aktualizovány více než výsledky vyhledávání Google.

TinEye

TinEye je zpětný vyhledávač, který pracuje skvěle pro vyhledávání tváří. Chcete-li nahrát svůj obrázek, stačí vybrat ikonu šipky nahoru vlevo od vyhledávacího pole. Nahrajte svůj profilový obrázek a uvidíte seznam výsledků zobrazující webové stránky, které tento obrázek na své stránce obsahují.

vyhledávání tváří

TinEye se neobtěžuje výsledky obrázků. Celá sada výsledků zahrnuje pouze odkazy na adresy URL, které obsahují obrázek, který jste nahráli. Funguje dobře pro vyhledávání tváří i pro všechny ostatní obrázky, které si můžete prohlédnout tam, kde byly publikovány online.

Bing Image Search

Společnost Bing je pro společnost Google zjevně velkým konkurentem. Jak se tedy její zpětné rozpoznávání obrázků tváří hromadí? Služba Bing Image Search poskytuje výsledky na více kartách, nikoli na jedné stránce.

Tyto karty jsou podobné obrázky a stránky s tímto. Výsledky obrázků jsou velmi podobné výsledkům obrázků Google. Pravděpodobně neuvidíte svůj vlastní obrázek, ale místo toho obrázky lidí, které Bing věří, vypadají velmi podobně jako váš profilový obrázek. Zjistil jsem, že tyto výsledky se pohybují mezi děsivě přesnými a zcela mimo základnu.

bing face search

Výsledky adresy URL také výrazně chybí. Zatímco Google a další podobné nástroje pro vyhledávání obličejů vrátily 20 nebo více výsledků, Bing dokonce ani 10 výsledků nevrátil. Zmeškal seznam stránek online, který obsahuje obrázek.

Je překvapivé, že takový známý vyhledávač nedosahuje tak špatného stavu, pokud jde o rozpoznávání obličeje a zpětné vyhledávání obrázků, ale bohužel tomu tak je zde.

Pinterest Vyhledávání obrázků

Dalším místem, kde můžete hledat obrácený obličej online, je Pinterest. Funkce zpětného vyhledávání obrázků je součástí každé fotografie na Pinterestu.

Použití je jednoduché. Vše, co musíte udělat, je otevřít stránku obrázku na Pinterestu a vybrat ikonu lupy v pravém dolním rohu obrázku. Tím se prohledá Pinterest pro všechny obrázky na webu, které jsou podobné tomuto.

pinterest face search

Pokud chcete zjistit, zda byl váš vlastní obrázek zveřejněn kdekoli na Pinterestu, musíte nejprve připojit vlastní obrázek profilu. Poté proveďte podobné vyhledávání obrázků pomocí výše uvedené metody. Uvidíte jak odpovídající obrázky, tak i obrázky na Pinterestu, které vypadají podobně.

I když na Pinterestu nejsou žádné obrázky, které by odpovídaly vašim, je to zajímavý způsob, jak zjistit, jak si ostatní lidé Pinterest myslí, že vypadáte.

Jak staře vypadám

Pokud chcete vyzkoušet jinou technologii vyhledávání tváří, vyzkoušejte Microsoft How-Old.net. Je to jednoduché místo, ale návykové. Stačí nahrát svou fotku na web a nechat společnost Microsoft odhadnout věkovou technologii.

microsoft jak starý

Pokus o to pomocí několika starých fotografií v průběhu let prokázala technologii. Stránka dokázala odhadnout věk během několika málo let přesnosti. Vyzkoušejte sami a uvidíte, jak je přesná.

Hledání tváře online

Technologie rozpoznávání obličeje prošla v posledních letech dlouhou cestou, ale online služby, které ji poskytují, netrvaly příliš dlouho. Vypadá to, že každý rok se složí další služba vyhledávání tváří. Všechny výše uvedené stránky však již nějakou dobu existují a fungují docela dobře. Vyzkoušejte je sami a uvidíte, jaký typ zajímavých výsledků získáte.